Dalších pět hráčů vybraných Jezdci v draftu 2017

Po úvodním dni, kdy byla vybrána dvojice Evropanů Lias Andersson ze Švédska a Filip Chytil z České Republiky, pokračovalo vedení v podobném trendu a postupně vybralo pětici hráčů po jednom ze Švédska, Česka, Kanady, USA a Finska. Postupně byli vybráni obránci Brandon Crawley a Calle Sjalin, útočníci Dominik Lakatoš, Morgan Barron a Patrik Virta. Pojďme si je postupně představit.
Ve čtvrtém kole celkově 123. pozice byl vybrán americký obránce Brandon Crawley . Crawleymu už je 20 let a pro příští sezónu už může hrát v AHL. Předpokládá se ovšem jeho setrvání v juniorském týmu London Knithts, kde si bude muset zlepšením výkonů říci o podpis smlouvy s Jezdci.

Jedná se o urostlého obránce, který hraje dobře pozičně. Jeho obranná hra celkově je velmi dobrá, je hodně houževnatý a hraje tvrdě. O tom svědčí i jeho statistika +/- +53 jeho další týmový kolega z obrany měl o 17 méně. Během první sezóny v OHL se dokázal srovnat s rychlostí a příští rok by měl ukázat velký progres. Zlepšit musí hlavně hru s pukem a zapracovat bude třeba i na bruslení.

V pátém kole byl jako 145. Celkově vybrán švédský obránce Calle Sjalin . Sjalin je asi největším želízkem v ohni z pětice hráčů vybraných v druhém dni draftu. Loni patřil k nejvýše nasazeným šestnáctiletým obráncům Švédska. Bohužel loňskou sezónu vůbec nehrál kvůli zranění a tak hodně klesl ve všech hodnoceních. Letos by měl hrát za výběr Finska do 18 let.

Z dalších dostupných informací je jasné, že jde o dobrého bruslaře, což není u švédského hráče překvapením. Další sezónu snad ukáže více o jeho hře a šancích na prosazení.

V šestém kole byly dva výběry. Tím lepším na pozici 157. byl český útočník Dominik Lakatoš . Stejně jako Crawley je už také dvacetiletý. Už několik sezón nastupuje v Extralize v dresu Liberce, kde se postupně vypracoval v klíčového útočníka, což potvrdil ve vyřazovacích bojích (13 bodů v 16 zápasech).

Lakatoš je univerzál schopný hrát kdekoliv v útoku. Hrát proti němu je velmi nepříjemné, protože ač malý postavou hraje velmi důrazný hokej a nebojí se i shodit rukavice a poprat se. Je velmi silný při napadání. Po této sezóně, kterou stráví nejspíše opět v Liberci, by mohl zkusit podepsat smlouvu s Jezdci a poprat se o pozici ve čtvrtém útoku.

Druhým výběrem v šestém kole byl ze 174. pozice kanadský centr Morgan Barron . Barron odehrál letošní sezónu za svou střední školu St. Andrews College, kde ve 46 utkáních vstřelil 28 branek a 22 nahrál. Barron míři v další sezóně na univerzitu do nižší soutěže. Vzhledem ke studiu na univerzitě bude mít dost času na svůj další vývoj.

Posledním výběrem v sedmém kole je z pozice č. 207. Finský útočník Patrik Virta . Virta už mohl být draftován předchozí dva roky, zřejmě kvůli jeho malé postavě (jen 175 cm) bl k dispozici i letos. Pravidelně nastupuje ve finské nejvyšší soutěži v dresu TPS a odehrál 49 utkání s bilancí 14 branek a 12 nahrávek. Virta zůstane pro příští sezónu ve Finsku a poté se uvidí, kam povedou jeho další kroky.

Platnost uložené stránky vyprší: 11. 12. 2019 23:57:44