Možné nové složení útoků

Už několik týdnů fanoušci Rangers museli sledovat, jak se neustále točí sestava, jak každým dnem někdo putuje mezi farmou a prvním týmem. Pořád jakoby se nenašlo to nejideálnější složení útoků. Alain Vigneault už je trenérem Rangers druhým rokem. Když se musíte vypořádat se zraněními, tak je práce trenéra ještě náročnější, pořád musíte promíchávat hráči tam a zpátky. Ale vypadá to, že útočníci jsou pořád zdraví a jsou připraveni k hraní. Problém je, že někdy to vypadá, jako by sestava byla dělaná „narychlo“. Zde je možné rozvrhnutí útoků, které by mohly fungovat.
1. útok: Rick Nash - Derick Brassard - Martin St. Louis
Dobrý výchozí bod pro to, aby útok skóroval. Všichni tři hráči vedou bodování týmu, Nash paří mezi top střelce celé soutěže, Martin St. Louis čím dál víc prokazuje své zkušenosti. Naneštěstí, tahle trojka má v bilanci +/- „skóre“ -10. Jediný Nash je v plusu, má +2. Nicméně pokud nechá Vigneault tyhle tři pohromadě, mohli bychom od nich vidět velké věci. Nashovi chyběl po ruce dobrý playmaker. Někdo, kdo by mu rozdával puky do šancí. Teď je má rovnou dva – Brassarda a St. Louise.

2. útok: Anthony Duclair – Derek Stepan – Mats Zuccarello
Tohle by byla experimentální lajna, kterou bych na ledě rád viděl. Stepan, kterého jsme viděli jako prvního centra (a taky by jím měl být), nejspíš našel svého parťáka v Zuccarellovi. I když minulý rok byl tento Nor v útoku výhradně s Brassardem a bývalým Rangerem Benoitem Pouliotem.

Tento rok jakoby si tým potykal se zraněními, které neustále hýbou sestavou. Jenže možná je na tom něco dobrého, co by se mohlo stát. U této lajny je opět zřejmé, že je tu velká schopnost tvořivosti. Stepan a Zuccarello by mohli být hlavními nahrávači Anthonyho Duclaira. Když byl v QMJHL, tak v podstatě nebyl nikdy hůř než v druhé lajně. Jeho schopnost skórovat děsila celou ligu. Teď bude mít šanci předvést to i v NHL, teda pokud ji dostane. Byl ve třetí lajně a poté byl tři zápasy po sobě zdravým náhradníkem, až do zápasu proti Tampě. Proč ho takhle držet, když má v sobě skvělý potenciál? Proč ho nedat do druhé lajny a dát k němu Stepana a Zuccarella ať ukáže, co umí.

3. útok: Chris Kreider – Kevin Hayes – Lee Stempniak
Tohle by mohl být smrtící útok. Jsou tu tři urostlí chlapi, kteří dokážou skórovat. Kreider se zdá být jako drsňák, který boduje, i když tento rok tomu zas tak není. Proč ho nezkusit spojit se svým bývalým spoluhráčem z Boston College, aby znovu prožili svá prožitá léta. Z té souhry mohou něco vytěžit. Se Stempniakem, který si nebere servítky, na pravém křídle. On i Kreider mají čtyři góly, spolu mají v +/- +9. Proč je tedy nespojit všechny dohromady?

4. útok: Carl Hagelin - Dominic Moore - Jesper Fast
Jsem opravdu zvědavý, zda se dá tahle lajna někdy dohromady. Jsou zde dva hráči, kteří spolu hrají oslabení, ten třetí je považován za stabilizovaného hráče čtvrté lajny. Čtvrtý útok není stejný jako minulý rok, to v žádném případě. Kromě Moora jsou všichni hráči, kteří tento útok tvořili, pryč. Je potřeba ji přestavět. Co takhle Hagelin? Mohl by využít svoji rychlost a neshod v soupeřově týmu. Být prosti srsti. Překvapit týmy přeřazením na jiný stupeň rychlosti. Moore je nedoceněný útočník, kterého lze brát za samozřejmost, pokud nejsou soupeři opatrní. Přidejte k tomu Fasta, který je mladý a má v sobě potenciál, a vzniká vám zajímavá útočná trojice.

Hlavním faktorem by bylo, aby se tyhle lajny udržely pohromadě. Nechte hráče vytvořit si jakousi soudržnost. Sezona běží ještě krátce, tak proč ne? V komentářích, nebo ve fóru, vyjádřete svůj názor. Líbili by se vám tyhle útoky, nebo máte svoje vlastní návrhy?

Zdroj: Patrick Comia - Blue Line Station
Platnost uložené stránky vyprší: 13. 7. 2020 21:58:27