Pohled na tým před sezónou – II. část útočníci

Druhý díl představení hráčů týmu včetně záložního týmu a ostatních ze systému se zaměří na útočníky. V útoku je situace odlišnější než u obránců a brankářů. Přeci jen tým opustila dvojice Martin St. Louis a Carl Hagelin, kteří patřili do sestavy a ležela na nich velká část zodpovědnosti.
Začněme prvními dvěma útoky, kde je situace až na jeden post jasná. Dvě dvojice, které spolu odehráli v podstatě dvě sezóny Derick Brassard – Mats Zuccarello a Derek Stepan – Chris Kreider, jsou jasné a u jedné z nich bude nastupovat Rick Nash. V každé z nich strávil většinu jedné sezóny z posledních dvou úspěšných let.

Kdo je doplní, je první velký otazník. Kandidátů je hodně a výrazně navrch nemá asi nikdo. Za Hagelina získaný Emerson Etem má velký potenciál, ale v dresu Anahaimu se výrazněji neprosadil přes slušnou konkurenci. J. T. Miller odehrál pár utkání u obou dvojic v letošní sezóně a St. Louise dokonce vytlačil na část sezóny z prvních dvou řad. Je velmi schopným tvůrcem hry, střelcem, dělníkem ledu, je rychlý a umí hrát dobře i v defenzivě a umí i přitvrdit. Bohužel jeho výkony jsou pořád nevyrovnané, jinak by byl asi favoritem na tento post.

Dalším hráčem s potenciálem je loni zářící Kevin Hayes, jako centr třetí řady na křídle se zkušeným Hagelinem vytvořil dobrou řadu, ať už byl na pravém křídle kdokoliv. Ve vyřazovací části hrál se Stepanem a Kreiderem Jesper Fast, defenzivně zodpovědný, bruslař, který se nebojí při napadání zahrát do těla, ale zatím nepředvedl dostatečnou produktivitu pro trvalé místo v prvních dvou řadách. Posledním kandidátem je v létě podepsaný Viktor Stalberg, který je Fastovi hodně podobný. Defenzivní zodpovědnost, rychlost, nevyrovnaná produktivita je schované ve větší m obalu (výška 191 cm), ale to rozhodně neznamená, že by hrál fyzický hokej.

Třetí řada je největším otazníkem sama o sobě. Loni hrál centra Hayes, který ale výrazně propadá na vhazování a navíc hrál celou sezónu vedle defenzivně velmi dobrého zkušeného Hagelina. Proto se nabízí možnost postavit ho vedle zkušeného na vhazování dobrého Jarreta Stolla. Stoll by plnil roli centra v defenzivě a na vhazování a Hayes pak v roli tvůrce hry. Otázkou je v jakém stavu je Stoll. Pokud dokáže hrát na 80 % tak jako v předloňské sezóně v dresu Králů, není pochyb, že do třetí řady bude patřit a bude přínosem.

Dalšími kandidáty pak jsou Miller a Etem. Oba jsou si dost podobní, zatímco Miller je více do kombinace, Etem je individuálně lepší, ale oba mají dostatek dovedností, aby třetí řada pracovala dobře v útoku i obraně. Dalšími kandidáty jsou Fast a Stalberg. S Fastem by mohl být problém s produktivitou. Stralberg ve spojení s Hayesem a Stollem by byly fyzickou řadou, která bude i rychlostně stačit.

Ještě je tu možnost, že by získal místo centra v kempu Oscar Lindberg na úkor Stolla. Není to úplně očekávané, ale stát se to může. Lindberg má určitě oproti Stollovi vyšší ofenzivní potenciál, ale zase není schopen hrát tolik fyzický hokej.

Čtvrtá řada může zůstat ve stejném složení jako loni v základní části Tanner Glass - Dominic Moore – Jesper Fast. Místo Fasta i Glasse nastupoval i Miller a možnost hrát zde má i dvojice nově příchozích křídel Etem a Stalberg. Glass byl celou základní část nejslabším článkem této řady a tím trpěla produktivita a i většina obdržených branek šla na jeho vrub. Ve vyřazovacích bojích se zlepšil, ale vzhledem ke konkurenci by mohl skončit jako třináctý nehrající útočník.

Šanci vybojovat si místo v sestavě pak má ještě Ryan Bourque, kterému chybí pro tento post dostatečná výška. Marek Hrivík, který není úplně cenným hráčem na útočné polovině, ale poctivou defenzivou a velkou postavou se určitě do čtvrté řady hodí a nabízí. Poslední možností ze záložního týmu je přesun ryzího centra Lindberga na křídlo a nechat ho sbírat zkušenosti od Moora, kterého by mohl v dalších sezónách nahradit.

Další dvojicí doufající, že se dostane do prvního týmu, jsou Brian Gibbons a Jayson Megna. Oba už odehráli nějaké zápasy za rivala z Pitsburghu. Zatímco Gibbons je drobný ofenzivní útočník spíše pro první dvě řady, tak Megna je velký fyzicky hrající a hodí se spíše pro třetí a čtvrtou řadu. Oba podepsali hlavně jako zkušení hráči pro záložní tým.

V prvním týmu bude vzhledem ke stropu jen třináct útočníků, proto to bude mít tato pětice hodně těžké, obzvlášť pokud uspěje Stoll. Problémem je nutnost projít přes list volných hráčů podobně jako i McIlratha v obraně. Hlavně Lindberg by mohl být žádaným od klubů, které nemají dostatečně početnou zásobu hráčů pro první tým.

Pro záložní tým bylo důležité po odchodech zkušených útočníků Chrise Bourquea a Muellera, ofenzivně talentovaného Dannyho Krista a dalších zkušených hráčů, kteří měli smlouvy se záložním týmem přivézt dostatečnou náhradu. Tou by měli být právě výše zmínění Gibbons a Megna, dalšími jsou pak Luke Adam a Matt Lindblad. Předpokládá, se že zůstane dvojice Hrivík a Ryan Bourque.

Doplní je z juniorů příchozí Adam Tambellini, který by mohl převzít úlohu Lindberga, pokud Lindberg uspěje v boji o první tým. Pod smlouvami jsou dále Josh Nicholls, Michael St. Croix, Michael Kantor a Chris McCarthy, kteří budou bojovat o místa v záložním týmu nebo skončí v ECHL. K dispozici ještě na tuto sezónu je zkušený tvrďák Nick Tarnasky, který toho loni moc neodehrál. Smlouvu se záložním týmem by měl podepsat podle prohlášení obou stran Jezdci draftovaný Richard Nejezchleb.

Ve svých klubech pak zůstanou a o podpis smlouvy budou bojovat Aleksi Saarela, Robin Kovacs a Daniel Bernhardt v Evropě (Švédsko a Finsko), Brad Morrison , Keegan Iverson a Ryan Gropp v juniorských soutěžích (WHL) a Cristoval Nieves a Steven Fogarty na univerzitách.

A jak mohla sestava prvního týmu vypadat:
Kreider-Stepan-Miller(Etem)
Zuccarello-Brassard-Nash
Etem(Miller)-Hayes-Stoll(Stalberg)
Stalberg(Glass)-Moore-Fast
Glass (Lindberg)

Platnost uložené stránky vyprší: 15. 7. 2020 12:55:50