Souhlasit nemusíte zase tu

Jsem tu po delší době, ale zase se svými pohledy na aktuální dění okolo týmu. Vzhledem k uzavření soupisky pro začátek základní části, nemohu začít jiným tématem. Dotknu se i postupu vedení při podepisování hráčů, kterým budou končit smlouvy a volbě nového kapitána jeho asistentů. A teď už konkrétně k věci.
Sestava pro úvod sezóny

Bude to překvapením, ale já jsem spokojen. Hodně prostoru dostali mladíci a vedení se nebálo dát šanci Anthony Duclairovi. Už třetí den trénuje stejná sestava, až na včera odpočívajícího Ricka Nashe. A mě se líbí, jedinou drobnost, kterou bych upravil je prohození dvojice Duclaire Hagelin, aby nebyli dva mladíci v jedné formaci.

Tým mi přijde oproti minulým letům více vyvážený ve všech směrech. Je tu velký počet hráčů v nejlepších letech, dost zkušených veteránů i mladších hráčů s více či méně zkušenostmi. Silově je na tom tým o kousek lépe než loni. Pomohly tomu zejména příchody Hayese a Malona, kteří sice nejsou mezi dvanácti útočníky, ale mohou naskočit, pokud tomu bude třeba. Rychlostně je tým zase o kousek lepší než loni a hokejového talentu přibylo výrazně. Snad ho mladíci předvedou i v ostrých zápasech.

Důležitým faktorem loňského úspěchu byla šíře kádru a pro letošní sezónu je tým ještě širší. V záložním týmu čekají na šanci už ostřílení hráči Hrivík, Mueller, Lombardi, bratři Bourquovi a Lindberg nebo nadějný Haggerty či ofenzivně nadaný Kristo. V obraně je pak trojice McIlrath, Allen a zkušený Kostka. Není jich tolik jako pro útok, ale loni tomu bylo podobně a McIlrath s Allenem byli o rok mladší a méně zkušení.

No co vedení čeká?

Teď už chválit nebudu, ba právě naopak. Vedení mě naštvalo, tím že dosud nevyřešilo prodloužení smlouvy Marca Staala. Snad se nebude opakovat v lepším případě situace okolo Daniela Girardiho v horším Ryana Callahana z loňské sezóny. A bohužel není sám, komu končí smlouva. Je tu několik důležitých hráčů, kteří se stanou volnými ať už chráněnými nebo nechráněnými a i s nimi by nebylo od věci, už toto léto jednat o podpisech nových smluv. Je totiž hezké mít celkem dost mladíků, co mohou naskočit, ale musí se mít od koho učit a to je nejlepší od hráčů, kteří jsou v klubu od draftu dalo by se říci „odchovanci“.

Čtyři asistenti a kapitán McDonagh

Nebudu chválit, ale jsem spokojen. Výběr kapitána dává smysl a oceňuje dle mě po Henriku Lundqvistovi nejdůležitějšího hráče týmu. Po odchodu Richardse pak bylo třeba stanovit i druhého asistenta k Marcu Staalovi a vedení udělalo chytrou věc, když „áčka“ rozdali mezi čtyři hráče. Girardi si ho zaslouží, St. Louis bude velmi nápomocen McDonaghovi, Staal už je jeho majitelem dlouho a Stepanovi dalo vedení najevo, že přes všechny příkoří v něm vidí lídra týmu.

Navíc takto rozdělená „áčka“ pro asistenty kapitána měl klub i v sezóně zakončené v roce 1994 ziskem Stanleyova Poháru. Tenkrát si je točili ve dvojici obránci Leetch a Lowe a útočnci Graves a Larmer. Předpokládám, že podobně tomu bude i mezi dvojicemi St.Louis - Stepan a Staal – Girardi.

Tak zase příště a souhlasit nemusíte.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 13:57:11