S Panarinem v jedné lajně? Byli bychom dobří, říká Kakko

Dvojka posledního draftu, finský útočník Kaapo Kakko, by se rád dostal do jednoho útoku s největším úlovkem free agency, ruským křídelníkem Artemi Panarinem, který jako volný hráč podepsal s Rangers sedmiletou smlouvu.

Kaapo Kakko (188 cm, 88 kg), pravé křídlo s držením hole vlevo, by mohl zaujmout pozici v prvním útoku a společně s Panarinem, který v poslední sezóně v Columbusu získal 87 bodů (28+59) v 79 zápasech, by tak doplnili centra Miku Zibanejada.

Kakko se v půlce srpna zúčastnil v Lahti finského Alumni All Star Game, kde se o možné spolupráci s Panarinem rozpovídal.

Přišli skvělí hráči (do Rangers)... Sledoval jsem Panarina v zápasech a sestřizích. Je to skvělý hráč a je skvělé být s ním v jednom týmu. Myslím, že bychom spolu byli dobří. Každý by určitě padnul k tak skvělému hráči. Ale o tom, jak budou vypadat lajny, jsem nepřemýšlel.

--- Kaapo Kakko

Kakko také přidal, že věří, že hraní v nejvyšší finské soutěži, ho na NHL připravilo. Nastřílel 22 branek v 45 utkáních. Tím stanovil nový rekord pro hráče do 18 let hrajících Liigu. Překonal Aleksandera Barkova, který v 2012/2013 vstřelil o branku méně. 38 bodů Kaapa Kakka je pa třetí nejvyšší hodnotou hned za Barkovem (48) a Granlundem (40). Kakko letos získal zlato na MS dospělých, kde Finsku pomohl šesti góly.

Myslím, že musím pokračovat tam, kde jsem na jaře skončil. Rangers mě draftovali, protože se jim líbí jak hraji. Zkusím hrát svou hru a věřím, že si místo v sestavě vybojuji. Bylo by úžasné nastoupit hned v prvním zápase.

--- Kaapo Kakko

Rangers svůj první domácí zápas sezóny 2019/2020 odehrají v pátek 4. října v 1:00 našeho času.

 

Zdroj: www.nhl.com
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 19:11:54