Přestupy uzavřeny. Rangers mění zkušenost za prospekty

Přesně ve 21 hodin našeho času v pondělí 25. února vypršel termín pro přestupy. Podle očekávání Rangers opustili Mats Zuccarello, Kevin Hayes a Adam McQuaid. Co Rangers získali? Druhým rokem po sobě se vedení soustředilo výlučně na mladé hráče a to, až na dvě výjimky, v podobě voleb v draftech.

Jak se tedy udály jednotlivé přestupy?

Mats Zuccarello – Dallas Stars

Norský útočník byl vyměněn jako první. Výměnou Rangers brali dvě podmíněné volby v nadcházejících draftech. V tom letošním se jedná o druhé kolo, které se může stát prvním kolem, pokud Dallas postoupí do finále konference. K tomu volbu ve třetím kole draftu 2020 s tím, že pokud Zuccarello podepíše v létě Dallasu, stane se se třetího kola kolo první.

Mats Zuccarello odehrál v dresu Rangers 509 zápasů během devíti let. Bodů nasbíral 352 (113+239), k tomu přidal 326 trestných minut. Třikrát získal cenu Stevena McDonalda, kterého před koncem každé sezóny vybírají fanoušci.

Čtyřikrát vyhrál kanadské bodování Rangers. Z toho třikrát po sobě v letech 2015/2016 – 2017/2018.

V playoff nastoupil k 60 zápasům a připsal si 31 bodů (11+20) a v roce 2014 pomohl Rangers do finále 13 body (5+8).

Hned v prvním zápase za Stars, který odehrál proti Chicagu, si Zuccarello připsal asistenci a gól. Bohužel se také zranil a vypadá to na několik týdnů.

Kevin Hayes – Winnipeg Jets

Za Kevina Hayese, kterého v létě Rangers podepsali pouze pro tuto sezónu, Winnipeg na východní pobřeží posílá výběr v prvním kole draftu 2019, výběr ve čtvrtém kole draftu 2022, který je ovšem podmíněn vítězstvím Jets ve Stanley Cupu, a 22letého útočníka Brendana Lemieux.

Brendan Lemieux nastoupil k 44 zápasům v této sezóně a připsal si 11 bodů (9+2) a 64 trestných minut. V loňské sezóně přidal 9 zápasů v dresu Winnipegu a 51 zápasů v dresu Manitoba Moose v AHL, ve kterých si připsal 43 bodů (19+24).

Lemieux byl celkově 31. volbou draftu 2014, kdy si jej vybralo Buffalo. Je synem bývalého hráče Devils Clauda Lemieux, který v NHL strávil 21 sezón, 4x vyhrál Stanley Cup a v roce 1994/1995 Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče playoff.

Kevin Hayes za Rangers odehrál 361 zápasů s bilancí 216 bodů (87+129) a 98 trestných minut. V playoff nastoupil do 34 zápasů, připsal si 2 góly a 8 asistencí.

Adam McQuaid – Columbus Blue Jackets

Dvaatřicetiletého obránce Rangers podepsali před touto sezónou při výměně za Steva Kampfera, 4. kolo draftu 2019 a podmíněné 7. kolo, které Bostonu tento výběr připsalo, protože McQuaid nastoupil do více jak 25 zápasů v této sezóně.

Za McQuaida Rangers od Blue Jackets získali právě volby ve 4. a 7. kole letošního draftu a obránce Julia Bergmana.

Julius Bergman je 23letý obránce původem ze Švédska, kterého Columbus získal v pátek jako součást výměny s Ottawou, a který doposud hrál výlučně v AHL. V letošní sezóně ve 33 zápasech za Belleville Senators a Cleveland Monsters získal 6 asistencí a 12 trestných minut.

Adam McQuaid za Rangers odehrál 36 zápasů, připsal si 2 branky a 3 asistence. Bohužel ho na nějakou dobu zbrzdilo zranění.


Scénář pro draft 2019

Rangers získali 4 volby pro letošní draft. Celkem jich budou mít v červnu k dispozici 10.

Dvě v prvním kole s tím, že pokud by loterie přiřkla týmu výběr v top 3, berou Rangers automaticky první kolo Winnipegu v roce 2020.

Ve druhém kole mají prozatím Rangers tři volby. K jejich vlastní přibyla podmíněná volba Dallasu. Pokud ovšem Dallas postoupí do finále konference a Zuccarello nastoupí k alespoň polovině zápasů v prvních dvou kolech, budou Rangers brát místo Stars již v prvním kole. Druhou podmíněnou volbou ve třetím kole je výběr za loňský obchod s Lightning. Pokud Tampa vyhraje letos pohár, posune se volba do prvního kola.

V případě ideálního hokejového scénáře, když teda zapomeneme na letošní výhru ve Stanley Cupu, by se mohli do finále dostal Dallas a Tampa Bay, vítězem by mohl být tým z Floridy a Rangers by tak mohli v první kole brát hned čtyři nadějné prospekty.

V každém z dalších pěti kol draftu mají Rangers k dispozici po jedné volbě.

Platnost uložené stránky vyprší: 14. 7. 2020 03:46:41