Preview Metropolitní divize: Philadelphia Flyers

Letci platí už několik sezon za největšího rivala Rangers. Vzájemné duely jsou pořádně vyhecované na ledě i v hledišti. Rangers s nimi minulý ročník nejenže hráli v základní části – jinak by to ani nešlo -, ale dokonce i v playoff, kde na sebe tyto dva týmy narazily hned v prvním kole. Všechny zápasy byly vyhecované a málokdo z ledu odcházel bez toho, aniž by neměl nějaký konflikt s někým ze soupeřova mužstva. To můžeme očekávat i letos, i příští rok, i za dva roky… Tahle rivalita bude trvat věčně.
Minulá sezóna pro Flyers nejspíš nebyla úspěšná. Sice se dostali do playoff, ale ztroskotali hned na prvním soupeři – New York Rangers. Série byla velice vyrovnaná. Naštěstí pro Rangers sedmý zápas se hrál v Madison Square Garden, ve které se v rozhodujícím zápase strhla krásná, bojovná bitva, kterou vyhráli Jezdci a odbrzdili tím vlak, který mířil až do finále Stanley Cupu. Celá základní část byla pro Flyers slušná, postup do playoff byl jakousi povinností, kterou se povedlo splnit. Největšími hvězdami byli opět Giroux, Voráček nebo Simmonds. Stejné trio bude soupeře – včetně Rangers – zlobit i letos.

Kalendář vzájemných zápasů v nadcházející sezóně:
19. listopad: New York Rangers – Philadelphia Flyers
28. listopad: Philadelphia Flyers – New York Rangers
29. listopad: New York Rangers – Philadelphia Flyers
28. únor: Philadelphia Flyers – New York Rangers

Jaké byly vzájemné duely v minulém ročníku?

Sezóna 2013-14 byla ve vzájemných soubojích vyrovnaná. Základní část přinesla čtyři zápasy, přičemž každý tým vyhrál ty své domácí. Začalo to výhrou Letců na svém stadionu 2:1, když si debut v NHL odbyl Cameron Talbot. Další utkání se hrálo 12. 1. 2014 a Rangers ho v MSG s přehledem vyhráli 4:1. V tomto duelu zazářil Henrik Lundqvist. 1. březen přinesl další zklamání do tábora Jezdců. Prohra 4:2 v Wells Fargo Center – tam to vždycky vře. Poslední vzájemný zápas před playoff se konal v MSG. Jezdci vyhráli s přehledem 3:1 a vypadalo to, že to byl poslední duel Rangers a Flyers v této sezóně. Jenže přišlo první kolo playoff a v něm to bylo na ostří nože. V každém duelu byla cítit nenávist a série se protáhla až na sedm zápasů. V tom rozhodujícím Rangers vyhráli a postoupili do semifinále konference.

Kdo k Flyers přišel a kdo odešel?

Příchody: Michael Del Zotto, Blair Jones, R.J. Umberger, Zack Stortini a Nick Schultz
Odchody: Scott Hartnell, Steve Downie, Bruno Gervais a Tye McGinn Rozhodnutí vytrejdovat Scotta Hartnella za R. J. Umbergera neslo mnoho fanoušků Flyers špatně. Za provokatéra, který v minulé sezóně vyprodukoval solidních 52 bodů, přišel 34 bodový hráč, který si s produktivitou moc nekamarádí. Ale kdo ví, třeba se v dresu Flyers rozstřílí. K Letcům se taky připojil bývalý Ranger a velká naděje, která to moc nezvládla s nočním životem v New Yorku. Michael Del Zotto strávil jaro v Nashvillu a toto léto se upsal Ronu Hextallovi. Del Zotto nejspíš zaplní místo po Kimmo Timonenovi, který měl 35 bodů a průměrný čas na ledě byl něco okolo 20 minut. Michael je podobného ražení, taktéž může pomoci ofenzivě, což ale minulý rok moc nepotvrdil.

Další posilou je centr Blair Jones, který část minulé sezóny odehrál v dresu Flames, ale většinu času strávil v AHL. Pravé křídlo Zack Strotini by měla být posila nejspíše pro záložní mužstvo, protože v American Hockey League strávilo toto pravé křídlo poslední tři sezóny. Kromě odchodu Hartnella klub opustil také útočník Steve Downie (Pittsburgh), obránce Bruno Gervais (Colorado) a levé křídlo Tye McGinn (trejd do San Jose).

Koho se vyplatí sledovat pozorněji?

Claude Giroux: Giroux je jedním z nejlepších hráčů NHL, o tom není třeba diskutovat. Je to dynamický centr, který má na ledě dobrý přehled. Sbírá hodně bodů a je pro Flyers skutečně modlou. Jeho spolupráce s Jakubem Voráčkem je pověstná; přátelé jsou i mimo led. Proti Rangers se mu bodově mimořádně daří. V 32 zápasech zaznamenal 30 bodů, což je skvělé číslo. Obránci se na něj musí dát vždy pozor. I letošní sezónu.

Chris Kreider: I když Kreider hrál proti Flyers pouze tři zápasy, tak si připsal 4 body (2+2), což je skvělé číslo. Nejlepší výkony podává, když se hraje fyzický hokej. A nutit soupeře hrát tvrdě je to, co jde Flyers nejlépe. Chris nejspíš odehraje svoji druhou celou sezónu v NHL, ale naprosto zaslouženě. Po jeho návratu po zranění do playoff 2014 se hra Jezdců – hlavně v přesilovkách – zlepšila a týmu přinesl nový impuls. Bude se pohybovat mezi prvními dvěma útoky a „otravovat“ před brankou. Na tohohle hráče si musí dávat každý pozor.

Platnost uložené stránky vyprší: 13. 7. 2020 23:41:52