Hayes letos září. Ale co s ním?

Od té doby, co byl Filip Chytil převelen na křídlo, se mu začalo neskutečně dařit. Jeho gólová série je už známým tématem, nicméně hraje dobře i bez toho, aniž bychom se dívali na statistiky. Hraje s lehkostí a sebevědomím. Také nutno dodat, že hra na křídle je v mnohém jednodušší než ve středu formace. Tuto roli místo něj totiž obstarává skvěle hrající Kevin Hayes.
Hayes vstoupil do letošního ročníku opravdu velmi dobře, v 25 zápasech má zatím 17 bodů. Nejen řečí čísel patří k nejlepším útočníkům Rangers. Když ke skvělému startu připočteme také fakt, že jeho lajna s Kreiderem a Chytilem prostě válí, naskytne se stejná otázka jako v létě. Co s ním?

Pro připomenutí – Rangers podepsali Hayese v létě na jeden rok s platem 5,175 milionů dolarů, čímž se obě strany vyhnuly arbitráži. To znamená, že se v létě stane Hayes nechráněným volným hráčem (UFA). Jakmile se veřejnost dozvěděla podrobnosti kontraktu, bylo všem jasné, že to je poslední Hayseova štace na Broadwayi a v únoru se bude při nejbližší příležitosti stěhovat. V týmu se totiž najednou udělal přetlak na jeho pozici. Andersson byl poslán do Hartfordu, Chytil do čtvrté lajny a Howden do třetí.

Teď je situace zcela jiná. Andersson byl před časem povolán do NHL a sbírá minuty ve čtvrtém útoku a devatenáctiletý Chytil hraje na křídle druhého, centra mu dělá právě Hayes. Od okamžiku, kdy dal Quinn dohromady tuto lajnu, patří tato trojice (s Kreiderem) pravidelně k nejlepším hráčům na ledě. Je očividné, že přesun Chytilovi na křídlo extrémně pomáhá ve vývoji, hraje s dobrými hráči v důležitých okamžicích.

Tahle trojka si jednoduše vytvoří šanci pokaždé, co je na ledě. To nás opět dostává na začátek. Podepsat Hayese, nebo jej vyměnit?

Je jednoduché říct, aby jej Rangers vyměnili za výběr v prvním kole a nějakého mladíka. Ale opravdu je to tak hodnotné, jak to zní? Podívejte se na nějaké týmy, co by měly o Hayese zájem. Určitě by šlo o nějakou organizaci, co myslí na titul, takže jí bude vyhovovat velmi solidní hráč s končící smlouvou. Mohl by jí být třeba Winnipeg. Kdyby do New Yorku poslali první kolo a prospekta, nic moc by to teda nebylo.

Proč? Dá se počítat s tím, že Jets půjdou daleko, takže by jim v draftu byl přisouzen výběr někde v rozmezí 24. a 31. místa. A rozhodně by se nevzdali jednoho z nejlepších mladých v systému Kristiana Vesalainena. Pořád si myslíte, že to stojí za to? Nebo je lepší podepsat šestadvacetiletou stálici vychovanou Boston University?

Možná myslím až moc dopředu, nicméně troijce Kreider-Hayes-Chytil může být jednou z těch, co přežijí výprodej a přestavbu a možná budou klíčovými články úspěchů týmu. Hayes před sebou má ještě pár dobrých sezon, když mu Rangers nabídnou pětiletou smlouvu s ročním platem kolem šesti milionů, nikdo by se asi moc nezlobil.

To samé platí o Kreiderovi, jenž bude mít status UFA v létě 2020. Pokud bude hrát ve stejné nebo podobné formě jako nyní, bude požadovat, dejme tomu, sedmiletý kontrakt s o něco větším finančním ohodnocením než Hayes. Těžko tipovat, jak se bude vyvíjet vyjednávání o smlouvě u Chytila, jelikož ten ještě bude hrát pod nováčkovskou smlouvou.

Podepsat Hayese by bylo tedy pro tým více logické, než ho mermomocí vyměnit.

Ještě na konec vám do hlavy přidám ještě jednoho brouka. Jak víme, v létě příštího roku se možná volným hráčem stane Artěmi Panarin z Columbusu. Také víme, že by se v New Yorku moc rád objevil, zvláště pak, když vezmeme v potaz, že v Rangers je poměrně dost Rusů. Současné informace jsou takové, že v nejbližších týdnech začne v Columbusu rokování o nové smlouvě, nicméně možnost, že zamíří na trh s volnými hráči, je stále velká.

Ale jen si představte ty nové útoky:
Panarin – Zibanejad – Buchnevich
Chytil – Hayes – Kreider
Vesey – Howden – Kravstov
Fast – Andersson – Strome/Namestnikov

Co vy na to?

Zdroj: foreverblueshirts.com

Komentáře k článku

Hayes letos září. Ale co s ním?

Od té doby, co byl Filip Chytil převelen na křídlo, se mu začalo neskutečně dařit. Jeho gólová série je už známým tématem, nicméně hraje dobře i bez toho, aniž bychom se dívali na statistiky. Hraje s lehkostí a sebevědomím. Také nutno dodat, že hra na křídle je v mnohém jednodušší než ve středu formace. Tuto roli místo něj totiž obstarává skvěle hrající Kevin Hayes.
Nový komentář

Rychlé zprávy

Jezdci získali Troubu

18. 6. 2019 (11:31:13), mess

Vedeníklubu uspělo v souboji o zisk obránce Jacoba Trouby. Dvacetipěti letý obránce s pravým držením hole přišel výměnou za Neala Pionka a 1. kolo draftu (20. volba celkově) získané ve výměně Kevina Hayese.

Smlouva i pro Reunanena

5. 6. 2019 (19:36:50), mess

Vedení klubu podepsalo dalšího z mladíků a je jím 21 letý Tarmo Reunanen. Ten hrál letos nejvyšší finskou soutěž s bilancí 58 zápasů 6+19. Není jasné zda pujde příští sezónu za moře nebo odehraje další sezónu na hostování v Evropě.

V systému končí dvojice utočníků

2. 6. 2019 (19:35:43), mess

Vedení klubu se trozhodlo nenabídnout smlouvu dvojici útpočníků z Evropy Dominiku Lakatošovi a Danielu Bernhardovi. Na oba z nich takl ztrácá práva a jsou z nich pro NHL volní hráči.

Statistiky

goals

30
Mika Zibanejad
28Chris Kreider
21Pavel Buchnevich
19Ryan Strome
17Jimmy Vesey

assists

44
Mika Zibanejad
26Tony DeAngelo
26Kevin Shattenkirk
24Chris Kreider
20Vladislav Namestnikov

points

74
Mika Zibanejad
52Chris Kreider
38Pavel Buchnevich
35Ryan Strome
35Jimmy Vesey

wins

18
Henrik Lundqvist
14Alexandar Georgiev

Zranění

10. 3. Hájek Libor
vykloubené rameno, do konce sezóny
22. 3. Fast Jesper
zraněné rameno, do oonce sezóny
24. 3. Kreider Chris
zranění dolní části těla, day-to-day

Poslední transakce

18. 6. 2019 Výměna - odchod - Neal Pionk Více...

18. 6. 2019 Výměna - příchod - Jacob Trouba Více...

5. 6. 2019 Podpis smlouvy - Tarmo Reunanen Více...

18. 5. 2019 Podpis smlouvy - Jegor Rykov Více...

3. 5. 2019 Podpis smlouvy - Adam Fox Více...

16. 4. 2019 Podpis smlouvy - Vitali Kravtsov Více...

Tipovačka TOP 5

Uživatel Body 4 3 2 1
1. kolousek 64 1 4 0 48
2. Pogec 61 0 6 0 43
3. Vancelot 59 0 3 1 48
4. hooory 56 1 2 2 42
5. 2610 55 0 6 0 37
Uloženo do paměti: 26. 6. 2019 09:59:26