Neuspěl ani záložní tým, čeká ho velká obměna

Jak už jsem předesílal v minulém článku o záložním týmu těsně po vánocích, záložní tým opět předvedl nevyrovnanou sezónu. Opět nepostoupil do play off a to s výjimkou loňské sezóny od roku 2013 tedy jednou za čtyři sezóny. Může se říct, že se vlastně nic neděje, první tým nám až do letošní sezóny fungoval a každou sezónu byl zapracován nějaký ten mladík do NHL. To bude platit i letos (McIlrath a Lindberg) a pravděpodobně i pro příští sezónu díky Bredy Skjeiovi a možná Pavlu Buchnevichovi.
Bohužel sestava záložního týmu je před velkou přestavbou. Z letošního kádru má smlouvu trojice zadáku Calle Andersson, Ryan Graves a výše zmíněný Bredy Skjei. O prodloužení má cenu uvažovat u Matta Bodieho, který patřil k tomu lepšímu. Na odchodu je určitě Samuel Noreau, který se během tří sezón neprosadil. Raphael Diaz se vrací do Evropy. Chris Summers bude po sezóně volným hráčem a Tommy Hughes chráněným volným hráčem. Má ale cenu podepisovat hráče, kteří nemají šanci na NHL a v týmu nejsou dostatečnými oporami.

Podle mě nemá, vhodnější je najít obránce z UFA trhu, vedle kterého může získávat zkušenosti a růst Ryan Graves jediný legitimní obránce, který má šanci probojovat se v budoucnu do prvního týmu. Dá se předpokládat, že nováčkovskou smlouvu podepíše Ryan Mantha. Smlouvu ještě na rok má Troy Donnay, který se za dvě sezóny neprosadil do sestavy a potřebnou kvalitu nedoplní.

V útoku už obměna začala podpisy Cristovala Nievese (letos 8 zápasů 2+3), Stevena Fogartyho, Adama Chapieho a Malte Stromwalla naznačují snahu o změnu sestavy v útoku. Smlouvu mají a očekává se setrvání Adama Tambeliniho (první profi sezóna nebyla úplně zlá 17+15 v 74 zápasech) a Chrise Browna získaného výměnou za Ryana Bourqua. Chráněným volným hráček pak budou Marek Hrivík, Niklas Jensen, u kterých je prodloužení smluv rozumným krokem. Otázkou je, zda Hrivík nepůjde za jistotou výdělku do Evropy. Nechat odejít by se měli mladící, kteří svou šanci neuchopili jako Nicholls, McCarthy, St. Croix a Kantor a veterání, kteří týmu nepomohli tak, jak se čekalo Lindblad, Gibbons, Tarnasky, Paille nebo Adam.

Týmu by pomohlo setrvání Jaysona Megny, ale ten určitě pomýšlí na angažmá v NHL a je otázkou zda nezvolí šanci jinde. Nejproduktivnější hráč týmu, loni hráč čtvrté formace, Chad Nehring má pouze AHL smlouvu a jeho setrvání není jisté. Jisté naopak je, že hráčům se smlouvami chybí dostatek talentu a proto je musí doplnit někdo, jako byl v loňské sezóně Chris Bourque nebo dříve v minulosti Kris Newburry, kteří dokázali tým dotáhnout svou vyrovnanou produktivitou tým do vyřazovacích bojů.

Pomoc v podobě podpisů draftovaných hráčů klubu nebude výrazná Buchnevich se bude prát hlavně o místo v NHL. Iverson asi nedostane nabídku smlouvy od prvního týmu a pokud ano nedá se čekat, že bude ofenzivním lídrem, kterým nebyl ani v juniorech. Možností je i podepsat smlouvu s Robinem Kovacsem spoluhráčem podepsaného Stromwalla.

Jediné místo v sestavě, kde není moc co řešit je branka. Magnus Hellberg zůstává stejně jako Mackenzie Skapski a k nim se připojí Brandon Halverson. U týmu končí Cedrick Desjardins a neví se, jak to bude s Jeffem Malcolmem, který má smlouvu pouze pro AHL. Každiopádně i v případě povolání Hellberga jako dvojky místo Antti Raanty, je tu dvojice talentovaných brankářů Halverson Skapski, kteří by se měli podělit o zápasy záložního týmu.

Celkově je jasné, že bez dvou zkušených obránců, z nichž jeden by měl umět pomoci týmu i v ofenzivě a minimálně dvou útočníků pokud zůstane Hrivík a Nehring se záložní tým neobejde. Vezmeme-li v úvahu Tambeliniho a Jensenův střelecký potenciál, který oba letos naznačili bez tvořivého centra, pokud by takový přišel, oba jsou schopni nastřílet přes třicet branek. V jednom útoku by mohl plnit úlohu tvořivého hráče Nieves, který se tak prezentoval při univerzitní kariéře.

Na závěr vysvětlení proč považuji situaci v záložním týmu za důležitou. Záložní tým by měl být zásobárnou mladých hráčů pro první tým, což bohužel v případě Hartfordu a Jezdců v posledních letech úplně není. Pokud pak jednotlivci jako Skjei, Lindberg a podobně jdou do prvního týmu, chybí jim zkušenosti z vyřazovací části sezóny, které by je hráčsky mohli posunout dál a lépe připravit na hru v prvním týmu.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 14:35:15