Další výběry letošního draftu

Po třech výběrech v kole prvním, si v dalších kolech letošního výběru mladíků vedení klubu vybralo dalších sedm hráčů. Dva útočníky, jednoho brankáře a čtyři obránce. Celý draft byl z pohledu klubu zaměřen na evropské hráče. Mezi těmito výběry jich jsou tři a dva s Evropskými kořeny.
Volbou v druhém kole se stal brankář Olof Lindbom ze Švédska, ve třetím kole dvojice obránců Jakob Ragnarsson a Joey Keane, ve čtvrtém švýcarský obránce Nico Gross, v pátém finský křídelník Lauri Pajuniemi, v šestém Simon Kjellberg a v posledním sedmém americký útočník Riley Hughes.

Olof Lindbom Další evropská a velmi překvapivá volba vedení klubu Olof byl veden až jako šestý brankář v hodnocené evropských strážců branek. Přesto si ho Jezdci vybrali již na 39 pozici. Letos chytal ve švédské nejvyšší juniorské soutěži s průměrnými výsledky a pravidelně nastupoval za výběr své země do 18ti let. Jeho další kroky zůstanou v rodném Švédsku, kde bude pokračovat v kariéře.

Jakob Ragnarsson Je vám příjmení povědomé? Nepletete se, je to syn bývalého hráče NHL v týmech San Jose Sharks a Philadelfie Fleyrs Marcuse. Jakob (výběr č. 70.) hrál loňskou sezónu ve druhé nejvyšší švédské soutěži, kde byl vyhlášen nejlepším mladým obráncem soutěže. Odehrál zde 47 utkání s bilancí 4+9. I jeho kroky budou stejné jako u Lindboma a prozatím zůstane ve Švédsku.

Joey KeaneRodák z Chicaga zůstal loni při výběru nadějí nevybrán a letos po něm sáhli Jezdci volbou ve třetím kole (celkově 88.) letos nastupuje v OHL za Barrie Colts. Zde strávil i loňskou sezónu. Letos předvedl solidní zlepšení (loni 67 utkání 1+18, letos 62 utkání 12+32). Dobře bruslící nevysoký obránce bude pokračovat v kariéře juniorských soutěží.

Nico GrossNico (celkově 101.) si loni odbyl premiéru v juniorských soutěžích konkrétně pak v OHL v dresu Oshawy. Po ní byl zvolen do druhé nováčkovské nejlepší šestice soutěže. Jeho styl je založen na velmi dobrém bruslení a práci s pukem (statistiky 58 utkání 4+10). Svou hrou hodně připomíná svého slavného krajana Romana Josiho. V mých očích má právě Gross největší šanci zahrát si NHL z hráčů vybraných Jezdci v druhém až sedmém kole.

Lauri Pajuniemi Další evropský hráč tentokráte útočník (pravé křídlo) podobně jako Keane už mohl být vybrán v loňském roce, ale nikdo z týmů ho nezvolil. Letos se probojoval do sestavy TPS Turku v nejvyšší finské soutěži, kde odehrál 32 zápasů s bilancí 2+5. Lauri je velmi dobrý ve hře s pukem, umí přihrávat a tvoří ofenzivu. Je rychlý a pracovitý.

Simon KjellbergDalší syn známého otce tentokráte útočníka Patrika, který nastupoval za Nashville a Anahaim. Simon je urostlý obránce s levým držením hole. Hraje juniorskou nejvyšší soutěž ve Švédsku, kde patří k průměrným obráncům. Bohužel nic zajímavého mimo jeho výšky a známého otce.

Riley HughesHughes hrál za svou střední školu s bilancí 30 utkání 21+15. Je to urostlý útočník, který míří do Univerzity Notherestern. Umí bruslit, střílet a má přehled na hřišti. Zajímavý výběr pro jedno z posledních míst letošního draftu (216. Celkově).

Platnost uložené stránky vyprší: 21. 6. 2021 07:57:41