Henrik Lundqvist: O víkendu chceme získat čtyři body

Švédský gólman Henrik Lundqvist je považován za jednoho z nejlepších brankářů NHL. Aby také ne, vždyť byl třikrát za sebou nominován na Vezina Trophy. Nyní se se svými spoluhráči připravuje na dvojzápas v Praze, ve kterém se Blueshirts střetnou s Tampou Bay. Po čtvrtečním otevřeném tréninku si šestadvacetiletý gólman udělal čas na otázky novinářů.

Jaký byl trénink?

Byl velmi krátký. Ale užili jsme si ho. Přišlo se na něj podívat hodně lidí, je vidět, že je Česká republika hokejová země.

Jste unavení po náročném programu z poslední dní?

Ani ne. Předchozí dny sice byly klidnější, protože jsme nemuseli cestovat, avšak myslím, že kalendář našich přípravných zápasů byl dobrý. Teď jsme v Praze, doufám, že zítra dobře potrénujeme a budeme připraveni na víkendové bitvy. Chceme v nich získat čtyři body.

Už jsi stihl poznat něco z Prahy?

Já zde nejsem poprvé, už jsem zde byl během Mistrovství světa v hokeji. Praha je nádherné město.

Budete zde mít jako tým i nějaký mimohokejový program?

Zítra si pravděpodobně s klukama zajdeme někam na večeři.

Bude pro Rangers velký rozdíl, když se musejí obejít bez Jaromíra Jágra?

Myslím, že každý tým by odchod Jágra pocítil. Byl důležitou součástí klubu. Ale máme tu spoustu nových šikovných hráčů. Nyní můžeme hrát více jako tým, nebude to už jen o jednom útoku. Před dvěma lety dělal Jágr s Nylanderem půlku týmu, teď je tu více hráčů, kteří by měli převzít odpovědnost.

Nebyl bys radši, kdyby Rangers zahajovali sezónu ve Švédsku?

Určitě je něco mimořádného hrát ve své rodné zemi. Ale Praha je skvělé místo – neřekl bych přímo, že je to můj druhý domov, avšak mám to tu rád, už jsem tu byl dříve a je tu taky skvělá hokejová aréna, která bude určitě plná lidí, jenž vytvoří utkáním dobrou atmosféru.

Jaké to je bez Čechů v kabině?

Teď tu máme zase hodně Švédů. Nezáleží ale na tom, odkud kdo pochází. Co jsem v Rangers, tak zde vždycky byla skvělá parta.

Na úvod se střetnete s Tampou, jaký je to soupeř?

Už jsme s nimi hráli dvakrát v přípravě. Mají velmi dobrý mančaft, ale v posledním zápase, co jsme s nimi hráli, jsme ukázali, že je dovedeme trochu překvapit. Mají silný tým, nicméně my chceme z víkendových zápasů čtyři body.

Děkuji za rozhovor

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 06:50:15