Aktuality

NHL se stávce asi nevyhne

Start příštího ročníku je stále v nedohlednu, další schůzka o kolektivní smlouvě se konala v Montrealu a opět nic závratného nepřinesla. Stejně jako předchozí meetinky skončila bez výsledku a bez jakékoliv dohody, která by vlila fanouškům i hráčům trochu optimismu do žil.

Jezdce posílí Nylander

Michael NylanderPrvní výraznou letní posilu dnes získali New York Rangers. Michael Nylander, naposledy hráč Bostonu, podepsal tříletou smlouvu na 8,9 milionu dolarů, klub navíc může využít opci na další rok za 3 miliony. 31letý švédský útočník se pravděpodobně stane centrem Jágrovy řady. Oba hráči spolu nastupovali už ve Washingtonu.

"Michael je mimořádně šikovný a univerzální hráč a my cítíme, že bude v našem mužstvu hrát výraznou roli. Má skvělé hokejové myšlení a bude nedílnou součástí našich speciálních pětek na přesilovky," pochvaloval si Nylanderův příchod generální manažer Glen Sather.

Přecházíme na phpRS!

Po více než čtyřech letech existence stránek www.newyorkrangers.cz, v nichž zaznamenaly přes 50 000 přístupů, dochází k razantní změně. Stránky budou od nynějška využívat redakční systém phpRS, což by mělo znamenat výrazné zlepšení jejich kvality - zejména proto, že se na nich nyní bude moci snadno podílet hned několik autorů. Díky tomu snad budou stránky opravdu pravidelně aktualizovány a jistě přibude i řada zajímavějších článků a analýz. Chcete-li se také stát autorem, stačí, když mi pošlete e-mail. Já vám udělím přístup do redakčního systému a můžete hned začít psát články, ale také přidávat fotografie a dokonce i různé jiné věci ke stažení pro čtenáře těchto stránek.

Renney si vybral asistenty, Rangers podepisují hráče

Benoit Allaire, nový trenér brankářů RangersNovými asistenty hlavního trenéra Rangers Toma Renneyho byli jmenováni Benoit Allaire a Perry Pearn.

Benoit Allaire bude sledovat brankáře v celé organizaci Rangers, vyhledávat naděje a koučovat gólmany v hlavním týmu. V předchozích 7 letech byl trenérem brankářů ve Phoenixu.

Perry Pearn přichází do New Yorku s bohatými zkušenostmi z nižších soutěží i z NHL, kde byl v sezóně 1995/96 asistentem trenéra Winnipegu Jets a v letech 1996/2004 působil jako asistent v Ottawě. Senátorům pomohl při vzestupu ze dna ligové tabulky až k Prezidentově trofeji a účasti ve finále Východní konference v roce 2003.

Trenérem Rangers zůstává Renney

Tom RenneyPrezident a generální manažer klubu New York Rangers Glen Sather dnes oznámil, že hlavním trenérem mužstva zůstane i v nové sezóně Tom Renney, který 25. února tohoto roku nahradil v této roli právě Sathera. Původně měl být Renney na lavičce Jezdců jen do konce ročníku 2003/2004.

"Tom je vynikající taktik a hlavně jeho schopnost pracovat s mladými hráči se nám bude hodit při procesu přebudovávání týmu, který jsme nastoupili," komentoval toto rozhodnutí Glen Sather.

Renney je 33. hlavním trenérem v historii Rangers. V letech 1996 a 1997 vedl mužstvo Vancouveru. V sezóně 1999/2000 pak byl hlavním koučem kanadského národního týmu. Do realizačního týmu Blueshirts přišel v roce 2000 a měl na starosti hráčský personál a rozvoj mladých hráčů.

Lindros je volným hráčem

Eric LindrosNew York Rangers nevyužili opci na roční prodloužení smlouvy s Ericem Lindrosem, které by kanadskému útočníkovi přineslo 10,25 milionu dolarů. V uplynulém ročníku se Lindros znovu potýkal se zraněními. K problémům s ramenem se přidal jeho další a možná už definitivně osudový otřes mozku. Lindros odehrál v ročníku 2003/04 pouhých 39 zápasů a 1. července se stal neomezeným volným hráčem, takže s ním může podepsat kontrakt kterýkoliv klub.

Jezdci mají nepodepsané smlouvy i s řadou dalších hráčů. Neomezenými volnými agenty (UFA) jsou také Pavel Bure, Sandy McCarthy, Jamie McLennan, Mark Messier, Boris Mironov, Jamie Pushor, Cory Larose, Jason MacDonald, Richard Scott a Stephen Valiquette.

Rangers vstupují do jubilejní sezóny

Ano, letos uplyne přesně 75 let od prvních vystoupení newyorských Jezdců v National Hockey League. S jakými vyhlídkami jdou Blueshirts do tohoto mimořádně významného ročníku? Přes léto se v klubu podle očekávání odehrály významné přesuny. Základním kamenem změn byl nástup nového realizačního týmu. Z funkce generálního manažera musel odstoupit slavný Neil Smith a nahradil jej možná ještě slavnější a snad i lepší bývalý manažer Edmontonu Oilers Glen Sather. Na postu hlavního kouče vystřídá nevýrazného Johna Mucklera další dlouholetý Olejář Ron Low.

Rangers podepsali smlouvu s Mikem Mottauem

Glen Sather oznámil, že tým New York Rangers podepsal smlouvu s obráncem Mikem Mottauem. Podmínky kontraktu nebyly upřesněny. New York si Mottaua vyzkoušel v posledních šesti přípravných zápasech. Mike si v nich připsal jednu asistenci. V loňské sezóně nastoupil Mottau ke 41 zápasům za univerzitní tým Boston College Screaming Eagles. Nasbíral v nich 43 bodů (6+37) a 61 trestných minut.

Michal Grošek novou posilou Rangers!

Těsně před svým prvním mistrovským zápasem získali Jezdci z Chicaga Blackhawks další posily - českého útočníka Michala Groška a obránce Brada Browna. Opačným směrem zamíří bek Stéphane Quintal a blíže nespecifikovaná budoucí náhrada.

Pětadvacetiletý Grošek přestoupil do Chicaga teprve v březnu z Buffala. V sezóně 1999/2000 odehrál 75 utkání, v nichž vstřelil 13 gólů a přidal 27 asistencí. V kariéře nastoupil v dresech Winnipegu, Buffala a Chicaga ke 350 zápasům s bilancí 77 branek a 104 nahrávek.

Rychlé zprávy

Z Nashvillu přichází Brickley, Lindgren povolán k prvnímu týmu

15. 1. 2019 (6:50:05), mess

Vedení Jezdců provedlo výměnu hráčů ze záložních týmů. Do Nashvillu putuje Cole Schneider a opačným směrem Connor Brickley. Vzhledem ke zdravotním problémům Cleassona, Pionka a nově i McQuiada (day-to-day), byl povolán Ryan Lindgren. Ten v posledních zápasech AHL zlepšil svpou hru a byl nejlepším obráncem Vlků.

Pionk a Claesson zranění

13. 1. 2019 (14:20:42), mess

Hned o dvojici obránců přišel tým ve dvou utkáních proti ostrovanům z New Yorku. Po prvním utkání je mimo hru Neal Pionk, se zraněním v dolní části těla. Ve druhém si poranil rameni Fredrik Claesson. Bližší informace o stavu zraněných zatím nejsou.

Pedrie ukončil smlouvu

10. 1. 2019 (17:29:59), mess

Vince Pedrie ukončil svou smlouvu s Jezdci a stal se volným hráčem.

Statistiky

goals

21
Chris Kreider
14Mika Zibanejad
11Jimmy Vesey
10Kevin Hayes
9Pavel Buchnevich

assists

27
Mika Zibanejad
23Kevin Hayes
15Neal Pionk
14Chris Kreider
14Mats Zuccarello

points

41
Mika Zibanejad
35Chris Kreider
33Kevin Hayes
24Jimmy Vesey
21Mats Zuccarello

wins

13
Henrik Lundqvist
6Alexandar Georgiev

Zranění

6. 1. Hayes Kevin
neoznámeno, day-to-day
13. 1. Claesson Fredrik
zranění ramene, neoznámeno
13. 1. Pionk Neal
zranění v dolní polovině těla, neoznámeno
15. 1. McQuaid Adam
neoznámeno, day-to-day

Poslední transakce

15. 1. 2019 Výměna - odchod - Cole Schneider Více...

15. 1. 2019 Povolání z farmy - Ryan Lindgren Více...

10. 1. 2019 Propuštění - Vince Pedrie Více...

5. 1. 2019 Umístění na waivers - Vince Pedrie Více...

29. 12. 2018 Odeslání na farmu - Lias Andersson Více...

20. 12. 2018 Odeslání na farmu - Dastin Tokarski Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 40 1 3 0 27
2. hooory 37 0 2 2 27
3. 2610 35 0 3 0 26
4. Vancelot 34 0 2 0 28
5. Pogec 32 0 3 0 23
Uloženo do paměti: 17. 1. 2019 03:20:10