Tanner Glass a Tuomo Ruutu posilují oddělení pro hráčský vývoj

Rangers provedli několik změn v řízení hokejových operací. Především první dvě jména určitě všichni známe. Do pozic asistentů pro hráčský vývoj byli jmenování Tanner Glass a Tuomo Ruutu.

Chris Morehouse byl jmenován ředitelem skautingu pro Severní Ameriku. Marshall Davidson a Derek Ginnel obsadili pozice amatér skautů. Steve Konowalchuk se přesune z týmu amatérského skautingu do profesionálního. Rangers také jmenovali Davida Cunniffa do pozice asistenta trenéra v Hartfordu a záložní tým v pozici videokouče povede Chris Hoeler.

Glass a Ruutu budou pracovat s Jedem Ortmeyerem na vývoji prospektů a to jak na ledě, tak mimo. Zatímco Tanner Glass se bude soustředit na hráče v Americe, Tuomo Ruutu pak dle očekávání dostane na starost primárně Evropu.

Glass se vrací do Rangers poté, co jako hráč odehrál v NHL 11 sezón. Za Floridu, Vancouver, Winnipeg, Pittsburgh, Calgary a samozřejmě Rangers odehrál celkem 527 zápasů (24+45) a přidal v nich 658 trestných minut. V sedmi sezonách zaznamenal více jak 100 hitů. Ve čtyřech sezonách dokonce překonal hranici 200 hitů. Hráčskou kariéru ukončil v loňském roce ve Francii.

Ruutu v NHL naskočil do 735 zápasů (148+198) ve 12 sezonách v dresech Chicaga, Caroliny a New Jersey. Trestných minut přidal 596. V nováčkovské sezoně 2003/2004 zaznamenal 44 bodů (23+21) a skončil na 6. místě v hlasování Calder Trophy pro nováčka roku. Kromě Finska hrál Ruutu také profesionálně hokej ve Švýcarsku.

Příchod Tuoma Ruutu bude určitě velmi pozitivní pro mladého Kaapa Kakka.

Zdroj: rangers.nhl.com
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:19:30