Malíkův osud je v Renneyho rukách

Ve čtvrtek večer se vyrojily zprávy spekulující o situaci kolem obránce Rangers Marka Malíka. Naší redakci se nyní podařilo vypátrat další informace k poslednímu dění.

Aktuální události jsou výsledkem postupného stupňování sporu mezi Markem Malíkem a Tomem Renneym. Zkušený obránce se letos musí potýkat se značnou (a v některých případech až přemrštěnou) kritikou ze strany novinářů a fanoušků, což by nutně pocuchalo nervy i tomu největšímu flegmatikovi. Navíc se v této sezóně začal k Malíkovi otáčet zády i Renney, který mu v uplynulých dvou letech hodně důvěřoval. Letos ovšem kouč nemá trpělivost s kolísavými výkony ostravského rodáka a Malík se už několikrát nevešel do sestavy. S tím se hráč zvyklý být jedním z nejvytěžovanějších mužů týmu pochopitelně těžko mohl smířit a mezi ním a trenérem začalo vznikat napětí.

První náznaky vypluly k veřejnosti už dříve. Konkrétně 7. prosince, kdy se Renney podruhé v sezóně rozhodl posadit Malíka na tribunu. Stalo se tak shodou okolností před zápasem s Atlantou (2:4). Rangers tenkrát vysoko prohráli dva předcházející duely, přičemž celý tým hrál špatně a Malíkovi se vůbec nelíbilo, že on byl jediný, kdo to odnesl. „Ptáte se proč jsem nehrál? Nejspíš jsem já byl tím důvodem, proč jsme prohráli oba poslední zápasy. Jsem překvapen. Doteď mi nikdo nevysvětlil, proč jsem dnes nenastoupil. Nikdo se mnou nemluvil.“ řekl tenkrát viditelně rozčílený Malík novinářům.

Vášně následně trochu ochladly, Renney si se svým svěřencem promluvil a Malík si přestal novinářům stěžovat. Pocit křivdy v něm však pomalu doutnal dál a nedávno začal opět sílit. Z rozhodnutí trenéra proseděl 32letý hráč čtyři z posledních devíti utkáních na tribuně. V úterý se na zápas s Atlantou sice vrátil do sestavy a spolu s týmem odehrál výborné utkání, to ale nemohlo vyvážit zklamání z toho, jak s ním Renney zacházel v předešlých dnech.

A to po utkání vyústilo v klíčový moment. Renney přišel Malíkovi pogratulovat k vítězství, za což mu obránce sice poděkoval, ale následně mu odmítl podat ruku. Přestože mezi nimi nedošlo k žádné hádce, ani nezazněly žádné nadávky, Malík gestem vyjádřil, že si Renneyho neváží. To byla pověstná kapka, kterou přetekl pohár trpělivosti a vedení týmu se rozhodlo začít situaci řešit. Nic nepomohlo ani to, že se Malík následně Renneymu omluvil.

Momentální Malíkova situace je nejistá a rozhodnout o jeho osudu by se mělo do pondělí. Vše bude nyní záležet na Renneym, jak se k situaci postaví a zda bude chtít mít Malíka nadále ve svém týmu. Glen Sather následující dny jistě stráví kontaktováním ostatních manažerů s cílem zjistit, zda by se dal Malík vyměnit a je dost pravděpodobné, že v pondělí český obránce skutečně změní dres.

O sporech mezi Malíkem a Renneym klub oficiálně urputně mlčí. To může být dáno tím, že pokud by se tato informace dostala ke generálním manažerům ostatních klubů, Malíkova cena na trhu by klesla a pro Rangers by byl mnohem hůře vyměnitelný.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:35:17