Jezdci vybrali sedm hráčů z letošního draftu

Sobotní odpoledne vstupovali do výběru nadějných mladíků Jezdci s pěti volbami. Po dvou výměnách kdy vždy vyměnili svou volbu za dvě v nižším kole, nakonec zvolili sedm nových hráčů. Jsou to brankáři Brandon Halverson (59. Pozice) a Igor Shesterkin (118.), obránci Ryan Mantha (104.), Daniel Walcott (140.), Tyler Nanne (142.) a útočníci Keegan Iverson (85.)s Richardem Nejezchlebem(122.).
Brandon Halverson

Je brankář s ideálními fyzickými předpoklady (výška 193cm) a hlavně vynikající hrou s holí. Letos působil prvním rokem v OHL v dresu Sault St. Marie Grayhounds a celkové statistiky nejsou ideální skoro tři obdržené branky na zápas a úspěšnost těsně na 90%. V posledním měsíci základní části však předvedl velký skok a dokázal je v něm vylepšit na 2,17 a 94 %. Podle některých lidí pohybujících se kolem hokeje má nejlepší hru holí hned po Martinu Brodeurovi a podle jiných byl druhým nejlepším brankářem na draftu po Thacheru Demkovi.

Co o něm napsali:

Brock Otten of OHL Prospects – Mamutí brankář přesvědčil skauty hlavně závěrečným obdobím sezóny. Skvěle atleticky připravený s občasnými chybami v pozičním postavení, kde ho čeká ještě hodně práce. Dá se předpokládat, že z něho bude velmi dobrý brankář.

Future Considerations – Je velmi velký když chytá puk a nepouští protihráče k dorážkám, Má dobré ruce a nohy a dobrou techniku. Málo vyjíždí a volí správné místo pro zásah. Dobře komunikuje s obránci před ním. Častěji by mohl použít svou hůl pro rozehrání kotouče.

Igor Shesterkin

Chytal letos v juniorské nejvyšší soutěži v Rusku a měl vynikající statistiky ze 23 zápasů měl průměr branek 1,42 a procento úspěšnosti zákroků 94,7. Dokonce odchytal devět zápasů v KHL za první tým Spartaku Moskva, ale s nijak dobrými statistikami. Jeho styl se hodně podobá Dominiku Haškovi, ale stejně dobrý rozhodně není. Je velmi rychlý v brankovišti, ale technicky není na dobré úrovni. Očekává se jeho setrvání v Rusku a poté možný přesun za velkou louži.

Co o něm napsali:

Future consideration – Velmi hbitý a rychlý brankář s průměrnou výškou, neortodoxním stylem dobře vykrývá branku, dobře vykrývá úhly a má velkou víru ve své schopnosti. Není technicky dobrý, ale nahrazuje to rychlostí. Je špatný ve hře holí, když opustí branku, je velký předpoklad, že to nedopadne dobře. Musí zapracovat na sledování puku a udržení pozornosti na něj.

K oběma brankářům se vyjádřil i Gordie Clark:“Nechtěli jsme brankáře, z nichž budou dvojky, ale potencionální první brankáře. U obou to tak vidíme. Oba byli jako nejlepší hráči k dispozici při našich výběrech. Jsou minimálně čtyři spíše více let od možnosti hrát NHL, což se nám v současné situaci velmi hodí.“

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=6181,6186,6182,6185,6184,6183,6179* Keegan Iverson

Iverson není vysoký (183 cm) ale hodně silný (98 kg) a hraje jako klasický silový útočník. Původně byl označován jako talent do první desítky prvního kola, ale velmi špatné první sezóně ve WHL 2012-13 v dresu Portlandu Winter Hawks (47 zápasů 6+4) klesl a letošní zlepšení (67 zápasů 22+20) ho výrazněji neposunulo.

Future considerations – Má výbornou rovnováhu a je silný. Je silný i v bruslení a ikdyž jeho první dva kroky nejsou ideální, je těžké ho zastavit. S pukem pracuje dobře i v rychlosti, ale trochu bojuje s pukem v obtížných situacích. Má dostatečné hokejové myšlení a dobře přihrává. Má dostatečnou střelu zápěstím i příklepem, nestřílí dostatečně rychle. Velmi dobře používá svou postavu, nevyhledává velké hity, ale velmi dobře a účelně dohrává své napadání.

Iversona zhodnotil Gordie Clark:“Mluvili jsme o něm už několik let, ale nevěřil jsem, že bude k dispozici na této pozici. Všichni manažeři a trenéři ví, že se hra zrychluje a hráči jsou větší a silnější a tenhle kluk je opravdu silný. Hraje v dobrém tým, kde je pět velmi dobrých útočníků a proto nedostával prostor. Věřím, že letos dostane svůj čas na ledě a výrazně se zlepší.“

Ryan Mantha

Veliký a silný (195 cm, 105 kg) obránce s dobrým bruslením odehrál letošní sezónu v USHL za týmy Sioux City Musketeers a po výměně Indiana Ice s nijak zajímavými čísly. Jde o defenzivního obránce, který v podstatě nepodporuje ofenzivu. Není to jistý výběr, ale jsou tu věci, které mu dávají šanci na NHL za 4-6 let rozvoje. Příští sezónu by měl hrát za univerzitu North Dakota nebo může zvolit Sault St. Marie Greyhounds v OHL, kdy chytá Halverson.

Future considerations – Mantha je velký a silný, ale není ochotný používat tyto přednosti pravidelně. Hodně spoléhá na hru svou holí a je v ní úspěšný, občas ale díky tomu propadá. Je velmi chytrý v obranné hře a velmi účinný na oslabeních. Pokud nezačne používat své tělo, těžko se prosadí.

Manthu zhodnotil Gordie Clark:“Je to velký obránce s pravým držením hole a má tvrdou střelu. Měli jsme ho na seznamu před ostatními podobnými hráči.Díky tomu, že jsme ho mohli vzít až v pátem kole jsme získali další volby.“

Richard Nejezchleb

Po Iversenovi další vysoký silný útočník, s dobrým bruslením a slušnou produktivitou. V draftu uspěl až na třetí pokus a tak dnes již dvacetiletý mladík, konečně dostane šanci na prosazení do NHL. Podobně jako Iversem umí použít své fyzické předpoklady a dělat díky nim prostor pro své spoluhráče. Vzhledem k věku může příští sezónu nastupovat v AHL.

Terrel H” of Artic Ice Hockey –. Nejezchleb je velký silný útočník. Na draftu uspěl až na potřetí zejména kvůli zranění v loňské sezóně, kde odehrál pouze 35 zápasů. Je silný a rychlý bruslař a rád se zapojuje do útočných akcí. Má extrémě tvrdou střelu a nebojí se dělat svou postavou prostor pro spoluhráče. Má slabinu v tunelovém vidění, ale je produktivní a schpný hrát hokej na profesináůlní úrovni.

Gordie Clark o Nejezchlebovi:“Je to velmi šikovnýkluk, který hraje za Brandon Wheat Kings ve WHL. Hraje velmi tvrdě a byl jedním nejproduktivnějších hráčů svého týmu. Je řekněme nejblíže k tomu hrát profesionální hokej.“

Daniel Walcott

Walcott je podobně jako Nejezchleb starší než většina hráčů na draftu. Nebyl draftován do juniorských soutěží a po dobrém roce na Univerzitě Lindenwood podepsal smlouvu s klubem QJMHL Blainville-Boisbriand Armada. Tam zažil letošní povedenou sezónu. Ač malé postavy patřil k důležitým hráčům svého týmu a pomáhal na obránce dobrou produktivitou (67 zápasů 10+29).

Future considerations – Silný obousměrně orientovaný obránce s důrazem na bránění přišel letos jako nováček a byl dominantní. Dobře a rychle bruslí a to dopředu i dozadu. Je velmi agilní a zakládá dobře protiakce. Hraje hodně agresivně ve hře jeden na jednoho a dobře používá své tělo k odstavení protihráče od puku. A čištění prostoru před vlastní brankou. Má silné vůdčí schopnosti mimo led. Pro jeho styl hry mu chybí pár centimetrů.

Gordie Clark o Walcottovi:“Je to starší ofenzivní obránce. Hrál dlouho na střední škole a bylo to nahoru dolu. Naši skauti si na něm stáli a hledali nějaké dovednosti. Máme obránce s levým držením hole s ofenzivními dovednostmi.“

Tyler Nanne

Nanne je podobně jako Walcott ofenzivní obránce menší postavy, který má velmo dobré ofenzivní dovednosti. Na rozdíl od Walcotta hraje na pravou stranu. Letos hrál za hodně týmů. Po 25 utkáních za Edina High (7+20) nastoupil ve stejné soutěži za Team Southwest (20z 2+6) a pak ještě ke čtyřem zápasům v USHL za Sioux Falls Stampede (dvě asistence) a v jednom utkání za americký národní tým do 18 let.

Chris Dilks (best scouting reports) – Nanne byl draftován, protože má potenciál stál se rozehrávačem přesilových her. Jeho pohyb s pokum podél modré čáry a tvrdá střela z něho dělá nebezpečného hráče. Nemá potenciál hrát moc minut jako profesionál, ale jako obránce druhého nebo třetího páru by se mohl uplatnit.

Jeff Cox (CBN Colege Hockey) – Nanne je agilní a má tvrdou střelu na jeho výšku. Bohužel jeho výška je problém. Pokud vám to připomíná horšího Briana Rafalskiho nepletete se. Rafalski byl dobře bruslící, ofenzivní obránce, který udělal 50 bodů čtyřikrát za svou karieru v NHL.

Gordie Clark o Nannem:“Je to podobný hráč jako Walcott, ale s pravým držením hole, což nám dává obě možnosti do budoucna.“

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 8. 2020 19:33:00