Hagelin, Boyle, Kreider a brankářská změna - souhlasit nemusíte

Od začátku sezóny udělalo vedení klubu a trenér Alain Vigneault hodně rozhodnutí, která vyvolala spoustu reakcí fanoušků. Některé byly pozitivní jiné negativní. Já vám přináším svůj pohled na většinu událostí. Nemusíte s ním souhlasit, ale aspoň bude o čem psát a diskutovat.

Změna náhradního brankáře

Ze sportovního hlediska lze napsat jediné – správné rozhodnutí. Je tu ale několik dotazů, které vyvolaly emoce. Proč k tomuto kroku nedošlo již před sezónou? Neumím odpovědět jinak, než že trenér a vedení, nedali na rozhodnutí dle faktů a vsadili na emoce a lítost nad osudem Martina Birona a dali mu další šanci, která byla zbytečná. Už v kempu bylo rozhodnuto, že Talbot je lepší než Biron a tento odklad rozhodnutí, určitě týmu nepomohl. Přišel totiž v době, kdy se týmu nedařilo a mohl některé hráče emotivně postihnout. Nakonec to snad dopadlo pro klub dobře.

*galerie titulek="Galerie" zarovnani=vpravo obrazky=5337,5339,5342,5341,5340,5338*Druhá věc je, že v záložním týmu není připraven brankář schopný zaskočit při případném zranění jednoho z brankářů v prvním týmu. Ano, dá se to řešit výměnou, ale v záložním týmu nyní chybí silná brankářská jednička, Missiaen jí prostě není. Zaskakuje za něj nováček se smlouvou pro AHL a po uzdravení může Scott Stajcer. Ten loni dopadl neslavně a již zmíněný Missiaen taky nebyl přesvědčivý. Kdyby k tomuto kroku došlo v době, kdy byl odeslán Talbot do Hartfordu, mohl být podepsán zkušený brankář pro AHL a bylo by po problému, samozřejmě s předpokladem stejné reakce Birona o ukončení kariéry.

Osobnost týmu

Píše se o Nashovi, Stepanovi, Callahanovi, Lundqvistovi či McDonaghovi, ale zdá se, že největší přínos pro tým měl návrat švédského rychlíka Carla Hagelina. Ano, ani já to nečekal, ale musím to uznat a napsat. Ať nastoupil s kterýmkoliv spoluhráčem, vždy ho byl plný led a zvedl hru celé formace. Body ve statistikách to potvrzují. Navíc s ním v sestavě tým vyhrál 5 ze 6 zápasů. Ano, výkony se už zvedaly před tím, ale produktivita se zvedla hlavně po jeho návratu do sestavy.

Chris Kreider - dobrý tah Vignaulta

Tady musím pochválit kouče Vigneaulta. Nebál se poslat Kreidera po nepovedeném kempu do Hartfordu, ač se to nečekalo. Nebál se ho povolat ve chvíli, kdy hráli jiní mladíci také dobře. Nebo dokonce, co se statistik týče, lépe. Velkou práci odvedl určitě i trenér Hartfordu Ken Gernender, který podobně jako loni vrátil Chrise na správnou kolej a to za o měsíc kratší čas než loni. Snad už to bylo naposledy.

Brian Boyle

Přiznám hned na začátku, mám rád hráče jako je Brian. Před sezónou ho hodně lidí posílalo pryč, aby bylo dost peněz na podpis Dereka Stepana. Někteří ho odsuzují za nízkou produktivitu a jiní vyčítali předešlému kouči Johnu Tortorellovi jeho velké nasazování.

Jenže Brian je první volbou pro defenzivní práci i u nového trenéra Vigneaulta. Je nejlepší na vhazování z celého týmu a jeho produktivita bude určitě lepší než za defenzivního systému z minulých sezón. Navíc přidává snahu o tvrdou hru a neváhá se zastat spoluhráčů, ač většinou v bitce prohraje. Bohužel je jedním z mála, kteří tímto přispějí.

A k čemu to píši? Podle mě patří Boyle k nejdůležitějším hráčům tohoto týmu a vedení by se mělo hodně snažit ho udržet v týmu i pro další sezóny.

Pro tentokrát je to vše, ale ať už u vás vyvolám jakékoliv reakce, pokusím se o cosi podobného zase. V hokeji se vždy najde na co napsat svůj názor.

Platnost uložené stránky vyprší: 7. 8. 2020 14:12:57