Preview Metropolitní divize: Carolina Hurricanes

V následujících několika dnech vám představíme všechny týmy z Metropolitní divize, s kterými budou Rangers bojovat v nadcházející sezóně 2014/15. Složení zůstává stejné jako v minulé sezóně, ve které Rangers skončili na druhém místě. Největšími favority podle sázkových kanceláří jsou Pittsburgh Penguins, Rangers a Philadelphia Flyers. Nejméně se věří Carolině Hurricanes, kterou si představíme dnes.
Pro Carolinu byla minulá sezóna utrpením. Po nepřesvědčivých výkonech skončili až sedmí v divizi s 83 body, což znamenalo až deset bodů za playoff. Nejproduktivnějšími hráči byli Eric Staal, Jeff Skinner a Andrej Sekera. Mezi další problémy Hurricanes patřil brankářský post, protože nebyla pevně určena jednička. Nejvíce zápasů odchytal Anton Chudobin (36), hned za ním Cam Ward (30) a 21 zápasů si zachytal Justin Peters.

Kalendář vzájemných zápasů v nadcházející sezóně:
16. října: New York Rangers – Carolina Hurricanes
20. prosince: Carolina Hurricanes – New York Rangers
21. prosince: New York Rangers – Carolina Hurricanes
31. ledna: New York Rangers – Carolina Hurricanes
21. března: Carolina Hurricanes – New York Rangers

Jaké byly vzájemné duely v minulém ročníku?

Rangers v minulé sezóně dobře zvládli tři ze čtyř vzájemných duelů. První zápas odehráli 2. 11. 2013 a rozdrtili Hurricanes 5:1 na svém domácím ledě po dvou brankách Hagelina a hattricku Stepana. V druhém zápase, který se hrál 7. března, se Jezdci hodně namáhali na to, aby nakonec otočili zápas ve svůj prospěch 4:2. O čtyři dny ale překvapivě v MSG s Carolinou padli 1:3, jenže 8. 4. toto zaváhání napravili pohodlnou výhrou 4:1.

Kdo k Hurricanes přišel a kdo odešel?

Příchody: Brad Malone, Jay McClement, Tim Gleason, Bill Peters (trenér) a Ron Francis (GM)
Odchody: Justin Peters, Manny Malholtra, Kirk Muller (trenér) a Jim Rutherford (GM)
Brad Malone je pětadvacetiletý útočník, který celou svou kariéru strávil v Coloradu. Minulou sezónu odehrál 32 zápasů s 5 body a bilancí -5. Jay McClement pro změnu strávil poslední dvě sezóny v Torontu. Stejně jako Malone je i McClement spíše tvrdší než rychlý hráč, ale je velmi spolehlivý. Nasbíral 10 bodů.

Staronová posila bude Tim Gleason, protože strávil v organizaci už 8 sezón, ale minulou sezónu byl vyměněn na trade deadline, ale letos v létě se do Raleighu zase vrátil. Mezi nejvýraznější odchody patří brankář Justin Peters, který podepsal s Capitals. Minulou sezónu měl solidní čísla – 91,9% úspěšnosti zákroků a 2,5 gólů v průměru na zápas. Veterán Manny Malhorta podepsal s Montrealem.

Koho se vyplatí sledovat pozorněji?

Cam Ward: Pokud se dokáže vrátit do staré formy, kterou mu přerušilo zranění, tak Carolina může vyhrávat zápas za zápasem. Pokud tak neučiní, tak bude muset tým hodně zabojovat. Ward od konce sezóny 2011/12 odehrál pouze 47 zápasů a pouze 19 vyhrál. V minulé sezóně odehrál 30 zápasů (vyhrál pouze 10) s 89,8% bilancí úspěšností zákroků a měl průměr něco okolo 3 gólů na zápas. Ale s jeho životopisem, který obsahuje i Stanley Cup, si můžete být jistí, že potenciál určitě má. Jestli se Ward vrátí do své TOP formy, tak se máme na co těšit.

Derek Stepan: Dereku Stepanovi se minulý rok proti Carolinně mimořádně dařilo, takže v této rubrice nemůže chybět, protože očekávání jsou vysoká. Nasbíral sedm bodů v čtyřech zápasech, což je skvělá bilance, včetně jednoho rozhodujícího gólu. Uvidíme, jak se popere s tlakem prvního centra, který bude čím dál větší, a to nejen proti Carolině.

Platnost uložené stránky vyprší: 15. 7. 2020 15:00:01