Získají Rangers konečně jedničku draftu, která se dostane do NHL?

Před posledním zápasem kvalifikace playoff se vyjasnila pozice Rangers, na níž figurují před pondělním losem jedničky draftu 2020.

Zázrak se nekonal. Rangers balí kufry

Po 129 zápasech v playoff nenastoupil do branky Henrik Lundqvist. Rangers od 26. dubna 2006 neměli jiného gólmana, který by zahajoval zápas. Dnes to byl Igor Shesterkin. Ani kouzlo ruského mladíka ovšem na Carolinu neplatilo. Především proto, že zcela selhaly hvězdy a nejlépe placení hráči týmu. Za stavu 1-2 hrubě chyboval Jacob Trouba, Carolina se dostala do vedení 3-1 a zbytek už se jen dohrával.

Playoff preview #3: Rangers vs Hurricanes - Rangers proti statistikám

Zatímco Carolina může projít do hlavní soutěže bez ztráty, Rangers se pokusí nastartovat zázrak nebo alespoň čestný úspěch. Z 55 sérií hraných na 3 výhry dokázal totiž stav 0-2 na zápasy zlomit pouze jeden tým. Pomůže jim k tomu Brendan Lemieux?

Rangers na pokraji vyřazení

Místo zraněného Fasta nastoupil Steven Fogarty. Pokud znělo zadání zápasu zůstat mimo trestnou lavici a nenechat Carolinu skórovat jako první, Rangers zvládli obě věci porušit během pěti minut. První oslabení dokonce zvládli za 16 vteřin zápasu. První třetina zvěstovala zlepšený výkon a možný útok na srovnání série. Vše ovšem zazdily první dvě minuty druhé třetiny, kdy Hurricanes odskočili o dvě branky. V klidu pak bránili náskok a opařené Rangers k ničemu nepustili. Z opor a veteránů v týmu si plusové body, přestože jej první branka hodně mrzí, může připsal jen Henrik Lundqvist.

Playoff preview #2: Hurricanes vs Rangers - zápas, který hodně napoví

Druhý zápas v sérii na tří výhry může být zlomový. Získá Carolina výhodu matchballu nebo se Rangers probudí a ukáží, že první porážka s Hurricanes v sezoně byla spíše výjimkou? Otázek je v táboře Rangers více: kdo nahradí Jespera Fasta? Bude Shesterkin uschopněn nastoupit a pokud ano, nastoupí? Procitne Panarin a pomůže týmu zlepšit využití přesilovek? Odpovědi již dnes večer v 18 hodin (naprosto spravedlivě hrají Rangers další polední utkání, jako by se nehrály další série).

Do playoff vkročili Rangers levou nohou

Rangers vsadili v brance na Henrika Lundqvista, náhradníka mu překvapivě dělal Alexandar Georgiev. Shesterkin? Kouzelná formulka "Unfit to play". Hosté na Petra Mrázka. Celkem osm hráčů Rangers zažívalo premiéru v playoff. Filip Chytil se objevoval ve druhé přesilovkové formaci a také v oslabeních. Libor Hájek začal playoff mezi zdravými náhradníky. Rangers bohužel byli horším týmem a Mrázka téměř neotestovali. Nyní musí potvrdit, že statistika nuda je, a zařadit se mezi 27 % týmů, které v sérii na tři výhry dokázaly sérii vyhrát přesto, že první zápas nezvládly.

Playoff preview #1: Hurricanes vs Rangers - kdo nastoupí v brance?

Po dvouleté odmlce jsme se dočkali. Rangers zahájí boje v playoff v kvalifikačním kole proti Carolině. Série se hraje se pouze na tři vítězné zápasy, proto bude hned první střetnutí důležité. V letech 1980-1986 se hrála kvalifikační kola na 3 vítězné zápasy a tým, který vyhrál první zápas vyhrál celou sérii v 87.5 % případů. Otázka dne je jasná: Kdo začne v brance Rangers? Bude to vyházející hvězda Igor Shesterkin nebo veterán Henrik Lundqvist? Jako všechny zápasy playoff východní konference, hraje se v Torontu v hale Scotiabank Arena. Pro nás evropany v krásných 18 hodin. Jak si ovšem poradí Rangers s poledním utkáním? Většina takových zápasů bývá spíš utrpením. Snad to bude v playoff jiné.

Příprava před startem playoff skončila těsnou prohrou

Přestože je půlka léta, hokej je zpět. Týmy mohly mít na soupisce dva extra hráče, kterými byli Brendan Lemieux a Libor Hájek. Oba si nakonec zahráli celkem dost. Hájek především ve třetí třetině, do které nenastoupil Marc Staal. Šancí měli Rangers v úvodních 40 minutách dost, ale nedařilo se jim najít recept na výborného Varlamova v brance Islanders. Soupeř překonal po dvou podobných akcích jednou jak Shesterkina, který utkání zahájil a měl by začít také proti Hurricanes, tak také veterána Lundqvista. Jediným střelcem Rangers nakonec byl Filip Chytil.

Playoff je za rohem, Rangers jdou na „oblíbené“ Hurricanes

Sezóna NHL se pomalu vrací a Rangers čeká předkolo s Carolinou. Základní část se Newyorčanům z Madison square garden moc podle představ nepovedla a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se dohrál i zbytek zápasů v základní části. I přesto z toho nakonec je playoff, které se bude nést nejen v duchu boje o Stanleyův pohár, ale také bude probíhat bitva o jedničku draftu.

Draft 2020 nalosován. Co to znamená pro Rangers?

Draft, který se měl odehrát tento víkend v Montrealu, byl z dříve popsaných důvodů odsunut a tak proběhl alespoň los. A je tak jasné, kdo získal první volbu. Tedy, částečně jasné. Bude totiž potřeba druhé losování, které proběhne po skončení předkola playoff. Jednička draftu tedy může zamířit právě na Manhattan. Co by se muselo stát?

Hokej se pomalu vrací. Jak by měl vypadat zbytek sezony a los draftu?

Již v minulém týdnu hráčská asociace kývla na návrh playoff s 24 týmy. Dnes ve 21 hodin našeho času proběhl konferenční hovor generálních manažerů a ve 22:30 vydala NHL prohlášení týkající se formátu zbytku sezony a draftu. Jak by to tedy mělo vše být?

Rangers vs Devils: playoff na dohled. Nastoupí Shesterkin?

Po skvělém představení Miki Zibanejada proti Capitals je potřeba opět přeladit a soustředit se zcela jiný typ hokeje. Poslední část souboje o řeku Hudson uvidí dnes MSG. Do branky Rangers by se mohl po zranění postavit Igor Shesterkin.

Rangers vs Flyers: Vigneault a Hayes zpátky v New Yorku

Kouč Philadelphie Alain Vigneault a útočník Kevin Hayes se poprvé v dresu Flyers představí v MSG. Rangers mají šanci nejen napravit páteční porážku 5-2, ale také přeskočit Carolinu v tabulce a přiblížit se playoff, když hlavní soupeři ztrácejí.

Úspěšný únor končí porážkou ve Philadelphii. Kreider nedohrál

Série výher na hřištích soupeřů je u konce. Rangers padli na kluzišti týmu, která má v lize nejlepší bilanci zápasů ve své aréně. Utkání zcela jistě poznamenalo zranění Chrise Kreidera, kterému zblokovaná střela v první třetině zlomila nohu. Rangers hráli pomalu, nepřesně. Domácí hodně a rychle napadali. Hart v domácí bráně byl výtečný. Odvetu uvidí MSG v pravé nedělní poledne východoamerického času.

Flyers vs Rangers: důležitý víkendový dvouzápas startuje ve Philadelphii

Alexandar Georgiev nastoupí do třetího zápasu v řadě. Rangers se vezou na vítězné vlně playoff mají doslova před očima. O víkendu je čekají dva zápasy s Flyers a Rangers se tak buď mohou výrazně přiblížit ke svému cíli nebo si Flyers mohou vybudovat náskok.

Rangers vs Sharks: na skok doma. Přiblíží se Rangers playoff také dnes?

Rangers čeká druhý z back-to-back zápasů. V letošní sezoně se jim ve druhých zápasech těchto minisérií celkem daří 6-3-0. Henrik Lundqvist by se měl poprvé od 3. února postavit mezi tyče. Celková bilance se Sharks hovoří pro Rangers 28-10-3 a jedna remíza.

Rangers si připisují sedmou venkovní výhru v řadě. Carolina nevyhrála ani na čtvrtý pokus

Poslední výkony Rangers pomaličku přibližují playoff a možná přidělávají vrásky vedení klubu zda prodat nebo podepsat. Rangers nastupovali do zápasu se sedmnácti ubráněnými oslabeními v řadě v posledních osmi zápasech a tuto statistiku dnes rozšířili o dvě oslabení než Hurricanes jednu přesilovku využili. Artemi Panarin překonal hranici 400 bodů v NHL. Igor Shesterkin v brance čaroval. Filip Chytil většinu třetí třetiny chyběl.

Rangers vs Hurricanes: padne Carolina i ve čtvrtém vzájemném zápase?

Rangers se pokusí uzavřít duely s Hurricanes čtvrtou výhrou v sezóně. Canes ovšem z posledních 11 zápasů vyhráli 7. Do branky Rangers se opět postaví nováček Igor Shesterkin, který vychytal šest výher v řadě na hřištích soupěřů.

Rangers vs Bruins: získají Rangers skalp lídra NHL a vyhrají popáté za sebou?

Bruins útočí na devátou výhru v deseti posledních zápasech. Rangers se pokusí posunout své sezonní maximum výher v řadě na pět. Bilance Rangers na domácím hřišti v posledních dvanácti utkáních je 8-4-0.

Rangers vybojovali čtvrtou výhru v řadě na ledě Blue Jackets

Čtyři výhry v řadě uhráli Rangers v letošní sezóně poprvé. Vyhráli všechny tři zápasy na hřištích soupeřů v tomto krátkém tripu a když se podíváme na posledních pět venkovních zápasů, jsou to všechno výhry. Během dne povolaný Keane do zápasu ještě nezasáhl, do obrany se tak vrátil Brendan Smith. Rangers zápas orámovali góly v první minutě a dvěma v poslední trojminutovce. Domácí Columbus v závěru srazilo do kolen špatné střídání a vítězný gól Chrise Kreidera těsně po skončení početní výhody.

Blue Jackets vs Rangers: vyhrají Rangers také třetí venkovní zápas v řadě?

Rangers útočí na čtvrtou výhru v řadě, domácí Blue Jackets se mohou vyšvihnout na třetí místo Metropolitní divize.

Rangers tahali za kratší konec. Poslední dvouminutovka dojem ze zápasu nezlepšila

Přestože Rangers měli být odpočatí, a to nejen kvůli tomu, že Sabres včera hráli a museli cestovat, ale také proto, že Rangers hrají pět zápasů doma, působili téměř celý zápas unaveněji a pomaleji. První dvě řady nebyly, až na pár výjimek, vidět. Buffalo pokračuje ve slušných obranných zápasech a také dnes se jim dařilo blokovat hodně střel a nahrávek. Rangers prohrávali 0-3 a až v 58. minutě dokázali skórovat. O minutu později dokonce snížit na jeden gól, ale k vyrovnání se již nedostali.

Rangers vs Sabres: dalším domácím soupeřem je Buffalo

Rangers pokračují v sérii domácích zápasů. Od začátku února je to jejich pátý zápas a cílem není nic jiného než čtvrtá únorová výhra.

Rangers vs Maple Leafs: Odčiní Rangers prosincovou domácí porážku?

Souboj záložních gólmanů uvidí MSG. Na straně Maple Leafs to bude Michael Hutchinson a na domácí straně pak Igor Shesterkin.

Red Wings vs Rangers: do odvety s Lundqvistem v bráně

Doslova několik desítek minut po skončení zápasu v MSG sedli Rangers na letadlo a odskočili si do Detroitu před tím, než se vrátí do své haly na sérii pěti zápasů. Henrik Lundqvist naposledy chytal zápas 11. ledna. Po necelém měsíci se tak vrací do branky.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 8. 2020 04:29:26