Traverse City, den 1: Skjei kapitánem, Zámorský asistoval

Organizace New York Rangers se letos – jako již tradičně – účastní turnaje nadějných mladých hráčů v Traverse City, kde jsou kromě Jezdců také organizace Caroliny Hurricanes, Columbusu Blue Jackets, Chicaga Blackhawks, Minnesoty Wild, Dallasu Stars, St. Louis Blues a Detroitu Red Wings. A Jezdci nezačali vůbec slavně. První zápas odehráli proti minnesotským Divočákům a prohráli 2:5, zajímavostí je, že svými góly Rangers orámovali celý zápas; otevřeli i zavřeli totiž gólový účet utkání. Brady Skjei byl jmenován kapitánem, asistenty jsou Adam Tambellini a Ryan Graves.
Jak už bylo napsáno, mladíci Rangers podlehli v prvním zápase turnaje 2:5 Minnesotě Wild. Brad Morrison, vybraný letos ve čtvrtém kole draftu, otevřel gólový účet zápas a Adam Brooks, jenž obdržel pozvánku na turnaj, svou brankou minutu před koncem účet uzavřel. Zde jsou góly:

Před zápasem byl jmenován kapitánem Brady Skjei – obránce draftovaný v prvním kole draftu 2012. Adam Tambellini byl spolu s Ryanem Gravesem – tedy dvě volby, které Rangers použili v draftu 2013 – jmenován alternativním kapitánem. „Samozřejmě, je to velká pocta,“ řekl po utkání webu blueshirtsunited.com. „Kdykoliv dáte tento dres na sebe… Já si ho dal poprvé vůbec, takže to bylo hodně cool. Mít tam to céčko – není to za první tým, ale je to rozhodně čest. Trenéři mají zájem, abyste byl lídr, takže to je pro mě dobré. Byl to dost v pohodě pocit.“

Skjei, jenž hrál v první obranné dvojici s Petrem Zámorským, řekl, že tempo a rychlost otevíracího zápasu bylo rychlé a na obou stranách trochu sentimentální. „Tempo bylo dobré,“ pokračoval Skjei. „Myslím, že se to tady přes ten týden zpomalí. Byl to první zápas, všichni se chtěli předvést.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vlevo obrazky=7131,7132,7133,7134,7135,7136*

Zatímco několik hráčů už spolu bruslilo na prázdninovém kempu pro mladíky nebo přímo v Traverse City v minulosti, téměř většina z nich hraje společně poprvé, což vyžaduje, aby mezi sebou hráči budovali tu tolik omílanou chemii za běhu. „Je to těžké,“ připustil Skjei. „Znám některé kluky z prázdninového kempu, ale pořád nemáme na ledě tu chemii mezi sebou. Myslím, že v průběhu týdne by se to mělo zlepšit. Budeme jistější v přihrávkách a nastřádáme nějaké výhry.

Morrison si sjel mezi kruhy, zápěstím umístil střelu k pravé tyčce a Brody Hoffman se jenom ohlédnul. Na časomíře svítilo 13:22 a Rangers vedli 1:0. Akce bylo téměř totožná s tou, která byla k vidění jenom pár sekund předtím, tehdy ale Morrisonova střela minula branku o pár centimetrů. Nejvíc tak vytěžil ze šance druhé.

„Poprvé nechali celý střed hřiště volný,“ vzpomínal Morrison po zápase. „Byl jsem překvapený, takže jsem šel do toho prostoru a měl jsem dobrou střelu, ale ta naneštěstí netrefila bránu. Podruhé to bylo vlastně přesně tak, jako předtím. Dostal jsem pěknou přihrávku od Haydena Hodgsona a dal to do brány.

Morrison, jenž v minulé sezoně ve Western Hockey League nasbíral 49 bodů – z toho 23 gólů – v 67 zápasech, řekl, že tohle byl přesně ten typ gólů, který se od něj dá očekávat. „Blízko k tyči. Mám hodně dobrou mušku, dobrý tah s pukem. Všude tam v tom prostoru je místo, odkud skóruju nejvíce.

Brankář a rodák z Traverse City v jednom Brandon Halverson v zápase nehrál. Utkání mezi třemi tyčemi začal pozvaný Jacob Smith, po pěti gólech a srážkou s protihráčem ho však vystřídal taktéž pozvaný Taylor Dupuis. Tady je sestava:

Ryan Gropp-Tambellini-Jayden Hart
Zach Bratina-Adam Brooks-Keegan Iverson
Brandon Lindberg-Mark Simpson-Cameron Askew
Anthony DiFruscia-Brad Morrison-Hayden Hodgson

Brady Skjei-Petr Zamorsky
Ryan Graves-Calle Andersson
Ryan Mantha-Sergey Zbrovsky


Statistiky zápasu Rangers - Wild.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:18:51