Traverse City, den 4: Shrnutí turnaje

Turnaj v Traverse City mají mladíci za sebou, teď některé z nich čeká přípravný kemp. Že by ale měli mít dobrou náladu, to se říct určitě nedá, vlastně ani nemůže, protože v posledním zápase opět prohráli, tentokrát s Jestřáby s Chicaga. Z turnaje tak odjeli Jezdci s bilancí jedné výhry a tři prohry. Sportovci vždycky chtějí, přirozeně, aby na jejich kontě svítilo zelené V, tedy výhra. I když se to tedy letos moc nepovedlo, je určitě mnoho věcí, které se hodí si z tohoto týdenního turnaje odnést.
Po prvním těžkém zápase s Minnesotou Wild, který skončil 5:2 ve prospěch Divočáků, přišla na řadu série tří povedených utkání, mluvíme o výkonech, nikoliv o výsledcích. Proti St. Louis odešla koncovka, a prohráli tak 0:2, chuť si však hráči spravili v souboji s Modrými kabáty z Columbusu, protože nejen, že dokázali vstřelit čtyři góly, ale také udrželi čisté konto. Vítězství je o to cennější, že Columbus následně turnaj vyhrál. Poslední zápas s Chicagem Rangers prohráli 2:5, branky vstřelil Iverson s Tambellinim.

Na turnaji bodovalo za Rangers jedenáct hráčů, mezi ty nejlépe hodnocená patřili například Adam Tambellini, Ryan Gropp, Keegan Iverson a obránci Calle Andersson s Petrem Zámorským, jenž si připsal gól i asistenci ve třech zápasech (obrázky statistik najdete níže). Tak jak tak, všichni zúčastnění získali zkušenosti s nejlepšími prospekty celé NHL – například Oliver Bjorkstrand, Dylan Larkin, Radek Faksa nebo Jason Dickinson. „Pro mě je to velký krok dopředu,“ řekl Gropp, jehož si letos Rangers vybrali v druhém kole draftu. „Kluci jsou o moc rychlejší a silnější. Myslím, že když se podívám na nás, turnaj šel pozitivně. Moc ne výsledkově, ale myslím, že jsme jako tým rostli a pokračovali jsme v tom v každém zápase.

Pro tým, jenž byl poskládán převážně z juniorských hráčů – jediným hráčem, který okusil profesionální hokej, byl Brady Skjei, bylo tématem číslo jedna v průběhu týdne přizpůsobit se rychlosti a velikosti, mohutnosti. A mladí Jezdci to zjistili hned po prvním zápase. „Tam je hodně o dost větších hráčů,“ uvedl Iverson. „V juniorských ligách je teď hodně šestnácti a sedmnáctiletých. Taky je tam ale spousta starších a větších. Na poměry WHL vážím hodně, mám 97,5 kilo, ostatní tolik mají taky, ale jsou hubení. Je tam spousta chlapů. Dá se jenom přizpůsobit a hrát tvrdě tak, jako oni.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=7157,7158,7159,7160,7161,7162,7163,7164,7165,7166*

Zatímco ostatní hráči se dívali okolo sebe proto, aby zjistili, na jakou úroveň mohou dosáhnout – a na jakou sami chtějí, Ryan Mantha, jehož si Rangers vybrali na loňském draftu, se rozhodl pro interní pozorování. „Je tu Brady Skjei. Bylo hezké hrát s ním. Na konci sezony hrál AHL v Hartfordu, takže jsme mohli vidět, co za věci dokáže a jak dokáže uniknout s pukem, takže jsem se jen díval a učil se.

Nejen, že to byla to Calleho Andersona úplně první možnost, kdy si na sebe mohl obléknout dres Rangers, ale také poprvé hrál v Severní Americe. Jednadvacetiletý Švéd strávil minulou sezonu ve Švýcarsku a letos dostane příležitost „ochutnat“ zámořský hokej. „Rychlost je vážně dobrá, lepší než ve Švýcarsku,“ připustil. „Švýcarská liga je také velmi rychlá, ale ne jako tady. Dobrý hokej, je radost to hrát.“ Andersson hodně zapůsobil, ze tří zápasů si odnesl tři body za gól a dvě přihrávky, byl nejproduktivnějším hráčem Rangers společně s Tambellinim. „Myslím, že je to pro mě vážně dobrá zkušenost. Nikdy jsem tu předtím nebyl. Jsou to moje první zápasy ve Spojených státech. Je to skvělá zkušenost a nemůžu se dočkat na další zápasy.

Sestava proti Blackhawks:

Ryan Gropp-Adam Tamebllini-Jayden Hart
Zach Bratina-Mark Simpson-Hayden Hodgson
Anthony DiFruscia-Brad Morrison-Keegan Iverson
Artem Artemov-Adam Brooks-Cameron Askew

Jerret Smith-Petr Zámorský
Ryan Graves-Calle Andersson
Ryan Mantha-Sergej Zborovskij

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:40:47