Ve středu útoku máme přetlak, přiznává Tortorella

Poté, co John Tortorella přišel do New Yorku, pohybují se Rangers na hraně postupu do vyřazovacích bojů. Přesto o odvolání amerického kouče nepadne ani slovo. Proč? Tortorella je zkrátka silná osobnost, která svůj trenérský styl zakládá na disciplíně, spravedlnosti a koncepčnosti. Hráči Rangers se navíc pod jeho vedením odprostili od defenzivní taktiky z dob minulých a předvádění atraktivní hokej plný zápalu. To se fanouškům zamlouvá.
V nadcházející sezoně ale čeká Tortorellu s posíleným mužstvem těžký úkol – dostat se alespoň do druhého kola play-off. K tomu potřebuje mimo jiné vybrat ty nejlepší hráče. Proto v přípravném kempu každého kandidáta pro posílení týmu pečlivě sleduje. Přesvědčil se o tom i newyorský novinář Andrew Gross, jenž v rámci rozhovoru řešil s hlavním koučem Rangers aktuální otázky kolem klubu.

Brad Richards měl během kempu problémy s třísly. Jak je na tom teď?
Je v pohodě. Nebude mu dělat problémy nastoupit v dalším utkání.

Tréninkový tým, který dnes vyjel na led jako poslední, má zjevné parametry NHL. Zdá se, že základní sestava se pomalu formuje.
Ano, dnes jsme učinili nějaká rozhodnutí. Vím, že pro některé hráče to může být trochu nefér, protože není čas na mnoho přípravných zápasů, ale trenérská práce spočívá i v rychlých rozhodnutích. Někteří hráči tu už v sobotu prostě nebudou.

V minulém ročníku se Mats Zuccarello částečně prosadil v hlavním mužstvu. Jaké jsou jeho letošní šance?
O místo se ještě musí poprat. Stejně jako další hráči. Zatím se mu sice daří, zapracoval na některých věcech, které nejsou na první pohled vidět, ale pořád nemá nic jisté. Chceme, aby ještě více zesílil a pokračoval v práci na defenzivní hře. Pořád stoprocentně nechápe, jak se chovat na úzkém kluzišti při hře bez puku.

Michael Del Zotto má za sebou první přípravné utkání. Jak hodnotíte jeho výkon?
Nehrál špatně, ale vyloženě skvělý nebyl. V posledním zápase jsem si nevšiml nikoho, kdo by zazářil nebo propadl. Byl to těžký duel. Michael zkrátka pokračuje v boji o základní sestavu. Stejně jako Zuc [Mats Zuccarello].

Málokdo si nevšimnul toho, že jste minulé utkání sledoval z hlediště. Jaké to bylo?
Příště tam budu zas. Tam nahoře vidíte všechno, máte přehled. Vidíte, jak jednotliví hráči reagují na určité situace, a nic vám neunikne. Na střídačce to není možné, protože tam jste na úrovni ledu. Určitě mi to pomohlo.

Rangers v létě posílil mimo Richardse také Mike Rupp. Věděli jste už před otevřením trhu volných hráčů, že mu nabídnete smlouvu?
Rozhodně. Vstřelil nám několik gólů, takže jsme věděli, co dokáže. Zároveň jsme hledali někoho, kdo pomůže Prusterovi [Brandon Prust] s pěstními souboji. Dostali se k nám i zprávy, že je to dobrý člověk a příkladný spoluhráč. Určitě nám pomůže svými centimetry a zkušenostmi. Líbí se mi, že je hodně univerzální. Může hrát kdekoliv.

Má Derek Stepan jisté místo v základu, nebo o něj pořád musí bojovat?
Má jisté místo v základu. Otázkou je, na jakém postu bude hrát. Může to být buď střed útoku, nebo křídlo. Tohle rozhodně musíme vyřešit. Do Evropy pravděpodobně odletí hned 19 útočníků, takže budeme mít k dispozici spoustu variant na sestavení jednotlivých řad. Pořád jsme mluvili o centrovi, a když teď přišel Brad Richards, najednou máme na této pozici přetlak. Musíme to promyslet.

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 06:24:59