Chris Kreider je na dobré cestě, aby byl hvězdným powerforwardem

Na Chrise Kreidera začíná spoléhat čím dál více fanoušků manhattanských Blueshirts. Není divu, byl vybrán v prvním kole draftu, má všechny předpoklady k tomu uspět. Má mohutné tělodokáže střílet góly, clonit před bránou a je neskutečně rychlý. Fanouškovský web v zámoří - fulltiltnyr.com – nedávno napsal pěkný blog o roli Chrise Kreidera. Rozhodl jsem se ho přeložit, a tak ho tady máte:
Od té doby, co Matsi Zuccarellovi skončila vinou zranění sezona a Rick Nash v play-off nenaplňoval očekávání, která vznikla v základní části, toho bylo hodně napsáno o Chrisi Kreiderovi. FullTilt se v tomto ohledu neliší. My, stejně jako ostatní, věříme, že Kreider má všechny fyzické předpoklady k tomu, aby se stal špičkovým NHL powerforwardem. Co to znamená? Nebudu to složitě vysvětlovat, myslím, že stačí, když vám napíši jména, které jsou s touto rolí spojována: Eric Lindros, Brendan Shanahan, Mark Messier. Z novějších pak třeba Ryan Getzlaf.

Když se vrátíme do roku 2012, představoval jsem si Kreidera, jako powerforwarda, který by byl naším Ryanem Getzlafem, nebo dokonce lepší. Všichni jsme viděli video, ve kterém skáče Chris z bazénu. A kdo ne, TADY je. A všichni víme, jak úžasně je rychlý a jak rychle pracují jeho ruce a jaká smrtící kombinace to může být. Dokáže být tak trochu brutální, po celou jeho kariéru sledujeme, jak dokáže házet se soupeři. Problém? Konzistence každou noc.

Má 102 kilogramů a 190 centimetrů. S těmito parametry by mohl být hvězdným zápasníkem wrestlingu nebo šampión UFC, což je, podle wikipedie, americká elitní profesionální soutěž v MMA, které obsahuje většinu top bojovníků na světě, provozuje řadu akcí po celém světě. Samotný Chris Kreider Larrymu Brooksovi řekl: „Chystám se k lidem, kteří, věřím, mi pomůžou se dostat na úroveň, na jakou chci. Budu pracovat s trenérem na dovednostech, budu pokračovat v práci s mým kondičním a bruslícím instruktorem, pravděpodobně půjde na nějaké hodiny boxu a budu konzultovat se sportovním psychologem.“

Přesto, i bez všech těch věcí, které vyjmenoval, že bude v létě dělat, jak daleko je od toho, aby se stal třeba Coreyem Perrym Východní konference? Věřte tomu, nebo ne, není to tak tak daleko.

Pokud jde o výšku, jsou na tom oba – jak Kreider, tak Perry – stejně. Kreider je navíc o šest let mladší a sedm kilogramů těžší. Co se týče rychlosti, vítězem je Kreider, ale to, co dělá Perryho hvězdou, jsou jeho ruce, hokejové myšlení a konzistentní výkony. Tohle jsou u Kreidera chybějící komponenty, které bude muset v létě přidat, aby vysvitla jeho hvězda naplno.

Chris Kreider odehrál za New York Rangers 169 zápasů, v nichž vstřelil 40 gólů a 46krát asistoval. Pro porovnání – Corey Perry ve svých prvních 169 utkáních dal 45 branek a 49 asistoval, výhodou pro něj ale bylo to, že měl po ruce další superhvězdu – Ryana Getzlafa. Oproti tomu Kreider se pořád přesouval z jedné lajny do druhé, v minulé sezoně našel však své místo po boku Dereka Stepana. Ten se neustále zlepšuje, je mladý, má potenciál. Všichni doufají, že se dohodne na nové smlouvě.

Pokud by se měl Perry k někomu srovnávat, tak by to podle mě měl být právě Kreider, tím spíš, když bude jeho příští sezona dobrá. V dalších Perryho 82 zápasech po metě 169 byly statistiky následující – 27+44. Kdyby tento výkon Kreids napodobil, byl by to jeho nejlepší výkon v kariéře. Co by to znamenalo? Že by se Kreider oproti letošku zlepšil o 25 bodů, což není nepravděpodobné, ale stále je to spíše v říši přání. Kreider totiž není tvůrcem hry, kterým Perry je.

Pokud se Kreider se Stepan oproti minulé sezoně zlepší, připíší si do svého životopisu nejvyšší kariérní čísla. Aby se to stalo, musí najít Kreider svou úroveň konzistentnosti, musí mít soustavné výkony. Jestli se tak stane, třicet gólů není nereálných, čtyřicítka je také možnost.

Co myslíte vy? Jak na tom bude Chris Kreider v příští sezoně?

Zdroj: fulltiltnyr.com
Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 13:53:20