Rangers si dělají zálusk na Willieho Mitchella

Zadní řady newyorských Rangers mohou v nejbližších dnech potkat změny. Podle několika hokejových novinářů píšících na společenskou síť Twitter je prezident manhattanského klubu Glen Sather blízko podpisu smlouvy s Williem Mitchellem, který poslední čtyři sezony odehrál za Vancouver. Zároveň visí na vlásku nový kontrakt pro Marca Staala, jenž je stále chráněným volným agentem.

Mitchell si v předešlém ročníku vydělal 3,5 milionu dolarů, avšak těžko bude hledat zaměstnavatele, který by tento plat akceptoval i nadále.

Kanadský bek, který byl v roce 1996 draftován New Jersey až v osmém kole, odehrál v minulé sezoně 48 zápasů, v nichž stihl posbírat 12 bodů (4+8) a 48 trestných minut. Síla 33letého obránce tkví v defenzivní práci a hře do těla. V letech 2008 a 2009 si díky těmto schopnostem vydobyl Babe Pratt Trophy pro nejlepšího zadáka Vancouveru. V roce 2004 pomohl kanadské reprezentaci k zisku zlatých medailí na mistrovství světa v Praze.

Marc Staal prožil svou nejvydařenější sezonu v barvách Rangers. V 82 utkáních posbíral 27 bodů (8+19), 44 trestných minut a deset plusových bodů v tabulce pravdy. K tomu trávil na ledě nejvíce času v rámci klubu.

Mladý kanadský bek s největší pravděpodobností zůstane na Manhattanu, neboť prezident Rangers, Glen Sather, prohlásil, že podepsání Staala je jednou z jeho priorit. Otázkou je pouze výše a délka nové smlouvy. Hovoří se o třech až šesti letech s průměrným ročním platem okolo 4,5 milionu dolarů.


Velmi tvrdý, avšak čistý hit v podání Willieho Mitchella.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 8. 2020 05:26:08