Aktuality

Co ukázal přípravný kemp?

Je po přípravných zápasech a v příštím týdnu se už rozběhne opravdový kolotoč zápasů zvaný NHL. Jezdci zúžili soupisku před posledním přípravným zápasem na osmnáct útočníků (včetně zraněného Lindberga a Fountaineho) osm obránců a tři brankáře. Zbývá tedy vyřadit ze soupisky prvního týmu dva až tři útočníky jednoho obránce a jednoho brankáře. Podívejme se tedy, kdo by mohl být mezi těmi, kteří vypadnou na poslední chvíli z týmu.

Je pěkné takhle začít, pochvaloval si Zibanejad. Kemp opustili první hráči

Byla to paráda. Jistě, je potřeba zachovat klid, vždyť se jednalo teprve o úvodní přípravný duel před novou sezonou. Ale i tak. Rangers proti Islanders předvedli parádní výkon. Skvěle fungovala hra v přesilovce, v herním aspektu, který mužstvo z Manhattanu v minulých letech dost trápil. Není proto divu, že po zápase zaznívaly v kabině Jezdců pozitivní ohlasy a pochvaly. A třeba takový Pavel Buchnevich, za něhož zatím stále mluví překladatel, si zavtipkoval.

Kemp začal. Girardi hýří sebevědomím, Nash se bojí o místo v týmu

Nadšení, odhodlání, obrovská natěšenost. Tohle teď přímo sálá z každého koutu tréninkového centra newyorských Rangers. Ve čtvrtek odpoledne východoamerického času tam totiž začal přípravný kemp na novou sezonu. Definitivně se tak otočila stránka za tou předchozí, která z pohledu slavného týmu nebyla povedená, skončila už v prvním kole play off, což se na Manhattanu v posledních letech považuje za průšvih. Teď je tu zase ta pomyslná startovní čára.

Začíná tréninkový kemp. Zúčastní se ho přes šedesát hráčů

Newyorští Rangers mají před sebou výjimečnou sezonu. Ne, nemáme křišťálovou kouli, která by nám ukázala, jak slavný tým v nadcházejícím ročníku dopadne. Lze to nicméně tvrdit i bez ohledu na to. Čeká je totiž jubilejní 90. sezona. Jistě bude plná pompézních akcí. Její start už je za dveřmi. Ještě ale přeci jen budeme muset chvíli vydržet. Hokejisté se každopádně už dnes vracejí do akce. Začíná jim totiž každoroční makačka - tréninkový kemp.

Světový pohár startuje. Představí se na něm pět hráčů Rangers

Velkolepá hokejová událost je tady. Dnes začíná v Torontu dlouho očekávaný Světový pohár v hokeji. Kanadské město, respektive zdejší hala Air Canada Centre, bude až do začátku října hostit turnaj, na kterém se představí ti nejlepší hráči. Bude mezi nimi i pětice borců z New York Rangers.

Nová role, stejný cíl. Chci s Rangers vyhrát Stanley Cup, říká Drury

Chris Drury povýšil. Před pár dny ho manažer slavných Rangers Jeff Gorton jmenoval svým asistentem. Někdejší vynikající útočník se tak po roce stráveném v managementu Jezdců přesouvá na prestižní a významnou pozici. Na čtyřicetiletého sympaťáka, jenž toho během své kariéry hodně dokázal, čeká nová role, nové úkoly. Jedno se ale nemění. Jeho dětský sen vyhrát na Manhattanu Stanley Cup.

Byl to skvělý zážitek, říká Marc o hraní s bráchou Ericem. Těší se na lepší sezonu

Pro milovníky milých příběhů to byla velká událost minulé sezony. Rangers hledali borce, který by přinesl zkušenosti potřebné pro úspěšný hon za Stanley Cupem. Sáhli po Ericu Staalovi, kapitánovi Caroliny. Jednatřicetiletý centr stěhováním opustil nejen dlouholetý hokejový domov, ale i své dva bratry Jordana a Jareda, kteří s ním v organizaci také působili. Připojil se však k dalšímu bráchovi – Marcovi. Ten se tedy konečně dočkal a zahrál si se svým sourozencem v jednom dresu. Netrvalo to sice dlouho, ale Marc je i za tu krátkou epizodu moc rád.

Miluji to tady, říká Kreider o Rangers. V létě maká na tom, aby co nejvíce týral soupeře

Byla to dohoda zrozená na poslední chvíli. Rangers podepsali s Chrisem Kreiderem minulý týden nový kontrakt jen chvíli předtím, než by obě strany musely před arbitráž, která by určila výši hráčova platu. Nakonec se záležitost obešla bez této nepříjemnosti. Útočník podepsal čtyřletou smlouvu, přičemž každý rok její platnosti bude pobírat 4,6 milionu dolarů. Podle spekulací zámořských novinářů tak získal přesně to, co chtěl. New York tedy bude nadále jeho domovem.

Chci, aby se se mnou každou noc počítalo, říká Hayes. Nové sezony se nemůže dočkat

Nováčkovská léta jsou pro něj oficiálně pryč, rookie kontrakt vypršel. Kevin Hayes před pár dny podepsal s Rangers novou dvouletou smlouvu. Za rok si má vydělat 2,6 milionu dolarů. S klidem se tak může soustředit jen na to, až za mořem zase vypukne velké hokejové divadlo. Přiznává, že jako motivace mu v přípravě na novou sezonu slouží minulý ročník, během kterého častokrát nepodával výkony, jaké se od něj požadovaly. Ve dvou posledních zápasech play off byl dokonce jen náhradníkem.

Vyrostl jako fanoušek Rangers, teď za ně může hrát. Je to krásné, říká Paliotta

Michael Paliotta už ví, jaké to je, mít na sobě dres slavných Rangers. Před více než deseti lety ho tehdy jako žák sedmé třídy oblékl na turnaji hráčů do třinácti let, na kterém si zahrál pod legendami Markem Messierem a Adamem Gravesem. Dnes třiadvacetiletý obránce, jenž se po minulé sezoně stal volným hráčem, se nedávno dohodl s Jezdci na smlouvě a je tedy nyní hodně blízko tomu, aby vyjel na led nejslavnější hokejové soutěže na světě jako skutečný Ranger a aby se jeho dětský sen stal realitou.

Trejd? Byl to šok, říká Zibanejad. Brassarda o obchodu informoval St. Louis

Právě si dostavíte nové bydlení u města, kde se chystáte odehrát pátou sezonu, když se najednou zničehonic dozvíte, že tady už dál vaše kariéra pokračovat nebude. Přesně tohle zažil Mika Zibanejad na začátku tohoto týdne, kdy ho z Ottawy získali newyorští Rangers výměnou za Dericka Brassarda, nejlepšího střelce uplynulého ročníku. Ten se pro změnu o svém přesunu na mapě NHL dozvěděl od bývalého spoluhráče Martina St. Louise. Zástupci klubu se mu nemohli dovolat.

Brassard jde pryč, přichází Zibanejad. Budeme díky tomu lepší, říká Gorton

Generální manažer Rangers Jeff Gorton přiznává, že poté, co pro tým předchozí sezona skončila už v prvním kole play off, cítil potřebu udělat změny, jejichž výsledkem bude mladší a rychlejší mužstvo. Teď má obrovskou radost z trejdu, který udělal včera. Z Ottawy získal třiadvacetiletého centra Miku Zibanejada a volbu ve druhém kole draftu v roce 2018. Opačným směrem putoval Derick Brassard a volba v sedmém kole stejného draftu.

Jsem rád, že je to vyřešené, říká Miller o smlouvě. Už myslí jen na svatbu a líbánky

Kdyby J. T. Miller jednou vydal knihu o svém životě, právě probíhající týden by si určitě zasloužil zaznamenat zlatým písmem. Je pro něj totiž nesmírně důležitý z hlediska pracovního i osobního. Třiadvacetiletý hokejista, jenž byl od 1. července chráněným volným hráčem, podepsal ve středu s Rangers novou smlouvu. Jedná se o dvouletý kontrakt, přičemž za sezonu by si měl vydělat 2,75 milionu dolarů. Během tohoto víkendu pak vstoupí do svazku manželského.

Stalberg: Snažili jsme se o prodloužení smlouvy, ale pak už jsem nechtěl čekat

Jen jednu sezonu odehrál Viktor Stalberg u New York Rangers. Další kapitola jeho hokejové kariéry se bude psát v Carolině, s níž se na začátku července po otevření trhu domluvil na roční smlouvě. Místo rušného velkoměsta ho tak čeká poklidné prostředí uprostřed lesů. Sám doufal, že na uspěchaném Manhattanu stráví delší část své kariéry. Chtěl novou smlouvu. Nakonec to ale neklaplo. Svůj nový tým označuje za velmi nadějný.

Rangers při otevření trhu: Přišli Grabner nebo Gerbe, odchází Stalberg a starší Staal

Na ten den každý rok čekají s napětím fanoušci, novináři, generální manažeři i hokejisté samotní. S příchodem července se v NHL otevírá trh s volnými hráči. Bývá to hodně vzrušující. Včerejšek nebyl v tomto ohledu výjimkou. Nového zaměstnavatele rychle našla celá řada zvučných jmen. Došlo i k návratu. Soutěž si po čtyřech letech znovu zahraje kontroverzní Rus Alexandr Radulov. Působit bude v Montrealu. Newyorští Rangers 1. července podepsali čtyři hráče. Dva borci se pak s dresem slavného celku rozloučili.

Na Manhattan se vrací oblíbený tvrďák. Beukeboom bude asistentem Vigneaulta

Za mořem začalo hokejové zemětřesení. Otevřel se trh s volnými hráči. Organizace z Manhattanu začala tento hektický den změnou v trenérském týmu, respektive jeho doplněním. Asistentem Alaina Vigneaulta bude nově někdejší obránce Jezdců Jeff Beukeboom, jenž tak povýšil o level výš, a to v rámci klubu. V posledních několika letech totiž působil jako asistent na farmě Blueshirts.

Zá pár dní je tu letošní draft, odtajní něco k budoucí sestavě týmu?

Už jen pár dní nás dělí od letošního vstupního draftu. Stejně jako v posledních letech jsme v pozici týmu, který nemá právo žádné volby v prvním kole a letos dokonce ani v kole druhém. Vše se může změnit v průběhu nadcházejícího týdne nebo přímo v průběhu vlastního výběrů budoucích nadějí v pátek a v sobotu. Pro organizaci jezdců může být napovězena otázka, jakou cestou se vydá generální manažer Jeff Gorton při budování soupisky pro budoucí sezónu.

V playoff nejlépe tipoval Vancelot

Letošní vyřazovací boje NHL nepřinesly fanouškům Jezdců mnoho radosti. Ve FANSMANIA.EU Tipovačce na playoff 2016 se proto nejvíce dařilo pesimistům. Vancelot jako jediný uhodl vysoko bodované skóre 2:5 z prvního zápasu, čímž se dostal do jasného vedení a to také v pohodě udržel. Ke všem pěti utkáním zadal prohru Rangers a s celkovým ziskem sedmi bodů ovládl poslední část naší tipovací soutěže v sezóně 2015/16. Druhé místo pro sebe získal dorons s pěti body a třetí skončil s odstupem dalšího bodu až díky poslednímu pomocnému kritériu Phlambo.

Rangers ukončili sezonu. Vigneault mluvil o nutnosti změn, Boyle se hádal s novinářem

V minulých letech byli zvyklí hrát minimálně do poloviny května, teď ale tento den nastal o několik týdnů dříve, ještě v průběhu dubna. Hokejisté Rangers, kteří v prvním kole play off nestačili na Pittsburgh, měli včera na programu takzvaný breaup day, při kterém hráči absolvovali závěrečné pohovory s trenéry, prohlídky a rozhovory s novináři. Trenér Alain Vigneault řekl, že v týmu v létě určitě dojde ke změnám. Někteří hráči hovořili o svém zdravotním stavu a všichni pochopitelně o velkém zklamání. Vrcholem celého dne byl výstup Dana Boylea, jenž žádal, aby kabinu opustil novinář Larry Brooks.

Obránce Diaz by se dnes měl připojit k týmu. Vigneault se zastal kritizovaného Girardiho

Hokejisté Rangers měli včera volno a zůstali stranou kluzišť a diktafonů, neplatilo to však pro trenéra Alaina Vigneaulta, jenž absolvoval telefonický konferenční hovor s novináři. Při něm hovořil zejména o zraněných hráčích, tedy o Ryanu McDonaghovi a Danu Girardim. Nepočítá s nimi pro dnešní trénink. S týmem by měl naopak vyjet na led obránce Raphael Diaz, jenž má být povolán z farmy.

Z výhry ve FANSMANIA.EU Tipovačce 2015/16 se raduje Vendytweety

Dlouho se zdálo, že letošní dlouhodobou FANSMANIA.EU Tipovačku na základní část 2015/16 jednoznačně ovládne hooory. Ten triumfoval v úvodní dílčí etapě a do konce kalendářního roku 2015 si vypracoval zhruba pětibodový náskok. Ještě začátkem března vedl o tři body, závěrečná etapa mu však nevyšla a doslova jako uragán se kolem něho přehnal konečný vítěz Vendytweety, jehož nezbrzdil ani fakt, že v průběhu sezóny zapomněl zadat tip hned u tří zápasů. Ani 44 uhodnutých vítězů není nijak zázračné číslo, rozhodujících však bylo neuvěřitelných 15 trefených skóre, což je historický rekord naší Tipovačky! V ročníku 2015/16 nikdo jiný neuhodl více než 9 přesných výsledků.

Závěrečnou etapu FANSMANIA.EU Tipovačky vyhrál Rezen10

Nevyrovnané výkony Jezdců v posledních týdnech základní části přinesly triumf v závěrečné etapě FANSMANIA.EU Tipovačky našemu čtenáři Rezen10. Ten sice z 19 zápasů března a dubna uhodl vítěze „jen“ v deseti případech, z toho však hned čtyřikrát trefil přesný výsledek a získal 17 bodů. Účastník s číselnou přezdívkou 2610 rovněž zasáhl hned čtyři skóre a dokonce 12 vítězů, ale protože si vybírá pouze nejčastější a tudíž nejméně bodované výsledky 3:2 a 2:3, obsadil s jednobodovou ztrátou druhé místo.

Únor ve FANSMANIA.EU Tipovačce opět svědčil Korovi

V měsíci únoru se Rangers vrátili do solidní formy. I přes náročný program (14 zápasů ve 29 dnech) v něm vybojovali 75% z maximálního možného počtu bodů a to se projevilo i na nadstandardních výsledcích řady účastníků FANSMANIA.EU Tipovačky. Rovná desítka pravidelných tipérů udržela svůj průměr alespoň na jednom bodu na utkání, z toho dva trefili hned čtyři přesná skóre! Z vítězství se ovšem radoval Koro, jemuž se podařilo přesně po roce opět triumfovat v únorové etapě naší tipovací soutěže. Koro správně odhadl vítěze 12 ze 14 střetnutí včetně tří přesných výsledků a připsal si úctyhodných 17 bodů. Se ztrátou jediného bodu za ním skončila dvojice Vendytweety a ranger_25, o jejichž pořadí muselo při shodné bilanci rozhodnout až poslední pomocné kritérium.

Pomoz mi dostat holku na ples, žádal fanoušek Zuccarella. Útočník neváhal

Mats Zuccarello daroval jednu ze svých hokejek, aby pomohl rozvíjet mladou lásku. Tak lze zkráceně popsat příběh, který se odehrál v Madison Square Garden před zápasem s Columbusem. Vinny Mutone, osmnáctiletý fanoušek Jezdců, během rozbruslení vytáhl ceduli s nápisem: „Zuccu, když mi dáš svou hokejku, půjde se mnou na ples.“ Odkazoval tím na svou vedle stojící přítelkyni Catherine De Pinho, s níž se po více než tříletém přátelství dal dohromady a nyní spolu měsíc chodí. Hokejista jim oběma trochu vyrazil dech, protože okamžitě uposlechl.

Další Staal na Manhattanu. Rangers získali kapitána Caroliny Erica

Uzávěrka přestupů v NHL se blíží, týmy budou muset dát konečnou podobu svým sestavám pro závěr sezony zítra. Dnes na to zareagovala organizace New York Rangers a přivedla do svých řad dosavadního kapitána Caroliny Erica Staala. Opačným směrem zamíří prospekt Aleksi Saarela a také dvě volby ve druhém kole draftu, konkrétně volba ve druhém kole letošního draftu a volba ve druhém kole draftu 2017.

Rychlé zprávy

Z Nashvillu přichází Brickley, Lindgren povolán k prvnímu týmu

15. 1. 2019 (6:50:05), mess

Vedení Jezdců provedlo výměnu hráčů ze záložních týmů. Do Nashvillu putuje Cole Schneider a opačným směrem Connor Brickley. Vzhledem ke zdravotním problémům Cleassona, Pionka a nově i McQuiada (day-to-day), byl povolán Ryan Lindgren. Ten v posledních zápasech AHL zlepšil svpou hru a byl nejlepším obráncem Vlků.

Pionk a Claesson zranění

13. 1. 2019 (14:20:42), mess

Hned o dvojici obránců přišel tým ve dvou utkáních proti ostrovanům z New Yorku. Po prvním utkání je mimo hru Neal Pionk, se zraněním v dolní části těla. Ve druhém si poranil rameni Fredrik Claesson. Bližší informace o stavu zraněných zatím nejsou.

Pedrie ukončil smlouvu

10. 1. 2019 (17:29:59), mess

Vince Pedrie ukončil svou smlouvu s Jezdci a stal se volným hráčem.

Statistiky

goals

21
Chris Kreider
14Mika Zibanejad
11Jimmy Vesey
10Kevin Hayes
9Pavel Buchnevich

assists

27
Mika Zibanejad
23Kevin Hayes
15Neal Pionk
14Chris Kreider
14Mats Zuccarello

points

41
Mika Zibanejad
35Chris Kreider
33Kevin Hayes
24Jimmy Vesey
21Mats Zuccarello

wins

13
Henrik Lundqvist
6Alexandar Georgiev

Zranění

6. 1. Hayes Kevin
neoznámeno, day-to-day
13. 1. Claesson Fredrik
zranění ramene, neoznámeno
13. 1. Pionk Neal
zranění v dolní polovině těla, neoznámeno
15. 1. McQuaid Adam
neoznámeno, day-to-day

Poslední transakce

15. 1. 2019 Výměna - odchod - Cole Schneider Více...

15. 1. 2019 Povolání z farmy - Ryan Lindgren Více...

10. 1. 2019 Propuštění - Vince Pedrie Více...

5. 1. 2019 Umístění na waivers - Vince Pedrie Více...

29. 12. 2018 Odeslání na farmu - Lias Andersson Více...

20. 12. 2018 Odeslání na farmu - Dastin Tokarski Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 40 1 3 0 27
2. hooory 37 0 2 2 27
3. 2610 35 0 3 0 26
4. Vancelot 34 0 2 0 28
5. Pogec 32 0 3 0 23
Uloženo do paměti: 17. 1. 2019 02:53:18