Stal se ze mě úplně jiný člověk, hlásí mladík Del Zotto

Vybojuje si 21letý Michael Del Zotto zpět svou pozici v hlavním mužstvu? To je jedna z ústředních otázek před nadcházející sezonou. Ví to i novinář Rick Carpiniello, který kanadského obránce v průběhu tréninkového kempu Rangers patřičně vyzpovídal. „Bylo to dlouhé léto,“ svěřil se Del Zotto. „Určitě se nedá říct, že bych se nějak bavil. Na druhou stranu jsem ale trávil čas doma se svou rodinou a mohl se soustředit na blížící se ročník.“
Co hodláš ukázat trenéru Tortorellovi?
Chci, aby viděl, že tvrdě makám. Musí být zkrátka znát, že jsem se poučil ze svých dřívějších chyb. Získal jsem cennou zkušenost, v hlavě mám všechno srovnané a jsem připravený získat zpět svou sebedůvěru. To je velmi důležité. Vím, že to asi zní jako klišé, ale já vážně nemluvím jen tak do větru. Když znovu získám ztracené sebevědomí, vím, že toho můžu hodně dokázat.

Jaká byla tvoje největší chyba v minulém roce? Odehrála se při trénincích a zápasech, nebo měla jiný než hokejový charakter?
Musím říct, že jsem chyboval na ledě i mimo něj. Teď je hokej jediná věc, o kterou se starám. Nic jiného mě nezajímá. Prostě jen já a New York Rangers.

Jaký přístup se od tebe v následující sezoně dá očekávat?
Budu hrát každý zápas tak, jako kdyby měl být můj poslední. Nevypustím žádné utkání ani trénink. Když vás trénuje Torts [John Tortorella], musíte si všechno zasloužit. Nic nedostanete zadarmo. Nemůžu tedy čekat, že dostanu čas na ledě jen kvůli tomu, jak jsem hrál ve svém prvním roce. Musím si ho vydobýt.

Cítil ses po minulém ročníku ponížený?
Určitě. Hodně rychle jsem poznal, že se všechno netočí kolem mě. Ale jak jsem řekl, ze svých chyb jsem se dokázal poučit. Nyní jsem úplně jiný člověk, kterého čeká úplně jiný rok.

John Tortorella říká, že pád je důležitou součástí kariéry mladého hráče. Souhlasíš?
Jo. Když mě poslali do Hartfordu, zažil jsem něco úplně nového. Zájem médií byl pryč a já věděl, že chci zpátky. Zároveň jsem tam měl dost času na přemýšlení. Mohl jsem si ujasnit některé věci. Pomohlo mi to i z hokejové stránky. V prvním utkání v Norfolku jsem byl na ledě 36 minut. Dost mě to unavilo, ale zároveň to byla jediná cesta, jak získat svou sebedůvěru zpět. Hrál jsem ve všech herních situacích. To se mi hodilo.

Pokud budeš členem přesilovky Rangers, myslíš, že Brad Richards z tebe sejme hlavní díl odpovědnosti?
Každý tým, který nás sleduje, ví, čeho je Richie [Brad Richards] schopný. Myslím, že soupeři mu budou věnovat hodně pozornosti. To mi samozřejmě může dát více prostoru. Může to dokonce pomoci nám oběma.

Tím, že budeš více střílet?
Rozhodně. Střela je jedna z věcí, na kterých jsem přes léto hodně pracoval. A Richie je proslulý svou vynikající nahrávkou. Pokud se s námi sejde i Gabby [Marián Gáborík], bude velmi těžké nás uhlídat.

Jak dlouho ti trvalo, než jsi pochopil, proč tě poslali pryč z hlavního týmu?
Ze začátku to bylo hodně frustrující, protože jsem v podobné situaci ještě nikdy nebyl. Takže mi chvíli trvalo, než jsem si na to zvykl a všechno si uvědomil. Teď chci dokázat, že do Rangers patřím.

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 06:20:50