Traverse City, den 3: K první výhře pomohl brankou Zámorský

Konečně! Po dvou zápasech svítila Jezdcům v tabulce v kolonce bodů nula. Prohry s Wild 2:5 a Blues? To nejsou zrovna výsledky, kterými by se mladíci z organizace Rangers měli chlubit. V posledním utkání v rámci skupiny však dokázali porazit své protějšky z Columbusu jednoznačně 4:0, bylo to však více vítězství, které bylo o hrdosti, protože i přes tři získané body Jezdci zůstali na posledním místě tabulky, o umístění tak budou hrát s Chicagem Blackhawks. Na 2:0 zvyšoval Petr Zámorský, který má tak bilanci dva zápasy, dva body (1+1).
Jak turnaj pokračuje, hra se po špatném prvním zápase s Wild a lepím s Blues zlepšuje. A za svou snahu byli mladí Jezdci odměněni drtivou výhrou nad Modrokabátníky z Columbusu 4:0, přičemž góly obstarala čtveřice Adam Tambellini, Petr Zámorský, Calle Andersson a Hayden Hodgson. Značně k výhře přispěl také volný hráč Jacob Smith, který je na zkoušce a zapsal si čisté konto s 38 zákroky – první volba Halverson má totiž podvrtnutý kotník.

Góly:

„Byla to dobrá výhra pro kluky, pro nás všechny. Myslím, že jsme dneska hráli hodně dobře, nejlepší hokej – nejlepší hokej, jaký jsme dokázali,“ řekl po zápase jeden ze střelců Calle Andersson, jenž si navíc připsal i asistenci. „Byl to pro nás velmi dobrý zápas a myslím, že bychom měli být hrdí.

Rangers otevřeli skóre díky první brance na turnaji Adama Tambelliniho, když po čtyřech minutách hry uklidil osamocený puk před brankou do sítě. „Celý náš tým byl trochu podrážděný, takže bylo dobré, že jsme si dneska celkem zastříleli,“ přiznal Tambellini. Další gól přidal z přesilovky 5 na 3 59 sekund po začátku druhé periody Petr Zámorský. V poslední třetině se do gólového zápisu přidal ještě Calle Andersson s Haydenem Hodgsonem. „Líbí se mi fakt, že jsme prokázali v každém ze zápasů určité zlepšení,“ pochvaloval si Ken Gernander, trenér Rangers. „V prvním zápase jsem nebyl spokojený s úsilím a snahou některých z nás, ale zlepšovalo se to a zlepšovalo, a proto se náš tým zlepšoval a zlepšoval.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=7150,7151,7152,7153,7154,7155*

Gernander dále řekl, že v zápase proti St. Louis Blues nehrála dvojice Petr Zámorský – Calle Andersson proto, že v pátek proti Wild vydali velké úsilí a dostali volno. Poznamenal, že s Anderssonovým výkonem byl proti Columbusu více spokojený – zvláště poté, co v první třetině odstoupil Brady Skjei. Zranění, podle Gernandera, není vážné, jde jen o to, aby se mu před startem tréninkového kempu v pátek nic nestalo.

„Myslím, že dnešní výkon Anderssona – ať jde o snahu a vlastně cokoliv – byl mnohem lepší než to, co jsme viděli v zápase jedna. Nemyslím si, že to bude nějak zásadní vývojová křivka nebo co pro něj máte z pohledu menšího hřiště nebo amerického hokeje. Je to chytrý, silný a šikovný hráč. Bude se muset naučit být trochu tužší a tvrdší,“ povídal Gernander. Andersson sám řekl, že jeden z důvodů, proč je tady, je, aby přispíval ofenzivě: „Jsem tady, abych dal nějaké góly a asistoval. Myslím, že to je jedna z částí hry, kterou se prezentuji. Jsem šťastný. Hrál jsem dobře a se svým zápasem jsem spokojený, takže v tom budu pokračovat a hrát ještě lépe,“ zakončil.

Sestava proti Blue Jackets:

Ryan Gropp-Adam Tamebllini-Jayden Hart
Zach Bratina-Brad Morrison-Hayden Hodgson
Anthony DiFruscia-Mark Simpson-Keegan Iverson
Artem Artemov-Adam Brooks-Cameron Askew

Brady Skjei-Petr Zámorský
Ryan Graves-Calle Andersson
Turner Ottenbreit-Jerret Smith

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:31:32