Opět Kreider, nově Del Zotto, Miller a prohry Vlků – souhlasit nemusíte

Zase jsem tu a opět budu psát svůj názor na dění okolo týmu. Zase se událo celkem dost událostí, které by si zhodnocení zasloužili a tak pojďme na to. Začneme hráčem, jenž byl zmíněn už minule Chrisem Kreiderem.

Hit Kreidera na Upshalla

Tenhle moment vyvolal hodně emocí u fanoušků, jedni mu spílali za zbytečné oslabení týmu a ti druzí ho chválili za odplatu o pokus rozpoutat šarvátku s Derekem Stepanem. Můj názor je, že ona reakce potrestat Upshalla, za pokus poprat se elitním centrem, byla naprosto správná. Bohužel byla provedena špatně, ale za sebe musím konstatovat, že i špatné provedení je lepší než žádná odezva.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=5356,5357,5355,5358,5360,5359*Psalo se i o dodatečném potrestání, ale já v kontextu hodnocení jednotlivých zákroků v NHL tvrdím, nebylo za co trestat. Nebyl to útok na hlavu, bylo to všední napadení, kdy si soupeř ublížil zejména tím, že přestal sledovat hru, kvůli své snaze vyprovokovat Dereka. Pokud by totiž dával pozor na hru, Kreiderovi by se vyhnul a pokud nevyhnul, neupadl by hlavou na mantinel.

Co s Michaelem Del Zottem?

Ano otázka posledních dvou týdnů, je velmi zajímavá. Michael má velký ofenzivní potenciál, ale jaksi se mu ho nedaří ukázat v mnohem ofenzivnějším systému nového trenéra. Už do teď byl nekonzistentní, kdy v lichých sezónách hrál dobře a sudých špatně. Letos je to opět jeho „silnější“ lichá sezóna, ale Del Zotto hraje špatně.

Já už bych se nebránil výměně za správnou cenu. Stále má Del Zotto svou cenu, není moc obránců jeho věku, co mají za sebou 4 sezóny v profesionálním hokeji a umí získat 40 bodů za sezónu. Del Zotto to má u Jezdců těžké, je až třetím obráncem v řadě s levým držením hole a před ním jsou dva nejlepší obránci týmu. Na druhé straně se mu herně nedaří, což znamená malý prostor na ledě. Bohužel je však nutné napsat, že Michael nehraje špatně jen v defenzivě, ale je slabý v útoku. Naopak pokud mu to jde, je dobrý na obou koncích hřiště. Možná by mu pomohla změna dresu k návratu k lepším výkonům a Jezdci by mohli získat konzistentnějšího hráče pro první tým.

Situace J.T. Millera

Talentovaný útočník po utkání s Kačery, které strávil v hledišti, odehrál 4 utkání a v žádném z nich neodehrál víc než 5 minut. A ačkoliv vstřelil v jednom zápase branku, myslím, že by bylo lepší odeslat ho do záložního celku a tam ho nechat hrát dvojnásobnou minutáž při všech situacích na ledě. Na trávení 7-8 minut máme vhodnější adepty, jako jsou Powe, Mashinter či Haley, ti tuto úlohu zvládnou a poslední dva přinesou chybějící tvrdost.

Špatné výsledky záložního týmu

Farma začala sezonu výborně, ale nynější výsledky 4 prohry v řadě nutí k zamyšlení, proč se to děje. Dle mě to má souvislost s událostí komentovanou v minulém hodnocení. Ano nedobré výsledky začaly po povolání Cama Talbota do prvního týmu. Ani jeden z brankářů Stajcer, Missiaen nemá na post jedničky v AHL.

Musím přiznat, že se výrazně změnila soupiska, když Kreider a Miller jsou v prvním týmu a Fast je zraněn, ale to nemá tak velkou váhu jako nedostatečné výkony v brankovišti. A to již mohlo být vyřešeno, jak jsem psal minule.

Tak zase příště.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 14:48:45