...nevěří vlastním očím (AKTUALIZOVÁNO)

Sean Avery. Veřejný nepřítel číslo jedna. Strkanice při rozbruslení před utkáním v Torontu se nelíbila fanouškům a hráčům Maple Leafs a dokonce ani NHL. Že nevíte, o co šlo? Sean si prostě otevřel ústa na Darcy Tuckera a byla z toho menší rozmíška, kterou Avery stylově vyřešil v zápase tím, že zaznamenal hattrick Gordieho Howea – dal gól, na další přihrál a ještě poděkoval Tuckerovi za účast pěstním soubojem. Pokud jste to neviděli, podívejte se dovnitř článku.

Již během utkání se na zámořských fórech objevila informace, že Avery do Blakea zajel poznámkou o vážné nemoci, která ho stihla – leukémii. Následně se v Toronto Sun objevil článek, v němž Wade Belak věští Averymu brzkou odvetu.

“Všechny nas*rá,“ řekl Belak. „Akorát tím na sebe volá pohromu a nebude moc lidí v lize, kteří to uvidí neradi.“

“Pokud v tom bude pokračovat, někdo ho zabije. Jednoho dne řekne něco špatným směrem a dostane hokejkou. A netvrdím, že to budu zrovna já.“

“Liga by měla něco dělat, zejména s tím svinstvem při rozcvičení. Je to směšné. Kdyby Avery někdy začal takhle brblat o mojí rodině, dostal by hokejkou po hlavě.“

Tolik pan Javorový sirup list.

Ani na chvíli nevěřím tomu, že by Avery mluvil o Blakeově nemoci. Proč? Kdyby Avery něco takového řekl, pak by na něj Blake asi okamžitě skočil a snažil se ho spolu s Tuckerem zmydlit hlava nehlava. Kdyby Avery něco takového řekl, kouč Leafs by to určitě věděl a určitě by neprohlásil po utkání, že mu Averyho předzápasové provokace nevadí. A kdyby Avery něco takového řekl, slyšeli a věděli by to jen Blake a Tucker, takže by se ta informace nerozběhla do světa už 30 minut po začátku utkání...

Ve skutečnosti to vypadalo následovně: Fanoušek Leafs pozoruje rozbruslení. Najednou vidí Averyho jak provokuje. Je u něj Tucker a Blake. "HA! Musel říct něco o té věci...jak se to...rakovina! To hned musím někomu říct." A zbytek už známe.

Události však nabraly rychlý spád. V Radio Toronto se toho chytil jeden reportér a rozhlásil to jako oficiální věc. Avery na něj podal trestní oznámení pro pomluvu. Bohužel se toho chytil také náš oblíbenec Collin Campbell (více zde) a povolal si Seana na kobereček do Toronta, aby mu to tedy vysvětlil.

Musím říct, že je to nesmyslná bublina. Tohle v NHL probíhá od nepaměti a provokatéři typu Actona, Huntera nebo Tikkanena věděli moc dobře, jak to zabírá a byli v tom sakra dobří. V dnešní době jsou to Avery, Neil, Tucker, Exelby a další. Shazování soupeře a slovní zastrašování, zesměšňování a provokace k hokeji patří. Je to chlapský sport a hokejista se s tím musí prostě vyrovnat. Názornou ukázkou toho, jak to vypadá, když se to nedaří, bylo loňské první kolo Stanley Cupu mezi Atlantou a Rangers. Avery sám svými kousky rozhodil hvězdy Thrashers natolik, že ty nebyly schopné vůbec ničeho. Místo puku se věnovaly nahánění Averyho a Jezdci mezitím postoupili.

Schválně se teď podívejte na tohle. Před zápasem Montrealu s Philadelphií se strhla taková mela, že by z ní Collinu Campbellovi asi vypadaly i ty tři poslední vlasy…

V jedné věci má ale Belak pravdu. „Pravidlo o vyvolání potyčky chrání hráče jako je [Avery]. Porve se s malými hráči jako Darcy, ale nikdy si nic nedovolí na větší hráče, jako jsem já.“ Těžko si na tebe mohl dovolit, Wade, když jsi nehrál. Dobrý tah trenéra!

Ale zpět k myšlence – v tom je rozdíl mezi provokatéry dnes a v minulosti. Ti z dnes již zdánlivě prehistorických dob totiž museli své kousky potvrdit ve rvačce s kýmkoliv. Nechápejte mě špatně, jsem rád, že je Sean Rangerem, protože už mě nebavilo, že ostatní týmy někoho takového měly a my ne. Ale musím uznat, že kdyby se NHL nechtěla do všeho montovat, všechno regulovat a odstranit tvrdost a rvačky, byla by soutěž mnohem prostší nekalých, zákeřných a perfidních zákroků. A také mnohem zajímavější.

Bude-li Avery potrestán, klesne liga na stupnici trapnosti na úroveň Aničky Dajdou. Aj mi sedl bus…

Let’s Go Rangers
klov-klov-klovklovklov

EDIT: Sean Avery byl potrestán pokutou 2500$, Darcy Tucker 1500$. Trestu se nevyhnuly ani oba kluby - Rangers to mají za 25k, Toronto za deset kaprů.

A NHL zvolna upadá a upadá...

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 22:59:50