Nejdříve školácky chyboval, poté nekompromisně rozhodl. Sauer dál přesvědčuje o svém přínosu pro Rangers

Se zdravotními lapáliemi se potýkal již od juniorského věku. Přesto se nenechal zlomit a dál na sobě tvrdě pracoval. Vlastní úsilí ho vyneslo až mezi defenzivní trumfy farmářského týmu Rangers v Hartfordu. Jenže jeho poctivá obranná hra byla vedením newyorského celku dlouho nedoceněna. V této sezoně se však karta obrátila. Michael Sauer je právoplatným členem sestavy Jezdců a ve svém posledním zápase se poprvé výrazně zapsal do paměti fanoušků manhattanského klubu.

A co se vlastně přihodilo? Rangers odcestovali do Ottawy, aby odčinili čtyři dny starou porážku právě s kanadským celkem, což se jim nakonec podařilo. Vyhráli 5:3. Vyrovnaný zápas pravděpodobně nejvíce ovlivnil skromně vyhlížející bek s číslem 38 na zádech, Michael Sauer.

Ještě před svým okamžikem slávy se ale musel červenat po vcelku školácké chybě, kterou vyrobil už ve třetí minutě utkání. Hosté se bránili v oslabení a kotouč se dostal za bránu Henrika Lundqvista. Nejblíže k touši měl v tu chvíli Sauer, jemuž stačilo jen šikovně puk vyhodit. To se ale nikým neatakovanému bekovi nepodařilo, ba co víc, svým nešikovným rozehráním naservíroval Senátorům šanci, kterou za několik okamžiků využili.

„Musíte mít krátkou paměť, protože tohle se občas stává. Tentokrát se to stalo mně,“ vysvětloval po utkání 23letý Američan. „Bylo to hned na začátku zápasu, takže jsem se musel oklepat a znovu se soustředit na hru. Zbývalo jí ještě hodně. Konec utkání jsem si ale osladil, to je jasné.“

Sauerova závěrečná poznámka narážela na moment z 55. minuty, kdy právě rána čistě defenzivního beka skončila až za zády Briana Elliotta v bráně domácích a poslala Jezdce do vedení 4:3, které minutu před koncem duelu ještě zvýšil pátým gólem Brandon Dubinsky. Výtečná Prustova nahrávka, povedený golfák a rozsvícené červené světlo. Na tento gól Sauer jen tak nezapomene.

„Je to něco, co si budu vždycky pamatovat,“ ujistil novináře rozzářený střelec premiérové branky v dresu Blueshirts. „Bylo skvělé vstřelit vítězný gól v tak vyrovnaném duelu. Tahle trefa mě rozvášnila.“

Sauerův úspěch nenechal chladným ani hlavního trenéra týmu, Johna Tortorellu, jenž celou událost okomentoval: „Je pěkné vidět ho takhle se vrátit do zápasu. Jsem rád, že pokračuje v dobrých výkonech.“

Ano, Michael Sauer nesbírá moc bodů, nehraje ani příliš tvrdě, přesto je jeho hra efektivní. Věděli jste, že je s osmi kladnými body v tabulce +/- nejlepší z celého mužstva?

Platnost uložené stránky vyprší: 29. 3. 2024 06:39:04