"Play-off na zkoušku" (AKTUALIZOVÁNO)

Už je to jasné. New York Rangers se prvním kole vyřazovacích bojů střetnou s New Jersey Devils. Takže by se tento divizní souboj dal označit za „play-off na zkoušku.“ Ovšem stále tu visí jeden otazník a to výhoda domácího prostředí. Co tedy Jezdci potřebují k tomu, aby se začínalo v Madison Square Garden? Ďáblové mají na kontě o bod více a počet jejich výher je také vyšší. Svěřenci Toma Renneyho proto musí vyhrát v základní hrací době. Jakýkoliv jiný výsledek znamená začátek play-off v Pruduntial Center, domácím stánku Devils.
Teď už ale k dnešnímu klání v New Jersey. Jezdci si v posledních pěti zápasech připsali tři výhry. Naposledy ovšem podlehli městským rivalům Islanders 3:4 po samostatných nájezdech ve kterých se příliš nedařilo jedničce Henriku Lundqvistovi. Ten ze čtyř pokusů soupeře pustil tři góly a tak nestačily ani úspěšné pokusy Dawese a Sjostroma. Daří se českému kapitánovi Jaromíru Jágrovi, který se před vyřazovacími boji dostává do formy. V posledním čtyřech zápasech si připasal sedm bodů za čtyři góly a tři asistence. Tím se po dlouhé době dostal do čela klubového bodování. Na seznamu zraněných stále zůstává Blair Betts a Colton Orr a tak se nedá očekávat žádná změna v sestavě Toma Renneyho. Devils mají stejně jako jejich dnešní soupeř na kontě tři výhry z posledních pěti zápasů. Poslední zápas jim však nevyšel. Philadelphii, která si musela zajistit místo v play-off, podlehli 0:3. Karel Rachůnek a Bryce Salvador. Tito hráči by do dnešního utkání neměli zasáhnout.

Vzájemné zápasy. Zde jasně kraluje tým z Manhattanu, který svého dnešního soupeře porazil sedmkrát ze sedmi pokusů. Pokud připočteme i přípravu dělá to dokonce osm výher z osmi pokusů.

Aktualizace. Do utkání podle všeho znovu zasáhne Blair Betts. Místo v základu mu uvolní Ryan Hollweg nebo Petr Průcha. Spíše se však očekává, že na tribunu usedne Hollweg. Takže dnes pravděpodobně uvidíme 4. útok v následujícím složení: Fredrik Sjöström - Blair Betts - Petr Průcha.

Statistiky ...

Platnost uložené stránky vyprší: 6. 4. 2020 06:46:43