Draft 2020 nalosován. Co to znamená pro Rangers?

Draft, který se měl odehrát tento víkend v Montrealu, byl z dříve popsaných důvodů odsunut a tak proběhl alespoň los. A je tak jasné, kdo získal první volbu. Tedy, částečně jasné. Bude totiž potřeba druhé losování, které proběhne po skončení předkola playoff. Jednička draftu tedy může zamířit právě na Manhattan. Co by se muselo stát?

Variant, na jakém místě budou Rangers vybírat, je několik. Rangers mají svou vlastní volbu pro první kolo, ale také volbu Caroliny, kterou získali výměnou za Bradyho Skjei. A protože hrají s Hurricanes předkolo, budou mít "svou" volbu v losu druhém. Navíc to ještě komplikuje podmínka volby Caroliny závislá na volbě Toronta.

Vlastní volba Rangers

Rangres prohrají s Carolinou

Týmy, které nepostoupí do playoff, budou mít pro druhé kolo losu stejnou šanci na zisk první volby (12.5 %). Tým, který vyhraje los, získá první volnu. Ostatní týmy se seřadí na pozicích 9 - 15 v opačném pořadí podle procentuálního bodového zisku v sezoně.

Pokud tedy Rangers vyhrají los, není o čem mluvit. Jednička draftu zamíří na Mahnattan.

V opačném případě bude záležet, kdo z týmů do playoff nepostoupí. Nejhorší variantou je, když los vyhraje poražený ze zápasů Islanders/Panthers nebo Maple Leafs/Blue Jackets. Rangers by pak brali až na 14. místě.

Na druhé straně je situace, ve které Penguins, Oilers, Canucks a Predators nepostoupí do plaoff a nevyhrají los. Pak Rangers budou na řadě jako devátí.

A varianty mezi.

Rangers postoupí do playoff

Draft pro týmy, které hrají playoff, se nijak nemění. Vítěz Stanley Cupu jde na řadu jako 31. Pořažený finalista jako 30. Poražení z konferenčních finále jako 28. resp. 29. Ostatní týmy z playoff sei rozeberou 16. - 27. volbu podle procentuálního zisku bodů v sezoně.

Nejhorší variantou pro volbu v draftu tak je 31. místo, ale koho by to trápilo, že?

Nejhorší variantou pro případ, že Rangers nepostoupí do konferenčního finále, je volba z 21. pozice. Nejlépe pak můžeme brát (logicky) ze 16. místa.

Sezona se nebude dohrávat

Samozřejmě existuje i šance, že pandemie a situace po ní, hráče na led v sezoně 2019/2020 již nepustí. V takovém případě jde do druhé fáze losu draftu osmička týmů s procentuálním bodovým ziskem: 8. MTL (.500), 9. CHI (.514), 10. ARI (.529), 11. MIN (.558), 12. WPG (.563), 13. NYR (.564), 14. FLA (.565), 15. CBJ (.579). Všechny tým mají 12.5% šanci vyhrát los. Pokud by los vyhrála Florida nebo Columbus, Rangers se propadnou o jedno místo.

Volba za Carolinu

Carolina získala první volbu Toronto v darftu 2020 s podmínkou, že Torontu volba zůstane, pokud bude v první desítce.

Carolina a Toronto prohrají v předkole

Podmínky výměn hráčů a tradů mezi Carolinou, Torontem a Rangers znamenají, že Rangers nemohou získat první volbu, pokud Carolina vyhraje los. V takovém případě získají Rangers první volbu Toronta. Pokud Toronto vyhraje los, zůstane jim tak první volba a Carolina získá jejich volbu v prvním kolem draftu 2021.

Pokud Rangers získají volbu Toronta, mohou se dostat na 11. místo, v případě, že Pittsburgh, Edmonton a Islanders prohrají předkolo. Pokud tyto tři týmy postoupí do playoff, bude výběr místo Toronta znamenat 15. místo.

A samozřejmě cokoliv mezi, podle zmíněné trojice týmů.

Carolina a/nebo Toronto postoupí do playoff

Pokud Carolina postoupí a Toronto ne, získají Rangers volbu Hurricanes (podle podmínky, že Rangers berou horší pozici draftů mezi Carolinou a Torontem). Pokud by se Hurricanes nakonec radovali z poháru, dostanou Rangers jejich 31. pozici v prvním kole draftu (obdobně viz pořadí pro playoff týmy).

A pokud se oba týmy dostanou do playoff? Pouze ve dvou případech bude volba Toronta horší (kterou tak získají Rangers) jak volba Caroliny:

  • Toronto postoupí do finále východní konference a Carolina ne
  • Toronto porazí ve finále východní konference Carolinu.

Jinak bude mít vždy Carolina horší pozici ve volbě než Toronto a tudíž získají Rangers volbu Caroliny.

Sezona se nebude dohrávat

Týmy playoff pozicích si rozeberou pořadí v draftu na 16. - 31. místě podle procentuálních bodů (v opačném pořadí). Bruins tak "získají" 31. volbu prvního kola, jako vítěz Prezidentského poháru.

Torontu by patřila 19. volba a Carolině 23. volba, kterou by tak získali Rangers.

 

 

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 23:03:38