Jak jsou na tom mladíci hrající v záložním týmu

Pokračování seriálu informací o prospektech pokračuje popisem situace o hráčích nastupujících v záložním týmu Hartford Wolf Pack v AHL. Vlci došli až do finále konference a do vyřazovací části postoupili po hodně dlouhé době., takže tým byl úspěšný a o jednotlivcích níže.
MacKenzie Skapski B, 28 zápasů 2,4 branky na zápas, 91,4%
Skapski začal sezónu v ECHL, ale poměrně brzo vytlačil z pozice druhého brankáře Hartfordu Missiaena a po dalším období začal nastupovat častěji než první brankář Desjardins. Po jeho zranění převzal naplno odpovědnost v brankovišti záložního celku. Po zranění Lundqvista kryl záda Talbotovi v NHL, kde odchytal i dva povedené zápasy proti slabému Buffalu. Bohužel i Skapski se v poslední čtvrtině soutěže zranil a do branky se již nevrátil. Příští sezónu začne kvůli zranění později a předpokládá se boj o prvního brankáře v Hatrtfordu.

Dylam McIlrath D, (73 6+11)
McIlrath, ač to statistiky neukazují, prožil velmi dobrou druhou polovinu sezóny včetně vyřazovací části. Už loni byl velmi dobrý před vlastní brankou a v soubojích u mantinelů. K tomu přidal mnohem lepší poziční hru a lepší hru s pukem. Přestal vyhledávat bitky a pral se, jen když to bylo opravdu třeba. Konec sezóny hrál spolu s Bodiem jako první obraný pár, než nastoupil do Hartfordu Skjei, který spolu se zkušeným Kostkou, tuto pozici přebrali. V hodnocená ke konci sezóny ho dost chválil Jeff Beukeboom asistent trenéra Hartfordu a ikona Jezdců z dob posledního poháru. Nyní je chráněným volným hráčem (RFA) a v příští sezóně už musí procházet přes waiver list v případě odeslání do AHL.

Matt Bodie D, (75 5+27)
Bodie měl snový start v AHL, když pravidelně bodoval, ale celkem dost ztrácel v defenzivě a zejména silově nestačil. Po jeho spojení s McIlrathem jakoby nabral na jistotě v defenzivní hře a hrál hodně solidně na obou koncích kluziště. Očekává se, že mu Jezdci prodlouží končící roční nováčkovskou smlouvu a bude oporou záložního týmu. Přes léto má ale velký úkol nabrat svalovou hmotu, protože jinak nemá v NHL šanci.

Connor Allen D, (72 11+23)
Allen trochu ubral ze své hry v loňské sezóně a na pozici levého obránce nemá moc šancí na prosazení do prvního týmu. Je slušným bruslařem a solidně zvládá hru s pukem. Fyzicky na NHL má, ale často se objevují názory, že u Jezdců to nebude. Nyní je stejně jako bodie a McIlrath chráněný volný hráč. Očekává se jeho podpis, ale je možné, že se stane součástí nějaké výměny.

Tommy Hughes D, (42 1+6)
Hughes je solidní defenzivní obránce pro AHL, bohužel je často mimo hru kvůli zraněním a potenciál na NHL je velmi malý. Čeká ho poslední rok nováčkovské smlouvy, pokud neodehraje celou sezónu na vyšší úrovni než doposud, může se stát, že se s ním organizace rozloučí.

Chris Summers D (13 0+1)
Summers je velký a silný obránce, který je na svou výšku dostačujícím bruslařem pro AHL. Jezdci ho získali ve výměně Keitha Yandla a při zranění obránců v prvním týmu několikrát zaskakoval a plnil úlohu sedmého a osmého obránce prvního týmu. Do další sezóny má platnou smlouvu a uvidí se, jak s ním organizace naloží. Může plnit úlohu sedmého obránce, aby ostatní mohli nabírat minutáž v záložním týmu. Může být obráncem záložního týmu (kde bude na levém beku velký přetlak Skjei, Bodie, Allen, Summers) a může se stát součástí výměny podobně jako Allen.

Oscar Lindberg C (75 28+28)
Nejproduktivnějším hráčem záložního týmu byl Chris Bourque, ale jinak byl z pohledu většiny odborníků nejlepším hráčem Oscar Lindberg. Body sbíral pravidelně po celou sezónu a hrál ve všech situacích. Plnil roli prvního centra a ve vyřazovací části získal 16 bodů (3+13) v 15 zápasech ačkoliv v prvních 4 nebodoval. Po sezóně je chráněný volný hráč, ale dá se očekávat jeho podpis a posun do prvního týmu, kde se levný mladík bude hodit díky situaci s platovým stropem.

Danny Kristo RW, (72 22+24)
Kristo je ofenzivně hodně talentovaný a na NHL by nejspíš měl, bohužel pro něj nemá potenciál na křídlo v prvních dvou ofenzivních formacích a v těch dalších hrát nemůže, protože není dostatečně dobrý v defenzivní části své hry, kde ztrácí i na úrovni AHL. Po této sezóně se z něho stane nechráněný volný hráč (UFA). Nikdo nečeká jeho setrvání v organizaci. Má šanci dostat příležitost v NHL ve slabších týmech jako v minulosti Parenteau a podobní.

Marek Hrivík C, (72 12+21)
Hrivík konečně odehrál celou sezónu a i přes celkem velkou konkurenci v útoku Hartfordu si našel svou pozici. Během sezóny se tento univerzál usadil na pozici centra a odváděl spolehlivé výkony. Druhou část sezóny pak přidal i produktivitu a ve vyřazovací části patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu (3+6). Nyní je chráněný volný hráč, ale zde není nad čím váhat a jeho podpis pokud neuvažuje o návratu do Evropy je velmi pravděpodobný. Vzhledem k jeho dobré defenzivní hře, univerzálnosti a fyzickým předpokladům, by mohl bojovat o místo ve čtvrté formaci nebo o třináctého útočníka.

Carl Klingberg RW, (13 2+9)
Klingberg přišel k organizaci výměnou za Lee Stempniaka na konci přestupového období. Je to velmi dobře bruslící křídlo s dobrými fyzickými předpoklady. Hraje silovou hru a dobře napadá. Není špatný ve hře s pukem, ale hokejové myšlení a kreativita nejsou na dostatečné úrovni. Po sezóně je chráněný volný hráč a rozhodl se opustit zámořský hokej a podepsal v KHL. Pokud by zůstal, mohl se poprat o místo ve čtvrté formaci jezdců podobně jako Hrivík, Ryan Bourque a Lindberg.

Ryan Bourque RW, (73 12+20)
Ryan dozrál ve velmi podobného hráče, jakým byl v juniorských soutěžích. Velmi rychlý bruslař, pracovitý, zodpovědný, schopný pomoct i v ofenzivě, bohužel s malou postavou. Přirovnal bych ho e Carlu Hagelinovi, ale je mnohem menší a herně není na stejné úrovni. Přes toto všechno si letos vyzkoušel jeden zápas v dresu Jezdců a splnil, co se očekávalo. Velkou budoucnost v NHL asi nemá, ale v kempu se popere o místo ve čtvrté řadě případně o pozici extra útočníka.

Ryan Haggerty RW, (76 15+18)
Haggerty podepsal smlouvu jako jeden z nejžádanějších volných hráčů z univerzity. V sezóně ukázal, že má velký potenciál jako střelec, ale má problémy s defenzivní částí hry a nemá úplně velké hokejové myšlení a kreativitu. Pokud se má prosadit do NHL musí zlepšit defenzivu, zesílit a celkově posunout hru o úroveň výš. Vedle tvořivého centra by pak mohl zastávat pozici na křídle ve třetím útoku a mít místo v přesilových hrách. Trochu mi nyní svou hrou připomíná Aleše Kotalíka.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 20:24:12