V hledáčku Rangers se ocitl Martin St. Louis

Zvučnou posilu by do týmu Jezdců rád přivedl Glen Sather. Podle informací Larryho Brookse z New York Post či komentátora newyorského rádia WFAN Boomera Esiasona, který v minulosti jako první předpověděl výměnu Klein-Del Zotto, si generální manažer Blueshirts vyhlédl Martina St. Louise z Tampy Bay. Na jih USA by výměnou za zlatého medailistu ze Soči měl putovat Ryan Callahan, se kterým se Rangers nemohou dohodnout na nové smlouvě. Dál se však informace rozcházejí, zatímco Esiason tvrdí, že je výměna již prakticky hotova a St. Louis by dokonce mohl za Rangers nastoupit již ve čtvrtek proti Chicagu, Brooks na základě svého zdroje uvádí, že GM Tampy Steve Yzerman výměnu shodil ze stolu.
O odchodu kapitánů obou celků se spekuluje už dlouho. Callahan má na vedení Jezdců příliš vysoké nároky na prodloužení kontraktu, který mu vyprší v létě. Spekuluje se, že jej Sather raději vymění před uzávěrkou přestupů na začátku března, než aby o amerického reprezentanta přišel v létě bez náhrady. Naopak mezi loňským vítězem Art Ross Trophy a vedením Tampy údajně panují napjaté vztahy od ledna letošního roku, kdy Yzerman opominul 38letého útočníka při původní nominaci Kanady. St. Louis byl pak nominován dodatečně po zranění jeho spoluhráče Stamkose a v Soči pomohl vybojovat zlaté medaile.

St. Louis patří už řadu let dlouhodobě k nejproduktivnějším hráčům NHL, letos mu patří aktuálně dvanáctá pozice v bodování ligy za 56 bodů (25+31) v 58 zápasech, přitom nejproduktivnější Jezdec, Mats Zuccarello, je se 43 body až daleko za ním. Útočník Tampy má smlouvu ještě na příští sezonu, naopak případné zájemce může odrazovat jeho na hokejistu vysoký věk a skutečnost, že má ve smlouvě klauzuli, dle které nemůže být vyměněn či poslán na farmu bez svého souhlasu. Je ovšem možné, že s případným přestupem na Manhattan by souhlasil.

Podle dalších informací by se měl před opětovným rozběhnutím NHL opět sejít agent Ryana Callahana s vedením klubu ohledně jednání o prodloužení smlouvy, ale požadavky obou stran jsou natolik rozdílné, že se dohoda neočekává. Většina komentátorů stále předpokládá, že Callahan bude vyměněn před uzávěrkou přestupů, která tuto sezonu připadne na 5. března v 21 hodin středoevropského času.

O možné výměně Callahana se dlouhodobě spekuluje i na našem fóru, na poslední informace a názory přispěvatelů fóru se můžete podívat TADY.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:49:41