Preview Metropolitní divize: New York Islanders

V dnešním díle si představíme dalšího z rivalů. New York Islanders. Islanders se minulý rok vůbec nedařilo, nedostali se do playoff, skončili v dolních patrech Východní konference a navíc se jim na olympiádě zranil hvězdný John Tavares, takže šance na playoff definitivně klesla. Islanders nemůžeme podceňovat, protože hodně posilovali a s uzdraveným Tavaresem a skvělým Kylem Okposem můžou překvapit i ty největší týmy.
Minulou sezónu zakončili se špatnou bilancí 34-37-11, což Islanders pasovalo na pátý nejhorší celek NHL. Jak už bylo zmíněno, po olympijských hrách jim už nemohla pomoci ani superstar v podobě Johna Tavarese. Paradoxně se ale Islanders více dařilo bez něj. Před tím, než se zranil, byla jejich bilance 22-30-8, ale když chyběl, tak se zlepšili na 12-7-3. Dá se očekávat, že bude útočit na Art Ross Trophy, protože než se zranil, tak měl v 59 zápasech úžasných 66 bodů. Pokud zlepší Islanders obranu, tak mohou útočit na playoff, což ale nikdo moc neočekává.

Kalendář vzájemných zápasů v nadcházející sezóně:
14. října: New York Rangers – New York Islanders
13. ledna: New York Rangers – New York Islanders
27. ledna: New York Islanders – New York Rangers
16. února: New York Islanders – New York Rangers
10. března: New York Islanders – New York Rangers

Jaké byly vzájemné duely v minulém ročníku?

Rangers měli minulou sezónu s Ostrovany pozitivní bilanci 3-2-0. Stejně jako v minulém ročníku, tak i v tom následujícím se se svými rivaly utkají pětkrát. Dvakrát v MSG a potom budou následovat pouze utkání v Nassau Coliseum. V sezóně 2015-16 se utkání s tímto týmem budou hrát v modernější Barclays Center. V sezóně 2013-14 odehráli Rangers s Islanders dva zápasy, ve kterých bylo uvedeno, že domácím týmem jsou Ostrované. Ten první Jezdci vyhráli 3:2 a ten druhý se hrál na Yankee Stadium. Tento zápas vyhráli taktéž Jezdci, když jim vítězství 2:1 vystřelil Dan Carcillo. V Madsion Square Garden Rangers prohráli dvakrát shodně 5:3, ale 31. ledna vyhráli 4:1.

Kdo k Islanders přišel a kdo odešel?

Příchody: Jaroslav Halák, Chad Johnson, Mikhail Grabovskij, Nikolaj Kulemin, Jack Skille, Cory Conacher
Odchody: Jevgenij Nabokov Jak už bylo mnohokrát zmíněno, tak největší posilou je uzdravený John Tavares, který měl zraněné koleno. Je nejdůležitějším faktorem, aby tento tým mohl správně fungovat. Dalším výborným tahem bylo propuštění veterána Jevgenije Nabokova a příchod kvalitního slovenského brankáře Jaroslava Haláka. Záda mu bude krýt někdejší Ranger Chad Johnson. Halák se jeví jako vyřešení brankářského rébusu, který Islanders trápil.

Další posily Grabovskij i Kulemin přinášejí tolik potřebné ofenzivní schopnosti do útočné části mužstva, ačkoliv se budou oba snažit vylepšit své výkony z minulé sezóny. První jmenovaný dosáhl ve Washingtonu na 35 bodů v 58 zápasech a Kulemin 20 bodů v 70 zápasech za Maple Leafs. Oba dva hrají rádi spolu, takže se máme na co těšit.

Koho se vyplatí sledovat pozorněji?

John Tavares: Je tu zase, ale on je prostě tahoun Islanders, a to je mu teprve 24 let. O téhle jedničce draftu 2009 toho už více nemusíme psát, protože patří mezi nejlepší hráče ligy, jeho statistiky z minulého ročníku jsou také už zmíněné. Po zranění se bude snažit předvést, že nic neztratil a bude mít motivaci v podobě playoff s Islanders.

Ryan McDonagh: Ryana McDonagha se vyplatí sledovat, ať už hraje proti kterémukoliv soupeři, ale bude obzvlášť zajímavé sledovat, jak si TOP obránce poradí s TOP útočníkem. Minulý rok se McDonaghovi dařilo i co se týče gólů. V rivalských zápasech s tímto týmem vstřelil dva góly. Je možné, že bude útočit i na Norris Trophy pro nejlepšího obránce.

Platnost uložené stránky vyprší: 15. 7. 2020 14:01:30