Rozhovor s Artěmem Anisimovem a Enverem Lisinem

V následujícím článku vám přinášíme rozhovor redaktora serveru examiner.com se dvěma hráči New York Rangers, Artěmem Anisimovem a Enverem Lisinem. Nováčci na Manhattanu mluví mimo jiné o své roli v týmu, šancích do budoucna nebo o posledním zápase ve Washingtonu včetně minely Henrika Lundqvista.

Zatímco Capitals se připravují na další zápas proti finalistovi posledního Stanley Cupu, Detroitu, já bych vám rád představil některé protivníky Washingtonu z Východní konference. Po zápase, ve kterém tým kolem Alexandra Ovečkina prohrál s newyorskými Rangers, jsem mluvil se dvěma mladými hvězdičkami manhattanského klubu, Enverem Lisinem a Artěmem Anisimovem. Oba hráči nestrávili na ledě moc času, ale i to málo dokázali využít, když připravili gól pro Aleše Kotalíka. „To jsou nejlepší Rusové v našem týmu,“ pronesl po utkání český útočník. Dobře, jsou to také jediní ruští hráči v kádru Jezdců, i když je fakt, že byl povolán Jevgenij Gračev, aby případně zaskočil za zraněného Ryana Callahana.

Navzdory tomu, že vaše lajna netráví na ledě moc času, byli jste dnes velmi platní a připravili gól Aleši Kotalíkovi.

Lisin: Někdy se často necháváme vylučovat, ale trenér nám věří, i když nenastupujeme ve speciálních formacích. Na ledě toho tolik neodehrajeme, ovšem naštvaní rozhodně nejsme. Dnes se naší řadě přece podařilo vstřelit gól.

Anisimov: V přípravných zápasech jsem si zahrál i přesilovky a na trénincích si někdy s Enverem hru v početní převaze také vyzkoušíme, ale v ostrém zápase jsme v této situaci ještě šanci nedostali. Vlastně to bylo jednou, když jsme hráli s Pittsburghem.

Lisin: Bylo těžké hrát proti Penguins. Před zápasem měli zahajovací show a do utkání byli velmi nabuzení. My máme v týmu dost nováčků a pro ně to musel být náročný začátek. Já byl například velmi nervózní.

Jaké to bylo hrát proti Washingtonu? Mnozí analytici je považují za favority Východní konference.

Lisin: Dnešní večer jsme si víc věřili, než když jsme s ním hráli v přípravě. Je to pro nás důležité, protože jsme v NHL ještě neodehráli 100 zápasů…

Anisimov: (smích) 100 zápasů? Jasně…

Lisin: Říká se, že když máš v NHL odehráno aspoň 100 utkání, tak teprve potom můžeš mluvit o nějaké zkušenosti z NHL. Každý start je tedy pro nás důležitý, neboť v něm získáváme ty neocenitelné zkušenosti. Rychlost hry je oproti jiným ligám úplně jinde. Dnes máme za sebou čtvrtý zápas a cítíme se senzačně.

Anisimov: Získávání zkušeností je skvělé, učíme se každým utkáním. V tréninku budeme dále pracovat a v čase, který dostaneme na ledě, předvedeme to nejlepší.

Jistě jste před zápasem mluvili o Capitals a jejich parádním vstupu do sezóny i s devíti body Alexandra Ovečkina, které nasbíral v pouhých třech startech. Navíc Nicklas Bäckström a Alexandr Sjomin se také dostali do neuvěřitelné formy. Jaký byl váš plán na zastavení washingtonské první lajny?

Anisimov: Náš kouč nám říká, abychom si považovali každý zápas, jako by měl být ten poslední. Rozhodně jsme si neříkali, že náš tým je jakkoliv slabší než soupeř.

Lisin: Hráli jsme jako bychom byli lepší tým. Snažili jsme se být agresivní a pokaždé jsme věřili, že můžeme skórovat. Dnes jsme měli jeden těžký moment, stejně jako proti New Jersey v první třetině, ale společnými silami se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce. Je potěšení hrát s kluky v tomhle týmu, každý kouká dopředu, nikdo nic nevzdává. Proti Capitals jsme pracovali opravdu tvrdě a donutili jsme je udělat chyby.

Anisimov: V tréninkovém kempu jsme hodně pracovali na napadání.

Kolik podle vás odehrajete v letošním ročníku NHL zápasů? Věříte, že byste se mohli dostat do jednoho z prvních dvou útoků?

Anisimov: Všechny. Kolik se jich vlastně hraje? 82? A zahrát si chci i play-off. Nechci chybět v jediném utkání. Vždycky je šance posunout se v sestavě výš, ale musíš pracovat tvrdě a zkusit se každý den naučit něco nového.

Lisin: Toto je první rok, kdy mi kouč opravdu věří. Musím se doopravdy snažit, abych nezklamal jeho důvěru. Naše řada nebude pracovat jen tak, musíš pro to něco udělat. Když budeš pracovat poctivě a obětavě, přijde odměna v podobě gólů, času na ledě nebo místa v přesilovkové formaci. Toto se většinou nestává moc rychle, je to spíše dlouhodobý proces. My jsme šťastní, že jsme dostali šanci a chceme ukázat, co v nás je. K tomu potřebujeme důvěru a trpělivost.

Řekněte mi upřímně, udělali jste si trochu srandy z Henrika Lundqvista, který pustil lacinou branku z hola Nicklase Bäckströma?

Anisimov: V žádném případě! Dnešní večer nás hned několikrát zachránil.

Lisin: Proč bychom si z něj dělali srandu? Je to naše brankářská jednička. Před zápasem jsem se dotknul jeho iPodu a ostatní mi pomalu nakopali zadek. Henrik má totiž pečlivě vybrané písničky, které poslouchá před každým utkáním. Projel jsem si pět songů a kompletně jsem mu to tam přeházel. A když pustil první gól, říkal jsem si: „Zatraceně, co jsem to udělal?“

Zdroj: www.examiner.com
Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 07:14:17