Jsme tým otloukánků – souhlasit nemusíte

Po posledních dvou zápasech s Bostonem a Vancouverem už musím reagovat. Nechápu vedení klubu, že mu to je lhostejné a nechá své důležité hráče „řezat“ od kdekoho, kdo má hokejku jen na opírání a puku se dotkne párkrát za sezónu.

Včerejší zápas nás třetí a čtvrtá řada soupeře z Vancouveru řezala celý zápas. Při prvním gólu všichni přihlíželi naprosto zbytečnému dohráni Ricka Nashe s rukama nahoře po nahrávce na Chrise Kreidera. O „prasárně“ Sestita na Michaela Del Zotta se snad ani rozepisovat nebudu, protože bych se opět naštval jako včera při sledování přímého přenosu.

Bohužel to tímto neskončilo, Bieksa nejprve provokuje ke rvačce Kreidera a nakonec se s ním chytne Boyle po úplném konci zápasu. Minulý zápas zase jen Boyle schopný zastat se spoluhráčů a šel do nerovného souboje s obrem Chárou. Obě bitky prohrál na plné čáře, ale chytře si nenechal moc namlátit. Podobně dopadl včera Dorsett v bitce z výše zmíněným Sestitem. Oběma vzdávám hold.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=5422,5423,5424,5425*Jenže tohle je prostě málo. Tenhle tým potřebuje někoho, kdo se postaví i hráčům jako Chára, Sestito nebo Bieksa a hlavně bude mít šanci na vyrovnaný souboj, aby si uvědomili, že jim tohle neprojde.

Vedení NHL a Shanahan nás evidentně chránit nebudou, to dali včera jasně najevo tím, že nevyloučili Sestita za jasný loket s výskokem na hlavě Del Zotta, který byl v tu dobu v souboji s jiným protihráčem. O dodatečném potrestání si můžeme nechat jen zdát, vždyť je přece Del Zotto v pořádku tak proč trestat.

Rezultát je jasný, jako tým se musíme o sebe postarat sami. Ani dodatečné tresty nám nepomohou, když přijdeme o hráče jako Nash kvůli otřesům mozku. Momentálně v týmu hráče pro tuto úlohu nemáme. Dorsett je prostě prcek a prát se s velkými soupeři může, ale efekt z toho bude nulový. Nikoho dalšího, pominu-li Boyla, v týmu nemáme. Boyle už sice není boxovacím pytlem, ale bitky vyhrávat nebude.

Při situaci těsně před bitkou Boyla s Chárou je přesně vidět, že jsme tým, který si nechá nařezat a hráčům je to jedno. Našeho obránce zahodí hráč Bostonu na Henrika a jediný Boyle se za ně postaví. Pyatt se sice drží s kým si v objetí, ale rukavice neshodí a kouká, jak Chára zametá s Boylem. Opakuju to již několikrát, pokud Pyatt nepřidá produktivitu nebo se nepostaví za svůj tým, je v tomto týmu na nic. To samé platí pro Pouilota. Není to tak dávno, kdy se tady obouvalo dost přispěvovatelů do Girardiho, že se nepostavil za Gáboríka v bitce s Carcillem a nyní se tady mlčí, ač dvojice zmíněná o pár řádků výše týmu zdaleka nepřispívá tolik jako Girardi.

Týmu pak už víc pomůže někdo méně hokejový, ale se snahou zastat se spoluhráčů. Nemám na mysli „hovado“ ala Sestito, hráč jako Chris Neil nebo Steve Ott mohou hrát i ve třetí řadě a když bude potřeba, zastanou se svých spoluhráčů. Určitě by se našli i další, co by se dokázali této role zhostit. Ano nezískáme je jen tak, ale určitě se vyplatí něco obětovat, než si nechat tým zničit otřesy mozku.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 14:59:38