Jezdci napravili zaváhání a porazili Buffalo

Mladíci Rangers si v druhém zápase v Traverse City poradili s týmem Buffala Sabres. I druhý zápas museli jít do prodloužení, ale napodruhé už se jim podařilo zvítězit. Branky vstřelili Saumuel Noreau a Adam Tambellini. Jezdce čeká poslední zápas ve skupině proti Carolině, která má stejně bodů jako Rangers.
V první třetině si šance vytvářeli oba týmy, ale nejlepšími hráči na ledě byli brankáři. Zápas byl vyrovnaný, jenže pak se prosadil šest minut před koncem první třetiny Joseph Blandisi střelou z kruhu na vhazování. Krátce po gólu se strhla bitka mezi Colinem Jacobsem a newyorským Nicklasem Lattou – a Latta vyhrál. Rangers se podařilo gólově odpovědět bleskově šest sekund po vhození puku na začátku druhé třetiny, a to dokonce v oslabení. Poté, co Nickolas Latta vyhrál buly, tak od modré zkoušel vystřelit Samuel Noreau, jehož střela se odrazila od brankáře Francoise Brassarda do branky. Skapski, který nahradil Halversona, pochytal všech 13 střel, které na něj v druhé periodě šly. Zápas v prostřední části okořenila další bitka mezi Samuelem Noreauem a Justinem Keauem.

Skapski nadále podával skvělý výkon a ani v poslední třetině základní hrací doby za sebe nepustil ani jeden puk, přičemž na něj letělo 12 střel. Mezi jeho skvělé zákroky patřil zásah rukavicí, za který by se nestyděl ani Henrik Lundqvist. Jezdci si i nadále vytvářeli šance, ale kotouč do branky dostat nedokázali. Anthony Duclair už slavil, jenže jeho střela skončila pouze na tyči branky. Zápas tedy musel do prodloužení, které svým gólem rozhodl Adam Tambellini, jenž díky nahrávce Chrise McCartyho mohl zakončovat do prázdné branky. Fanoušky určitě bude zajímat, že proti Buffalu nehrál Petr Zámorský, ale důvodem bylo pouze protočení sestavy, aby se mohli představit všichni. Poslední zápas skupiny odehrají Rangers proti Carolině, a to v noci na úterý.

Přinášíme vás i některé postřehy z twitteru, tentokrát začneme redaktorem ESPN Coreym Pronmanem, který označil Mackenzieho Skapskiho jako jasně nejlepšího hráče. Podle něj se zlepšil i výkon Kevina Hayese, který prokazoval skvělé individuální schopnosti a vytvářel šance pro spoluhráče. Leslie Treffová si všimla úžasné rychlosti Anthonyho Duclaira a práci s holí Samuela Noreaua. Podle ní v tomto zápase bylo hodně podprůměrných hráčů. Její měřítka splňovali pouze Duclair, Hayes, Haggerty a oba brankáři.

Tabulka turnaje v Traverse City:

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=dolu obrazky=6236,6237,6238,6239,6240,6241*

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:21:00