Jezdci vybrali v druhém dni draftu sedm hráčů

V sobotu vstupovali do výběru nadějných mladíků Jezdci se sedmi volbami. U nich zůstali a vybrali a zajistili si práva na Matthewa Robertsona (48.), Karla Henrikssona (58.), Zachary Jonese (68.), Huntera Skinnera (112.), Leevi Aaltonena (130.), Adama Edstroma (161.) a Erica Ciccoliniho (205.) Nyní o každém z nich pár řádků:

Matthew Robertson

Je obránce s levým držením hole, velkou a silnou postavou (192 cm, 91 kg). Je to prototyp moderního defenzivního zadáka, tak zvaný „stay at home“, který ale umí slušně hrát i s pukem. Do týme se hodí právě svou defenzivní orientací, protože většina prospektů pro budoucí roly pravých obránců jsou hodně ofenzivní (DeAngelo, Fox, Lundkvist). Před sebou má nutnost naučit se hrát víc fyzický hokej. Do ofenzivy může přispět dělovou ránou ať už zápěstím nebo „golfákem“. Letos nastupoval ve WHL v dresu Edmontonu Oil KIngs s bilancí 7+26 v 52 utkáních.

Karl Henriksson

Karl je centr s opačnými parametry než Robertson (176 cm, 79 kg). Jde o velmi chytrého dobře bruslícího tvůrce hry. Je velmi šikovný s pukem a mít o pár centimetrů výšky víc, byl by brán určitě v kole prvním. Letos opanoval nejvyšší juniorskou soutěž ve Švédsku, kde připravil pro spoluhráče úctyhodných 36 branek. K tomu přidal 13 branek v 45 zápasech. Na mezinárodní scéně ve výběru do 18 ti let pak získal skoro bod na zápas 22 utkání 6+14. Kupodivu k jeho ofenzivním přednostem nejde o pouze jednostranného hráče. Má v sobě defenzivní zodpovědnost a obranou hru na slušné úrovni. Je velmi nepříjemný při napadání soupeře. Jeho potenciál při správném rozvoji je 2. nebo 3. centr schopný dobře bránit a tvořit hru.

Zachary Jones

Jones je další prcek (178 cm, 80 kg), tentokrát obránce s levým držením hole. Je velmi rychlý a jeho dovednosti jsou na vysoké úrovni. Patří mezi nejšikovnější obránce letošního výběru. Letos nastupoval v USHL s bilancí 56 zápasů 7+45. Jde o klasického „puck moving“ obránce. Letos míří na univerzitu UMass. Je to další pokus získat ofenzivního obránce s pozdních kol draftu. Jestli povedený se ukáže v dalších sezónách.

Leevi Aaltonen

Sice malý (175 cm, 76 kg), ale neskutečně rychlý. To je popis co ho plnohodnotně vystihuje. Stylem hry připomíná Carla Hagelina, tedy křídlo dodávající energii celému týmu svým rychlým pohybem po hřišti. Oprotio Hagelinovi je šikovnější. Rychlost využívá k tvorbě hry. V juniorské soutěži ve Finsku odehrál 29 zápasů s bilanci 12+24. Příští rok by už mohl nakouknou do soutěže dospělých. Jehu uplatnění k NHL je křídlo pro 3. nebo 4. formaci. Pro tuto roli bude muset výrazně zesílit.

Adam Edstrom

Edstrom je pravý opak Henrikssona, velký útočník (198 cm, 94 kg), který pochází také ze Švédska. Není jen vysoký je i silný a dobře bruslí, což je vzhledem k jeho fyzickým předpokladům největší deviza. Má slušné dovednosti, ale produktivní moc není. Je spíše střelcem než. tvůrcem hry. Je to sázka na rozvoj jeho ostatních dovedností, podobně jako dříve u Gettingera. Jeho potenciálem je silový útočník pro 4. řadu

Hunter Skinner

Velký obránce (191 cm, 79 kg) s pravým držením hole. Podobně jako Edstron na svou výšku dobře bruslí. Není žádný ofenzivní genius, spíše defenzivní jednoduše hrající obránce. Podobně jako u Edstrome je tu sázka na jeho výšku a dobré bruslení, ke kterým když se rozvinou další dovednosti může být defenzivním zadákem pro 3. obraný pár. Letos nastupoval v USHL 28 zápasů 2+9.

Eric Ciccolini

Další sázka na hráče z méně známé ligy OJHL, kde v dresu Toronta jr. Canadiens odehrál 48 zápasů s bilanci 27+35. Průměrně velké (183 cm, 77 kg) velmi rychlé a šikovné pravé křídlo se nyní bude snažit prosadit na univerzitě z Michiganu. Velké rychlosti používá k tvorbě ofenzivních příležitostí pro sebe i spoluhráče. Umí hrát i agresivní hokej s patřičnou tvrdostí. Pro prosazení musí nastat velké zlepšení na jeho cestě v Michiganu.

Komentáře k článku

Jezdci vybrali v druhém dni draftu sedm hráčů

V sobotu vstupovali do výběru nadějných mladíků Jezdci se sedmi volbami. U nich zůstali a vybrali a zajistili si práva na Matthewa Robertsona (48.), Karla Henrikssona (58.), Zachary Jonese (68.), Huntera Skinnera (112.), Leevi Aaltonena (130.), Adama Edstroma (161.) a Erica Ciccoliniho (205.) Nyní o každém z nich pár řádků:
Nový komentář

Rychlé zprávy

Buchnevich a Trouba k arbitráži

5. 7. 2019 (20:21:28), mess

Nově získaná posila Jacob Trouba a útočník Pavel Buchnevich se přihlásili k arbitráži o výši jejich platu. Klub se s nimi dohodne do termínu arbitráže nebo podstoupí vlastní arbitráž. Ani jeden z těchto hráčů nemůže podepsat tak zvaný "offersheet" a klubu se otevírá druhé oknou pro možné vyplacení hráčů ze smlouvy.

Panarin hráčem Jezdců

1. 7. 2019 (18:33:11), mess

Ruský útočník Artemi Panarin podepsal jako volný hráč sedmiletou smlouvu za 81,5 milionů dolarů s Jezdci. Vedení nemá podepsané smlouvy s chráněnými volnými hráče Troubou, Buchnevichem, DeAngelem a Lemiuexem.

Vesey vyměněn do Buffala

1. 7. 2019 (17:41:38), mess

Vedení klubu vyměnilo Jimmi Veseho za 3. kolo draftu v roce 2021 do BUffala. Tímto odchodem uvolnili pod platovým stropem 2,75 mil dolarů.

Statistiky

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

1. 7. 2019 Výměna - odchod - Jimmy Vesey Více...

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

Tipovačka TOP 5

Uloženo do paměti: 23. 7. 2019 07:26:24