Chci se stát kompletním hráčem, říká univerzitní talent Jezdců Max Campbell

Přestože pochází z Ontaria, nevydal se jako jeho mnozí krajané cestou kanadských juniorských hokejových soutěží. Místo toho už čtvrtým rokem působí na Západní michiganské univerzitě, kde patří mezi nejlepší útočníky týmu. Max Campbell je v současnosti dokonce nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem svého mužstva. Odborníci vyzdvihují jeho cit pro hru a čich na góly. Díky těmto přednostem by se jednou mohl stát členem druhého útoku Rangers. Nejdřív ale bude muset zvládnout těžkou zkoušku v podobě přechodu mezi profesionály. V rozhovoru pro NewYorkRangers.cz hovořil 21letý Campbell o svém studiu, hokejových rituálech a přednostech.

Jaká je tvá první hokejová vzpomínka?
Pamatuji si na své první hokejové tréninky ve všední dny. Začínaly už v šest ráno a táta mě na ně vozil cestou do práce, když ještě jezdil s náklaďákem s vysokozdvižnou plošinou.

Studuješ na Západní michiganské univerzitě. Jaký je tvůj obor a jak ti studium jde? Co tvůj oblíbený předmět?
Můj obor je Management. Vedu si dobře, před závěrečnou promocí mě čeká už jen jediný semestr. Nejraději mám předmět, ve kterém se probírá samostatné řízení projektů. Baví mě to, protože při tom mám na starosti nějaký skutečný projekt ve svém okolí.

Co pokládáš za silnou stránku své hry a na čem hodláš ještě zapracovat?
Ofenzivní instinkty byly vždycky silnou stránkou mé hry. Určitě bych ale chtěl zapracovat na tom, aby se ze mě stal kompletní hráč. Chci být užitečný na obou stranách hřiště.

S kým by sis chtěl jednoho dne zahrát?
S bratry Sedinovými by to určitě byla zábava.

Vzpomínáš si na nějakou zábavnou historku ze své dosavadní hokejové kariéry?
Zrovna teď si žádnou nedokážu vybavit.

Hokejisté bývají hodně pověrčiví. Máš nějaké speciální rituály, kterých se před zápasem držíš?
Nejsem moc pověrčivý. Alespoň ne tak extrémně jako mnozí jiní. Před utkáním si jen omotám izolepou své hole, pořádně se protáhnu, poslechnu si nějakou muziku, projedu se na rotopedu a jdu na rozbruslení.

Kdybys nebyl hokejista, čím by ses živil?
Nejsem si jistý. Určitě by mi nevadilo být trenérem.

Jak trávíš svůj volný čas?
Trávím hodně času se svými třemi spolubydlícími. Nejraději chodím v létě hrát golf. Baví mě dělat cokoliv venku.

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 07:08:27