Chaos s centry, Vigneault nic nezměnil - souhlasit nemusíte

Sezóna začala. Co jiného napsat, že naprosto katastrofálně. Bohužel zatím není vidina rapidního zlepšení ani na doslech natož pak v dohledu. Vedení klubu zatím neučinilo nic, co by změnu mohlo přinést a já tak trochu napíšu myšlenky, které se mi honí hlavou.
Tým dle mě potřebuje impuls. Ten nepřinesl nový asistent kouče Ruff. Osobně jsem od něj čekal lepší motivaci týmu, ale s topu je to horší než loni. Nevím zde je to slabou pozicí v trenérském týmu nebo jeho neschopností, ale bohužel změna nenastala. To ani v obranné hře, která je mnohem horší než loni. Ta totiž také spadá do ranku nového asistenta. Za mě je třeba vyměnit celý trenérský tým a to co nejdříve, dokud se dá se sezónou něco udělat. Vzpomeňme na Pitsburgh z před dvou sezón. Ne u nás to nemusí dopadnout stejně, ale se stávajícími kouči rozhodně Stanleyho Pohár nevyhrajeme.

To co předvádí kouč a generální manažer na pozici centra ve mně vzbuzuje dojem totálního amatérismu. Před sezónou se nadchnou pro čerstvě osmnáctiletého mladíka Chytila a rovnou ho šoupnou do druhé formace. Proč ne. Pokud to nepůjde, pošle se po devíti zápasech zpátky do Zlína nebo do juniorky v zámoří či záložního týmu. Jenže logiku už nemá, proč nedostal šanci v přesilovkách na úkor Desharnaise (kterého původně přivedli jako centra pro čtvrtou řadu) a proč odehrál jen pár minut v obou prvních zápasech a pak seděl na tribuně? To měla být jako šance? To bylo naprosto zbytečné. Nyní je v záložním týmu a je to pro něho mnohem lepší.

Na konci přípravného kempu putovali do záložního týmu Nieves a Lettieri – oba centři se vším všudy po celou jejich kariéru. V prvním týmu zůstal překvapivě Carey, kterého přivedli jako zkušeného útočníka pro záložní tým. Dále byl z listu volných hráčů stažen Cracknell. Psalo se, že na doporučení Ruffa, že zvládá hrát centra. Tento týden po odehrání posledních zápasů jen se třemi centry a jedenácti útočníky, se dozvíme z médií, že tým zvažuje povolání typického centra do čtvrté řady. Tak proč máme v prvním týmu zmiňovanou dvojici, když se pro post centra čtvrté řady nehodí?

Nic proti Desharnaisovi, který relativně slušně zacelil mezeru na pozici středního útočníka v „top devítce útočníků“. Ale proč tedy ta šaráda s Chytilem a s Careym či Cracknellem na úkor v kempu dobře vypadající dvojici Nieves, Lettieri?

Ne, takhle to prostě v klubu, který myslí na nejvyšší pozice nemůže vypadat. Kouč neví, co chce a generální manažer mu nedokáže dát nůž na krk a případně ho vyhodit. Připomíná mi to takové schovávání jeden za druhého. Vinu na tomto stavu mají oba a dle mě největší chybou Gortona bylo prodloužení smlouvy Vigneaulta během loňské sezóny.

Dalším kdo odnesl neuspokojivé výsledky je Buchnevich. Že skončil ve čtvrté řadě, bych pochopil, ale proč tam je pořád? Vždyť dobře hraje útočníků, že by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Jenže obětním beránkem je prostě Buchnevich, to že to nic nezmění, nevadí. Jak typické pro našeho kouče.

Fandit svému klubu nepřestanu, ale trochu mu teď ty neúspěchy přeji, aby se konečně něco stalo a neběželo vše pořád dál ve vyjetých kolejích, které k výhře ve Stanley Cupu prostě nevedou.

Komentáře k článku

Chaos s centry, Vigneault nic nezměnil - souhlasit nemusíte

Sezóna začala. Co jiného napsat, že naprosto katastrofálně. Bohužel zatím není vidina rapidního zlepšení ani na doslech natož pak v dohledu. Vedení klubu zatím neučinilo nic, co by změnu mohlo přinést a já tak trochu napíšu myšlenky, které se mi honí hlavou.
Nový komentář
25. 10. 2017 (17:49:16), napsal(a): Pogec
Jop, nesouhlasím s většinou, ale pod článek se mi to nechce vypisovat.
Odpověď
27. 10. 2017 (13:59:33), napsal(a): lancer
Nesouhlasím
Nezačali jsme dobře... to je fakt. Ale už takhle brzo házet flintu do žita? Po prvních 10 zápasech 30% je slabota, ale během sezóny se to taky stane a nikdo se z toho nepo... Důležitý je se zvednout.

Chytil - kdyby se týmu dařilo, tak by asi šanci dostal, ale celý tým hraje pod psa, včetně opor. A že hraje v AHL je super, mají ho k dispozici - můžou ho stále sledovat a případně vrátit do prvního týmu.

Centři - už před sezónou bylo jasný, že je to loterie. Ziba na 1C doposud nehrál. Zatím to není zlý. Hayes na 2C taky nehrál / nepatří - až na výjimky nic moc. JT? Není lepší na křídle? A jaký je řešení? Koupit hotovýho centra pro 1C/2C? Koho by jsme museli obětovat? Koupit Matta Duchene (26, 6M)? Šipačova (30, cca 4.5M)? V prvním případě Stepan verze 2 a ve druhém případě ruská ruleta... i když hrál s Buchem.

Problém je rozháraná obrana a slabé chvilky Henrika..

Jo a na závěr: \"klub který myslí na nejvyšší pozice\"? Řekl bych fanoušci klubu myslí na SC. Klub ví, že okno se zavírá a začal s lehkou přestavbou.

Ty voue, to jsem se vykecal. :)

Odpověď

Rychlé zprávy

Buchnevich a Trouba k arbitráži

5. 7. 2019 (20:21:28), mess

Nově získaná posila Jacob Trouba a útočník Pavel Buchnevich se přihlásili k arbitráži o výši jejich platu. Klub se s nimi dohodne do termínu arbitráže nebo podstoupí vlastní arbitráž. Ani jeden z těchto hráčů nemůže podepsat tak zvaný "offersheet" a klubu se otevírá druhé oknou pro možné vyplacení hráčů ze smlouvy.

Panarin hráčem Jezdců

1. 7. 2019 (18:33:11), mess

Ruský útočník Artemi Panarin podepsal jako volný hráč sedmiletou smlouvu za 81,5 milionů dolarů s Jezdci. Vedení nemá podepsané smlouvy s chráněnými volnými hráče Troubou, Buchnevichem, DeAngelem a Lemiuexem.

Vesey vyměněn do Buffala

1. 7. 2019 (17:41:38), mess

Vedení klubu vyměnilo Jimmi Veseho za 3. kolo draftu v roce 2021 do BUffala. Tímto odchodem uvolnili pod platovým stropem 2,75 mil dolarů.

Statistiky

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

1. 7. 2019 Výměna - odchod - Jimmy Vesey Více...

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

Tipovačka TOP 5

Uloženo do paměti: 23. 7. 2019 07:26:24