Sather jedná správně – souhlasit nemusíte

Už několik dní se objevují nové informace ohledně vyjednávání nové smlouvy kapitána Ryana Callahana s vedením klubu. Zatím velká mezera mezi nabídkou a požadavky vedla generálního manažera Glena Sathera nabídnout Callahana k výměně ostatním klubům a některým dokonce právo jednat o nové smlouvě, což vyvolává velké emoce u fanoušků Jezdců.
Hodně fandů, je naštvaných, že Sather nabízí jejich oblíbence k výměně a někteří i z toho, že mu nechce dát to, co požaduje. Jenže je třeba brát v potaz, že generální manažer Jezdců má zodpovědnost za tvorbu týmu i v dalších letech. Samo o sobě je oněch požadovaných 6 milionů hodně a dle mě si je současný Callahan prostě nezaslouží.

Ano, je to velký rozdíl, Callahan pod Alainem Vigneaultem a před tím pod Johnem Tortorellou. Pod Tortorellou byl klíčovým útočníkem a po Henriku Lundqvistovi druhým nejdůležitějším hráčem týmu. Trvale mu patřilo pravé křídlo druhé řady, byl v první přesilovkové formaci a také měl nejvyšší čas strávený v oslabeních. Pod současným trenérem ztratil místo ve druhé řadě na úkor ofenzivně výrazně lepšího Matse Zuccarella-Aasena. V přesilovce dostávají prostor místo něho mladík Chris Kreider a ze spolupráce s Zuccarellem těžící Benoit Pouilot. Do oslabení chodí pravidelně, ale i zde jsou více nasazováni jiní hráči jako Brian Boyle, Dominic Moore či Carl Hagelin.

Kapitánem je pořád, ale klíčovým hráčem nebo dokonce hráčem číslo jedna pro kouče rozhodně ne. Navíc je tu jeho historie zranění. Kvůli problémům s rameny, kolenem a zlomeninám vynechal za posledních pět sezón 52 utkání a ani v jedné sezóně svojí kariéry neodehrál všechny zápasy. Vzhledem k jeho stylu hry a rostoucímu věku se nedá předpokládat, že by se toto mělo lepšit, spíše naopak.

Naprosto chápu, proč ho Sather nabízí ostatním klubům, dává mu tím najevo, že jeho cena není taková, jakou požaduje. Navíc schvaluji i tlak na rozhodnutí o novém kontraktu do uzávěrky přestupů před Olympijskými hrami. Přeci jen riziko zranění při hraní tolika utkání v krátkém čase je veliké. Sather nechce být nakonec ten, co nebude mít nic. Ani Callahana, ani nějakou kompenzaci. Pokud bude Ryana obchodovat, bude mít mnohem větší cenu pokud podepíše novou smlouvu.

Prostě v Satherově jednání je vidět logika a snaha udělat nejlepší možné rozhodnutí pro klub a to na delší budoucnost a před Callym stojí otázka dostát prohlášením do médií, že chce být Jezdcem a dát klubu nějaký ten ústupek anebo prostě otevřít novou kapitolu své kariéry spojenou s jiným klubem.

A nakonec se pustím trochu na tenký led a napíšu svůj názor na smlouvu, kterou bych Callahanovi sám nabídnul – čtyřletou smlouvu za 22 milionů a dle posledních informací je to kratší a méně honorovaná nabídka smlouvy, než leží před Ryanem od Glena Sathera.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 14:39:58