Preview Metropolitní divize: New Jersey Devils

Pokračujeme v představování soupeřů z Metropolitní divize. Dnes se zaměříme na snad největšího rivala Ranegrs. New Jersey Devils. Klub z druhého břehu řeky Hudson. Devils zatím pořád přestavují kádr, který se jim víceméně rozpadl na začátku minulé sezóny, když odešel Ilja Kovalčuk. Místo mladších a perspektivnějších přicházejí zatím starší, dokonce až se statusem veteráni. Jeden odešel, ale byl to odchod velké legendy, protože odešel Martin Brodeur, který zatím stále nemá angažmá. Devils budou mezi těmi týmy, které se budou rvát o poslední příčky, které zaručují playoff.
Minulou sezónu se Devils potáceli. Jednou vyhráli, podruhé zase ne. Jejich hra neměla moc systém. Jejich cílem bylo playoff, na které sice nedosáhli, ale svými srdnatými výkony bojovali o vstupenku do TOP 16 až do posledního kola. Největší hvězdou byl Jaromír Jágr, který vedl produktivitu mužstva a stal se největší hvězdou svého týmu. Hned za ním byl Patrik Eliáš, takže se dá předpokládat, že na českou kolonii, kterou ještě doplňuje Marek Židlický, budou znovu Ďáblové spoléhat.

Kalendář vzájemných zápasů v nadcházející sezóně:
21. října: New Jersey Devils – New York Rangers
27. prosince: New York Rangers – New Jersey Devils
4. dubna: New York Rangers – New Jersey Devils
7. dubna: New Jersey Devils – New York Rangers

Jaké byly vzájemné duely v minulém ročníku?

Rangers minulou sezónu odehráli s Devils pět zápasů. Ze začátku se ale Jezdcům vůbec nedařilo, protože s nimi prohráli dva úvodní duely a ten třetí taktéž, ale až v prodloužení. Potom přišlo utkání pod širým nebem, které přineslo velkolepou podívanou, hlavně tedy pro fandy Rangers. Jezdci zvítězili vysoko 7:3 a pod širým nebem si udrželi neporazitelnost. Další zápas se odehrál v Prudential Center, který Jezdci odehráli těsně po utkání s Columbusem. Tento zápas vyhráli 2:0, čímž se dostali do klidné zóny. V tomto zápase si Henrik Lundqvist připsal svoji 50. nulu.

Kdo k Devils přišel a kdo odešel?

Příchody: Mike Cammalleri, Martin Havlat a Scott Clemmensen
Odchody: Martin Brodeur, Anton Volchenkov a Mark Fayne Největší událostí léta byl určitě odchod člena Síně slávy Martina Brodeura, který se rozhodl změnit působiště, no zatím si žádné nenašel. Brodeur odešel s neuvěřitelným číslem, co se týká vyhraných zápasů – 688. Odešel také další spolehlivý defenzivní hráč – Anton Volčenov, který našel nový domov v Nashvillu. Dalším odchodem je Mark Fayne, který podepsal s Edmontonem.

Největší posilou by měl být dvakrát třiceti gólový střelec, který poslední tři sezóny strávil v Calgary. Mike Cammalieri nasbíral 45 bodů v 63 zápasech. Další posilou je křídlo Martin Havlát, který měl posledních pár sezón problém udržet si své zdraví. Minulou sezónu se objevil pouze v 48 zápasech, v ročníku 2011-12 dokonce jen v 39. Na Mistrovství světa 2011 si hodně rozuměl s Patrikem Eliášem, takže se dá očekávat, že by spolu mohli hrát v jedné lajně. Poslední posilou je brankář Scott Clemmensen, který strávil většinu minulé sezóny na farmě Floridy. Do New Jersey už se vrací potřetí. Všem těmto hráčům je 32 a víc let, takže o omlazování kádru nemůže být řeč.

Koho se vyplatí sledovat pozorněji?

Jaromír Jágr: Je opravdu úžasné, že mluvíme o Jaromíru Jágrovi jako o hráči, kterého se vyplatí sledovat v sezóně 2014-15. Tento dvaačtyřicetiletý fenomén se ještě odhodlal na další sezónu. Ale když v 42 odehrajete sezónu v NHL a nasbíráte 67 bodů, tak musíte mít důvod o něm mluvit. Rozhodně se jedná o budoucího člena Síně slávy. Od roku 2008, kdy odešel z Rangers, tak proti svému bývalému klubu odehrál deset zápasů, ale prosadit se nedokázal. Bohužel asistoval sedmkrát v pěti zápasech a tak si na něj bude muset dávat obrana Blueshirts pozor, až přijede 21. října.

Henrik Lundqvist: Nemusíme dlouho mluvit o soupeření Henrika Ludnqvista a Martina Brodeura. Naštěstí pro nás, fanoušky Rangers, se vždycky cítil Henrik v zápasech proti Devils jako ryba ve vodě. Lundqvist se proti týmu z Newarku vždycky dokáže vybičovat k TOP výkonům. Jen s jedním týmem v lize hrál Henrik Lundqvist více zápasů, než s New Jersey. Minulou sezónu odchytal všech pět vzájemných duelů, takže zápasy proti Devils jsou pro něj očividně ty prestižnější.

Platnost uložené stránky vyprší: 15. 7. 2020 14:24:29