Kappo Kakko budoucí hvězda klubu

Po dlouhých týdnech spekulování, koho vybere rival z New Yersey a kdo zbyde na klub z centra New Yorku, je konečně jasno. Jack Hughes je od dnešní noci „Ďáblem“ a modrý dres s nápisem „Rangers“ oblékl Kappo Kakko. Poprvé v historii vstupních draftů vybírali Jezdci z lepší než čtvrté pozice (Pavel Brendl, výběr získaný výměnou s Tampou Bay) a z celkově druhé pozice vybrali právě finského mladíka.

Finové v posledních letech měli v draftu vždy hráče, kteří se řadili ke špičce svých ročníků. Kakko je, ale ještě o stupínek výš. Během jednoho roku dokázal vyhrát v dresu „Suomi“ všechny šampionáty do 18, 20 let a před cca měsícem i tem pro dospělé. Ve všech výběrech patřil k základním kamenům týmu. Letos zaskočil mnohé na šampionátu dospělých a to nejen svou šikovností, ale zejména herní vyspělostí. Nastupoval ve všech klíčových situacích mimo oslabení. Konečné statistiky turnaje (10 zápasů 6+1) spíše skreslují celkový obrázek jeho hry, který byl opravdu výjimečný.

Ač teprve osmnáctiletý jeho fyzická vyspělost je na úrovni hráčů v nejlepších letech. Vyška 187 cm a váha 86 kg mu k tomu hodně pomáhá. Ve Finské nejvyšší soutěži letos předvedl nejlepší statistiky hráčů jeho věku. Ve 45 utkáních získal úctyhodných 38 bodů za 22 branek a 16 nahrávek. Co je nejzajímavější ohledně je jeho naprostá univerzálnost na útočných postech, kde nastupoval na všech postech s podobnými statistikami.

Jen pro dokreslení jeho unikátní sezóny Teemu Selane a třeba Sebastian AHO před draftem do NHL nejvyšší finskou soutěž vůbec nehrál. Zde jsou statistiky dalších v minulosti úspěšných Finů na draftu. Jesperi Koktaniemi 57 zápasů 10+19, Miko Rantanen 56 zápasů 9+19, Alexander Barkov 53 zápasů 21+27, Patrick Laine 46 zápasů 17+16. Ještě k tomu připodobnění posledních dvou jmenovaných. Kakoo je dle všech indicií stejně dobrý možná i lepší střelec než Laine a k tomu se výrazně blíží svou herní zodpovědností a tvorbou hry k levelu Barkova.

Teď k tom u jak hodnotí jeho schopnosti a dovednosti někteří ze skautů.

Velké silné křídlo se souborem hodně dovedností, skvělé vedení puku díky zručným rukám, má skvělé načasování pro střelu nebo uvolnění spoluhráčů.

-- Steve Kournianos (The draft analyst)

Kakko vypadá že nikam nespěchá, přesto díky skvělému čtení hry je vždy o krok napřed před ostatními. Své tělo využívá k dobrému krytí kotouče a hokejové IQ k chytré útočné hře. Umí hrát s pukem na malém prostoru.

-- Matyas Strozyk (ellite prospects)

Myslím, že je to nejlepší naděje z Finska od Barkova. Nemá žádné závažné nedostatky, je to zvíře, které je fyzicky a ohromné, když chrání puk. Díky pracovitosti je skvěle připraven.

-- Toni Rajamaki (Future Considerations)

A ještě pár citací od Jiřího Fishera:

Co Kakko předvádí na mistrovství světa proti vyspělým obráncům, kteří jsou silově dál než on, to je fakt mimořádné. Je úžasný při hře jeden na jednoho. Dokáže udělat stahovačky, pokud o puk přijde, ne vždy je z toho šance soupeře. Každopádně je unikátní, co si ve svém věku na ledě dovolí. V dnešním hokeji je tak těžké přejít soupeře jeden na jednoho! Vidíte, že křídla často střílejí přes hráče, ale Kakko si dokáže najít rychlost a přihrávku. Pak je pro beka hrozně obtížné kopírovat nebo vyrovnat jeho rychlost. Kakko je mrštný, silný na puku.

Zmiňuje i porovnání s Lainem: Právě v Laineho stopách teď trošku kráčí Kaapo Kakko.  Dokáže víc diktovat hru s pukem, Laine má možná o trošku lepší střelu.

Je celkem očekávaným krokem podpis nováčkovské smlouvy a začlenění do sestavy prvního týmu od říjnového zahájení soutěže.

Komentáře k článku

Kappo Kakko budoucí hvězda klubu

Po dlouhých týdnech spekulování, koho vybere rival z New Yersey a kdo zbyde na klub z centra New Yorku, je konečně jasno. Jack Hughes je od dnešní noci „Ďáblem“ a modrý dres s nápisem „Rangers“ oblékl Kappo Kakko. Poprvé v historii vstupních draftů vybírali Jezdci z lepší než čtvrté pozice (Pavel Brendl, výběr získaný výměnou s Tampou Bay) a z celkově druhé pozice vybrali právě finského mladíka.
Nový komentář

Rychlé zprávy

Buchnevich a Trouba k arbitráži

5. 7. 2019 (20:21:28), mess

Nově získaná posila Jacob Trouba a útočník Pavel Buchnevich se přihlásili k arbitráži o výši jejich platu. Klub se s nimi dohodne do termínu arbitráže nebo podstoupí vlastní arbitráž. Ani jeden z těchto hráčů nemůže podepsat tak zvaný "offersheet" a klubu se otevírá druhé oknou pro možné vyplacení hráčů ze smlouvy.

Panarin hráčem Jezdců

1. 7. 2019 (18:33:11), mess

Ruský útočník Artemi Panarin podepsal jako volný hráč sedmiletou smlouvu za 81,5 milionů dolarů s Jezdci. Vedení nemá podepsané smlouvy s chráněnými volnými hráče Troubou, Buchnevichem, DeAngelem a Lemiuexem.

Vesey vyměněn do Buffala

1. 7. 2019 (17:41:38), mess

Vedení klubu vyměnilo Jimmi Veseho za 3. kolo draftu v roce 2021 do BUffala. Tímto odchodem uvolnili pod platovým stropem 2,75 mil dolarů.

Statistiky

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

1. 7. 2019 Výměna - odchod - Jimmy Vesey Více...

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

Tipovačka TOP 5

Uloženo do paměti: 23. 7. 2019 07:14:47