MSJ 2010 - 2. hrací den

I ve druhém hracím dni se představili výběry USA i České republiky. Jednoznačně nejpoutavější zápas dne sehráli právě Češi, kteří prohráli bolestnou bitvu o reálnou šanci na play-off. Naopak Američané potvrdili roli jednoho z favoritů turnaje a pokořili dalšího soupeře, skutečný test je ale čeká až v duelu s domácí Kanadou. Fanouška Rangers jistě potěší, že se bodově prosadili všichni kmenoví hráči jejich oblíbeného klubu.

Spojené státy si poradili i se Švýcary

Američtí mladíci zvítězili i ve svém druhém utkání na turnaji, když stejně staré Švýcary přehráli v poměru 3:0. Zámořskému týmu se opět příliš nevyvedl úvod zápasu, v první třetině je Švýcarsko přestřílelo a vynutilo si i krátkou výhodu dvou hráčů v poli. Další průběh duelu ale vzali do svých rukou Američané, kteří dostali svého soupeře pod tlak a začali také střílet góly, i když ten pojišťovací na 2:0 se jim podařilo vsítit až v polovině poslední třetiny.

JménoStatistiky
Ryan Bourque: Nevysoký rychlík se na rozdíl od úvodního duelu tentokrát dokázal zapsat do statistik, když si připsal finální nahrávku na Donovanovu druhou pojišťovací branku. K tomu ještě ohrozil soupeřova gólmana dvěma střelami. 2Z 0G+1A
Chris Kreider: Kreiderovi se druhý start vydařil na výbornou a na konci zápasu byl zvolen nejlepším hráčem USA. Právě on dokázal prolomit dlouhotrvající bezbrankové skóre utkání, když se trefil v přesilovce. Navázal tak na tři branky, které vsítil ve dvou přípravných zápasech svého týmu. 2Z 1G+1A
Derek Stepan: I třetí z kmenových hráčů Rangers na turnaji dokázal bodovat. Stepan se podílel na přesilovkovém gólu Kreidera. Právě v početních výhodách sehrál kapitán mužstva důležitou roli. Svůj dobrý výkon okořenil čtyřmi střelami na bránu. 2Z 1G+3A

Zkrat Čechů v závěru utkání s Finskem utnul jejich reálné neděje na postup

Čeští junioři prohráli i druhé utkání na turnaji, Finům podlehli nejtěsnějším rozdílem 3:4. Zápas se však pro tým ze srdce Evropy vyvíjel senzačně, první třetinu vyhrál 2:0 a v polovině utkání vedl dokonce už o tři branky. Jenže Finové se nevzdali a utkání otočili. Obrat dokonaly dva finské góly z posledních šesti minut. Seveřané tak mohou slavit důležité vítězství, zatímco česká reprezentace by si měla sypat popel na hlavu, neboť si mezi prsty nechala proklouznout šanci na vyřazovací boje.

Roman Horák: Horák odehrál stejně jako celý tým lepší zápas v porovnání s předchozím duelem se Švédy. Povedla se mu zejména druhá třetina, ve které oproti té první zvýšil svou aktivitu a odměnou mu byl gól z přečíslení na 3:0. Byl však na ledě u dvou branek soupeře, včetně té rozhodující. 2Z 1G+0A

Chris Kreider (#20) oslavuje svou vítěznou branku.