Jezdci si vybrali ve vstupním draftu šest hráčů

Letošní draft byl podobný těm předchozím, zejména v tom, že pro klub začal až druhý den. To znamená, že opět jako vloni neměl volbu v prvním kole. Letos začal až ve 3. kole 81. volbou v celkovém pořadí kde si vybral obránce Seana Daye. Ve 4. kole 98. Celkově finského obránce Termo Reunanena, v 5. kole 141. celkově křídelníka Timothyho Gettingera, v 6. kole 171. celkově středního útočníka Gabriela Fontainea a 174. celkově brankáře Tyllera Walla. V 7. Kole pak útočníka Tyho Ronninga. Nyní si pojďme jednotlivé hráče představit.
Sean Day
Sean Day je velký a silný obránce už v jeho mladém věku (188 cm 108 kg), který disponuje kompletním balíčkem dovedností pro vyváženého obránce pro obě strany hřiště na vysoké úrovni. Gordie Clark dokonce jeho bruslení přirovnal k legendárnímu obránci Paulu Coffeymu. Bruslení a jeho rychlost jsou jeho velkou předností obzvláště při jeho výšce a síle.

Divíte se, že byl vybrán až ve třetím kole? Ano ještě loni se počítalo, že bude jedním z prvních hráčů vybraných letos, jenže se mu poslední sezóna hodně nepovedla. Zejména pak díky tomu, že se mu nedaří používat všechny dovednosti a schopnosti, které má dohromady. Ale talent zde je, pokud ho naplní, může být novým obráncem číslo jedna pro první tým. O jeho talentu svědčí, že on a Connor McDavid dostali výjimku pro zahájení kariéry v juniorských soutěžích o rok dříve v patnácti letech. Od svých 15 let je stabilním členem výběru do 17 let. Dle všeho jde o další výběr podobný v minulých letech u Duclaira nebo Buchneviche.

Day momentálně nastupuje za Mississauga Steelheads v OHL, kde nasbíral letos v 57 utkání 6 branek a 16 nahrávek s bilancí +/- -16. O rok před tím pak měl bilanci 61 utkání s bilancí 10+26.A to mu bylo pouhých 16 let.

Tarmo Reunanen
Reunanen je podobně jako Day obránce s potenciálem hrát dobře na obou stranách hřiště. Rozdílem jsou fyzické dispozice, kdy je Tarmo (181 cm, 74 Kg). Clark věří hlavně jeho hokejovému myšlení. Někteří ho vidí jako především ofenzivního obránce silného na puku, který umí dobře rozehrát puk na své spoluhráče a připravit jim tím velmi výhodné pozice pro ohrožení branky soupeře. I přes jeho ofenzivní předpoklady neztrácí ani v defenzivě.

Propad pořadím draftu ovlivnilo jeho zranění v letošní sezóně, kdy odehrál pouhých 11 zápasů s bilancí 2+4. V té Loňské pak odehrál jako 16 letý v elitní juniorské finské soutěži 42 utkání s bilancí 8+22. Pravidelně nastupuje v mládežnických výběrech své země a to od 16 do 18 let.

Timothy Gettinger
Prvním forvardem vybraným v letošním draftu je vysoký (196 cm) útočník (levé i pravé křídlo) Tim Gettinger. I přes jeho velkou postavu nejde o úplně typického silového útočníka. Hraje dobře u mantinelů a chodí před branku, ale hlavně je to střelec s výbornou střelou zápěstím. Na jeho výšku má solidní bruslení a je dostatečně rychlý. Hraje dobře v defenzivě, kde umí využít svou výšku dlouhé ruce a hůl. Dobře vybírá své pozice při bránění.

Musí hodně zesílit, protože na svou výšku není dostatečně silný pro hru u mantinelů. Zároveň bude muset pracovat na své rychlosti a zejména na rychlosti prvních kroků a zrychlení. Nastupuje v OHL v dresu Sault Ste. Marie Greyhounds, jako spoluhráč brankáře Halversona, je asistentem kapitána. Během dvou let předvedl slušné zlepšení loni 54 utkání 10+15 letos 60 utkání 17+22.

Gabriel Fontaine
Fontaine zůstal v loňském roce nevybrán a letos po něm sáhli Jezdci v šestém kole. Letos předvedl výrazné zlepšení svých výkonů v novém dresu Rouyn-Noranda Huskies 63 utkání 20+25. V loni v dresu Sherbrooke Phoenix 55 utkání 4+15. Nejde o hráče, který by byl zaměřen jen jedním směrem. Naopak jde o oboustranného útočníka. Má svůj potenciál a může být rychlejší a silnější. Bohužel více informací není k dispozici.

Tyler Wall
Další pozdní volba brankáře podobně jako v minulých letech. Wall je brankář se slušnou postavou (188 cm, 86 kg). Experti v něm vidí velký potenciál. Dle některých ovládl soutěž v níž působil (Leamington Flyers, Ontario Junior Hockey league). Chytá stylem, který velmi dobře rozvíjí trenér brankářů Jezdců Benoit Allaire. Jeho kroky nyní míří na univerzitu UMass-Lowell.

Ty Ronning
Pamětníkům posledního vítězství Jezdců ve Stanleyho poháru povědomé příjmení. Ano je to syn Cliffa Ronninga, který trápil obranu Jezdců ve finále roku 1994. Po otci zdědil malou postavu (175 cm, 75 kg), která ho spolu s náchylností na zranění odsunula na draftu do nižších kol a post útočníka (pravé křídlo). Jde o velmi pracovitého rychlého bruslaře, který se nebojí tvrdé hry, ale je si vědom, že nemůže konkurovat velkým protihráčům. V ofenzivě využívá šikovné ruce a dobré hokejové myšlení. Má přirozený instinkt střelce. Je to ofenzivně hodně talentovaný hráč.

Zatím nastupuje v týmu Vancouver Giants ve Western Hockey Legue. Letos nastoupil k 67 utkáním a vstřelil 31 branek a získal 59 kanadských bodů. V další sezóně by měl vyzkoušet post levého křídla, ač do teď nastupuje jen na křídle pravém.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:28:08