Chystá se velká výměna? Rangers se motají okolo trojky draftu

Podle mnoha novinek, spekulací, řečí nebo tweetů se děje v organizaci Rangers nyní něco velkého. Jezdci včele s Jeffem Gortonem se prý velice intenzivně, podle mnohých až agresivně, zajímají o trojku draftu 2013 Jonathana Drouina. Ten nyní vyznává barvy Blesků z Tampy Bay, avšak veřejným tajemstvím je, že se mu tam nelíbí. Došlo to dokonce tak daleko, že po nedávném odeslání na farmu (už po několikáté) Allan Walsh, jeho agent, odhalil, že generálnímu manažerovi Tampy, Steveovi Yzermanovi, leží na stole žádost o výměnu. Už od listopadu.
O dvacetileté levé křídlo se zajímá hned několik týmů. Podle Boba McKenzieho z TSN jsou to: Anaheim Ducks, Calgary Flames, Colorado Avalanche, Columbus Blue Jackets, Montreal Canadiens, Nashville Predators, New York Islanders, New York Rangers, Ottawa Senators, Pittsburgh Penguins, St. Louis Blues, Vancouver Canucks a Winnipeg Jets. To už je pěkná řádka týmů, co myslíte? Zároveň ale píše, že pokud neudělá tým z Východu nejlepší nabídku, tak půjde Drouin na Západ. Největší zájem však prý mají Montreal, Rangers a Vancouver. Oba generální manažeři, kteří nás nyní zajímají, tedy Gorton a Yzerman, prý poprvé o možné výměně začali mluvit, když byli Rangers v Tampě, kde vyhráli 5:2, je to týden zpátky, píše vždy skvěle informovaný Larry Brooks z NY Post.

Drouin, velice šikovný a dynamický hráč, symbolizuje to, co je u Rangers nedostatkem. Talent první třídy. To by svým příchodem určitě splnil, naděje je to velká, co je ale stále problémem, je hra Rangers v obranném pásmu. K tomu se vážou další spekulace, podle kterých se Rangers zajímají o beka, navíc dnes vyšla na povrch informace, že máme zájem o Cama Atkinsona z Columbusu, Aaron Portzline píše, že mezi oběma organizacemi už proběhlo více telefonických rozhovorů.

Zpátky ale k Drouinovi. Tampě by se líbila verze, ve které by Jezdci poslali na Floridu Keitha Yandlea. Nešlo by ani tak o výměnu kvůli výkonům, ale spíše proto, že mu po sezoně končí smlouva a bude nechráněným volným hráče, navíc Tampa takového beka shání. Letos je poslední den přestupů na datu 29. února a zdá se nepravděpodobné, že by Rangers dokázali splnit jeho požadavky, které se pohybují okolo šesti let s ročním platem 5,5 – 6 milionů dolarů.

Samotný Yandle by však asi nestačil… Letošní první kolo draftu je pasé, má ho Arizona. Rangers však si však stále nechávají otevřená zadní vrátka – Gorton totiž může odložit první kolo z letošního do roku příštího, takže letošní ještě může vyměnit, píše zástupce komisaře NHL Bill Daly. „Rangers se mohou rozhodnout obchodovat s jejich prvním kolem 2016 nebo 2017 a před letošním draftem musí Arizoně oznámit, který to bude. Jakmile jim to oznámí, výběr připadá Arizoně. Před tím mohou obchodovat s jedním výběrem, ne dvěma.“ Teoreticky tedy může dát Gorton 1. kolo a Yandela. Ale to by bylo, podle mého názoru, značné přeplacení.

Cena za Drouina ale bude prý velká. „Mluvil jsem o něm s generálním manažerem Yzermanem a cena za něj je velmi velká,“ říká například GM vancouverských Kosatek Jim Benning pro TSN. Své k tomu má také říct respektovaný Pierre LeBrun: „Chtějí obránce, hotového ofenzivního obránce, který jim docela chybí. Už nějakou dobu někoho takového hledají. Vím, že Yzerman nebude nucen dělat něco rychle nebo na co není připraven jenom proto, že žádost o výměnu vyplavala na povrch. Nebude to na něj mít vliv. Vymění Drouina tehdy, kdy bude cítit, že to je správné. Z informací, co mi dávají ostatní týmy, je zjevné, že ho nedávají zadarmo. Obchodují s hráčem, který se nestal trojkou draftu jenom tak. S tím na mysli chce Tampa velký výnos. Takže nespěchají. Mohou ho vyměnit v létě nebo třeba příští rok.“

Darren Dreger, další ze známých novinářů NHL, má však jasno. Zájem Rangers je obrovský. „Ano, řekl bych, že jejich zájem je významný a důležitý, opravdu je. Další věcí je udělat nějakou dohodu, ale já si nemyslím, že Rangers mají přesný přehled o tom, jaká je požadovaná cena Drouina. Ale včera jsem se o tom zajímal. A ten zájem tam je,“ potvrzuje. A pokračuje: „Je to nadějný útočník, který může být hvězda. Zatím to ale neprokázal. Ale může jím být. Hraje v AHL, chce být vyměněn. Vyšlo to najevo, takže generální manažeři mají zájem. Rangers už s Yzermanem obchodovali, šlo o St. Louise, to byla těžká výměna… Tentokrát to tak těžké nebude. Gorton má, ohledně Drouina, těžkou konkurenci.“

Tohle by byl asi takový souhrn toho, co se píše v souvislosti s manhattanskou organizací a Jonathanem Drouinem. Uvidíme, jestli se do dresu Jezdců dostane. Myslím, že bychom se vůbec nezlobili, kdyby se z tohoto trejdu stal podobný, jako tomu bylo v případě Tylera Seguina…

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:54:55