Preview Metropolitní divize: Washington Capitals

Dalším týmem jsou hráči z hlavního města USA. Tým postavený okolo Alexe Ovečkina bude letos bojovat, stejně jako Flyers nebo Blue Jackets, o poslední místa v playoff. Minulou sezónu se to nepovedlo a hodně kritiky se sneslo na padesáti gólového Ovečkina, který střílel góly jako na běžícím páse, ale vůbec nebránil. Na vysvětlení bude stačit jedno číslo… -35. Taková číslovka mu svítí v kolonce +/-. Sezóna 2014-15 se bude dát charakterizovat jako nový začátek. Rychle zapomenout na tu minulou a s novým trenér se vrhnout do té následující.
Capitals si v minulé sezóně hlavně museli zvykat na konkurenci, která mu v sezónách, jenž byly před novým uskupením divizí, chyběla. V předchozí Jihovýchodní se před playoff rozehřáli, rozstříleli, ale pak v bojích o Stanley Cup vyhořeli. Minulý ročník skončili na pátém místě, což se zdá špatné, ale kdyby získali o tři body více, tak by byli v playoff. NHL je v tomto tak krásná, ale i zrádná. Nejlepší střelcem byl dle očekávání Ovečkin, kterému zdatně nahrával Backstrom.

Jaké byly vzájemné duely v minulém ročníku?
23. prosince: New York Rangers – Washington Capitals
11. března: Washington Capitals – New York Rangers
29. března: New York Rangers – Washington Capitals
11. dubna: Washington Capitals – New York Rangers

Jaké byly vzájemné duely v minulém ročníku?

Minulou sezónu se ve vzájemných zápasech rozešli smírně 2-2. První duel se hrál 16. října ve Verizon Center. Rangers vyhráli 2-0 a Hank si připsal svoje první čisté konto v sezóně. Góly vstřelili John Moore a Captain Cally. Další zápas prohráli v MSG 4-1 a také 27. prosince 3-2. Blueshirts se výhry dočkali o měsíc později. MSG oslavovala výhru 4-1, kterou řídil dvěma góly Rick Nash a pětadvaceti zákroky Henrik Lundqvist. Obrana Jezdců ubránila Ovečkina poměrně zdatně, protože vstřelil pouze jeden gól.

Kdo k Capitals přišel a kdo odešel?

Příchody: Matt Niskanen, Brooks Orpik a Justin Peters
Odchody: Mikhail Grabovski a Jaroslav Halák Capitals byli aktivní na trhu s volnými hráči. Ve snaze upevnit defenzivu, která byla minulý rok špatná (obdrželi 240 gólů), podepsali volné obránce z Pittsburghu Matta Niskanena a Brookse Orpika. Sedmadvacetiletý americký bek v poslední sezóně nastřádal solidních 46 bodů (10+36). Starší z dvojice – Brooks Orpik – je spíše defenzivnější hráč, který nebude nikdy mít tolik bodů, jako Niskanen. Očekává se, že oba budou zasazeni do jedné dvojice.

Brankář Justin Peters vstupuje do Washingtonu jako dvojka za Bradenem Holtbym. Peters strývil minulý rok v Carolině, kde odchytal 21 zápasů, s procentuální úspěšností bezmála 92 procent. Ztráta centra Mikhaila Grabovského Capitals nemusí moc mrzet, protože na jeho místo může ihned naskočit mladičký Rus Jevgenij Kuzněcov. Dvaadvacetiletý centr v minulé sezóně zaznamenal 12 bodů v 17 zápasech. Dalším odchodem je Jaroslav Halák, který prožil bouřlivou sezónu. Nejdřív byl vyměněn ze St. Louis do Washingtonu, aby pak odešel k Islanders.

Koho se vyplatí sledovat pozorněji?

Alex Ovečkin: Těžké ho nevybrat. Někteří ho milují, někteří nenávidí, ale o jeho střeleckých schopnostech se rozhodne pochybovat málokdo. Ovečkin je jedním z nejvýbušnějších hráčů NHL, ale obrana Rangers si s ním minulý rok docela poradila, protože vstřelil pouze jeden gól ve čtyřech zápasech. Na druhou stranu zaznamenal 25 střel. To ale neznamená, že není hrozba. Minulý rok vstřelil 51 gólů a bude zajímavé sledovat, jak se vypořádá už se svým čtvrtým trenérem ve třech letech. Jak sám Ovečkin řekl, miluje hraní v MSG, takže se ho vyplatí sledovat.

Ryan McDonagh a Dan Girardi: Můžete si říkat, co chcete, ale sebelepší obrana má problém s Ovečkinem. Předpokládá se, že na něj bude nasazená dvojice McDonagh – Girardi, tudíž ta první. A defenziva se rozhodně nebude starat jen o Ovečkina, ale i jeho vrchního asistenta Backstroma a naději Kuzněcova. Využití dvojice bude podobné jako v minulém ročníku, ve kterém ve čtyřech zápasech strávil na ledě McDonagh průměrně 25 minut a Girardi 23.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 00:13:26