Novinář Larry Brooks má jasno: Martin St. Louis na Manhattanu končí

Manželství mezi Martinem St. Louisem a New York Rangers skončilo. S odkazem na několik zdrojů to napsal vždy dobře informovaný novinář Larry Brooks z listu New York Post. Čtyřicetiletý křídelník, jenž se 1. července stane volným hráčem, se podle deníku zároveň nechal slyšet, že se v žádném případě nechystá do hokejového důchodu.
Larry Brooks dále uvedl, že zájem o služby Martina St. Louise by mohl projevit Pittsburgh nebo New Jersey, ačkoli u Tučňáků se předpokládá, že budou chtít do svých řad přivést Patricka Sharpa z Chicaga. St. Louis zaznamenal v posledních pětatřiceti zápasech sezony pouhých sedm gólů. V play off se prosadil jen jednou. „Jeho hra jako kdyby se rozpadla,“ napsal Brooks. Celkem nastřílel v základní části jednadvacet branek, což ho řadilo na druhé místo v týmu.

Rangers získali St. Louise při trade deadline v roce 2014, kdy za něj poslali do Tampy Ryana Callahana a dvě volby v prvním kole draftu. Udržet ho v týmu by vzhledem k platovému stropu bylo velice složité, i kdyby se objevilo vzájemné přání na pokračování spolupráce, které však podle Larryho Brookse chybí u obou stran. Útočníkovi se prý nelíbil způsob, jakým byl využívaný při vyřazovacích bojích.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:31:31