Jak jsou na tom mladíci hrající v Evropě a ECHL

Po úvodní části hodnocení mladíků hrajících na univerzitách a juniorských soutěžích, přichází čas na ty hrající v Evropě a v záložním celku hrajícím ECHL Greenville Road Warriors. Začněme těmi hrajícími v Evropě.
Pavel Buchnevich LK, PK Severstal Čerepovets KHL (48 zápasů 13+17)
Buchnevic předvedl lepší sezónu než v minulém roce a to jak v klubu, tak i v juniorské reprezentaci. V obou převzal roli lídra a zhostil se jí celkem úspěšně. V klubu měl impozantní začátek sezóny. Kvůli zraněním však vynechal část zápasů a formu ze začátku už zpět nenabral. Po konci sezóny svého klubu pomohl juniorskému týmu skoro dvěma body na utkání ve vyřazovací části. Jezdci ho chtěli podepsat a dostat za velkou louži, ale už se objevili zprávy, že prodloužil o rok smlouvu s klubem v KHL.

Calle Andersson D Lugano Švýcarsko (30 5+12)
Andersson zahájil sezónu ve švýcarském Zugu, kde se mu nedařilo a tak ho zlákalo vedení Lugana. Zde herně pookřál a bylo to znát i na produktivitě. Před mistrovstvím světa byl dlouhou dobu v širším týmu švédského výběru a zejména v ofenzivě mu dost pomáhal. Letos už mu běžela nováčkovská smlouva a příští rok napoví o jeho roli pro tým Jezdců. Pokud přijme výzvu a zamíří do záložního celku, velmi ji posílí.

Petr Zámorský D Orebro Švédsko (10 1+4)
Stejný osud jako u Anderssona, změna dresu z finského Blues Espo do švédského Orebro mu pomohla a ve Švédsku patřil k lídrům týmu. Na mistrovství světa se celkem překvapivě nedostal, byl vyřazen hodně brzy. Příští sezónu stráví v záložním týmu a bude se prát o svou šanci v posledním roce nováčkovské smlouvy.

Igor Shesterkin B Petrohrad KHL
Shesterkin chytal ve třech různých soutěžích v KHL, v juniorské MHL a nižší soutěži dospělých. Nikde neodchytal dost velký díl zápasů k nějakému většímu hodnocení. Zazářil na juniorském mistrovství světa, kde si vydobyl post prvního brankáře. Po sezóně podepsal dvouletou smlouvu s Petrohradem.

Pokračovat budeme čveřicí hráčů, kteří se neprosadili do záložního týmu a hráli tak za Greenville Road Warriors v ECHL.

Josh Nicholls PK (53 21+22)
Nicholls se už druhý rok neprosadil do sestavy záložního týmu a v poslední sezóně jeho smlouvy bude bojovat o další šanci. V ECHL bodoval pravidelně a patřil k produktivním útočníkům, ale na AHL to nejspíš stačit nebude a po další sezóně organizaci opustí.

Michael St. Croix C (59 15+26)
St. Croix podepsal po své vynikající juniorské kariéře tříletou nováčkovskou smlouvu a první rok byl tvrdým vystřízlivěním. Neprosadil se do záložního týmu a podobně dopadl v roce druhém. Co se týče třetí sezóny platí pro něho to samé, co pro Nichollse.

Chris McCarthy útočník (63 15+24)
McCarthy podepsal dvouletou smlouvu jako volný hráč po své univerzitní kariéře. Dopadl stejně jako výše zmínění útočníci. Má jednu výhodu oproti nim a to jeho mnohem lepší defenzivu, díky které odehrál letos i pár zápasů v AHL. Další sezóna je jeho poslední pod stávající smlouvou a bude bojovat o místo v záložním týmu.

Samuel Noreau D (67 2+9)
Noreau podobně jako Nicholls a St. Croix odehrál už svou druhou sezónu v ECHL a nijak se nezlepšil. V létě bude bojovat stejně jako výše zmínění o šanci v záložním týmu a zároveň další šanci u organizace Jezdců.

Jason Missiaen B
Vedení klubu nabídlo Missiaenovi prodloužení smlouvy před letošní sezónou a ukázalo se to jako velká chyba. Missiaen prohrál svůj boj o druhého brankáře záložního týmu se Skapskim a následně po zranění Desjardina a povolání Skapskiho k prvnímu týmu i s Malcolmem a Dannisem. Bylo by velkým překvapením, pokud by toto léto u organizace neskončil.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:34:10