Davidson: Všichni jsou nadšení a optimističtí

Newyorským Rangers včera odstartovala příprava na novou sezonu. Zatímco všech šestapadesát pozvaných hráčů mělo na úvod tréninkového kempu na programu zdravotní testy, prezident John Davidson absolvoval tiskovou konferenci.

„Ve vzduchu je tu cítit obrovské vzrušení,“ podotkl před novináři v tréninkovém centru na předměstí New York City s úsměvem Davidson, jenž se ke kormidlu slavné organizace  postavil v polovině května poté, co zastával stejné posty v St. Louis a Columbusu.  

Tým má za sebou nepovedenou sezonu. Jaká bude ta další? Rangers se pro ni bezesporu vybavili zajímavými jmény. Novými Rangery se v uplynulých měsících stali Artemi Panarin a Jacob Trouba. Velké hvězdy, od nichž se toho očekává opravdu hodně. K tomu si přidejte na draftu uloveného obrovsky talentovaného Fina Kaapa Kakka. Ale zvýšené pozornosti pochopitelně neuniknou ani jiní. Třeba ruští mladíci Vitali Kravtsov a Igor Shesterkin.

Právě Panarina Davidson dobře zná z posledních dvou ročníků u Blue Jackets. Jaký je tento křídelník? „Soutěživý. Opravdu soutěživý,“ řekl Davidson na adresu sedmadvacetiletého Rusa. Dál mluvil o jeho dovednostech, hokejové inteligenci. „Je to chlap, který chce makat, který je každý den připravený pracovat. V tomto ohledu si o něj opravdu není třeba dělat starosti,“ dodal Davidson.

Ohledně Kakka uvedl, že bude zajímavé sledovat jeho vývoj. Mladičký Fin před několika dny zazářil na turnaji nadějí v Traverse City, byť ho do prvních dvou zápasů nepustila nemoc. „Bylo zábavné se na něj dívat. Má vysokou rychlost, umí to s pukem na malém prostoru, má dokonalý přehled,“ ocenil Davidson na Kakkovi.

Zatímco Kakko vstupuje do prvního kempu Rangers, pro brankáře Henrika Lundqvista to bude už patnáctá příprava. Hvězda všech hvězd, obrovská legenda se bude snažit spravit si chuť po nepovedeném ročníku. Davidson, sám kdysi gólman, byl se švédským veteránem v létě v kontaktu. Telefonovali si spolu. Když se Lundqvist před několika dny vrátil do města a začal s ostatními hráči dobrovolně trénovat, setkali se osobně.

„Je v bezvadné formě. Stačí, aby vám podal ruku a už to cítíte. Je dobře naladěný. Nadšený z příchodu nových hráčů. Očekávám, že to bude ten starý dobrý Hank. A když Hank je Hank, je zatraceně dobrý,“ pokračoval Davidson, jenž je plný optimismu i díky jménu trenéra Davida Quinna, pro něhož to bude druhá sezona u Jezdců.

„V první řadě je to zkrátka velmi dobrý trenér. Myslím, že je to chlap, který ví, jak z hráčů dostat to nejlepší,“ podotkl.

Dnes vyjede na led tréninkového centra třicet útočníků, dvacet obránců a šest gólmanů. Ti všichni budou rozdělení do tří skupin. Kombinace mladíků a zkušených borců. „Když vidíte, jak pracují spolu, je to vždycky zábavné, vzrušující,“ řekl Davidson.

„Myslím, že všichni naši zkušení hráči jsou nadšení z toho, že přišla spousta dobrých mladých hráčů a že jsme získali Panarina a Troubu. Všichni jsou nadšení. Každý je optimistou,“ dodal Davidson.

Platnost uložené stránky vyprší: 13. 7. 2020 22:35:16